Стратегія усереднення форекс - ефективний спосіб мінімізації втрат

strategiya-usredneniya

Стратегія усереднення Форекс користується величезною популярністю як серед початківців, так і серед професійних трейдерів. Її застосування дозволяє компенсувати або мінімізувати збитки в ситуаціях, коли ціновий рівень починає рухатися в протилежному порушеними ордерами напрямку.

Стратегія усереднення на Форекс сприймається більшістю трейдерів не як метод отримання прибутку, а як досить ефективний спосіб скорочення втрат при веденні торгів.

Стратегія усереднення Форекс. суть методики

Більш докладно з основними принципами стратегії усереднення можна розібратися на конкретному прикладі.

strategija-usrednenija-foreks

На розташованій вище зображенні ви бачите, що в надії на швидкий розворот цінового рівня був відкритий ордер на реалізацію валюти. У певний момент ціна трохи знизилася, але після цього знову почала зростати. У момент, коли ціновий рівень досяг рівня 2 стало зрозуміло, що ордер був відкритий помилково і слід постаратися закрити операцію без втрат.

Для того, щоб компенсувати збитки від першої угоди на рівні два відкривається другий ордер на продаж з аналогічним лотом. Для того, щоб компенсувати збитки від першого ордера друга угода повинна закритися на рівні 3. Як видно, на представленої вище зображенні рівень три розташовується посередині від точок відкриття обох ордерів. Таким чином при закритті обох ордерів на рівні три збиток від першої угоди буде дорівнювати прибутку від другої, що дозволить зберегти депозит в цілісності і сохранності.В розглянутої вище ситуації може брати участь не два ордери, а будь-який їх кількість. Метод усереднення Форекс передбачає, що дохід від операцій, закритих з прибутком, компенсує збитки невдалих ордерів.

Незважаючи на те, що в представленому вище прикладі дохід від ведення торгів дорівнював нулю, успішні трейдери Форекс вважають за краще використовувати стратегію усереднення для отримання прибутку. Більш докладно подібну ситуацію можна розглянути на наступному прикладі.

metod-usrednenija

На представленій вище зображенні відбувається ситуація, аналогічна попередній. Різниця полягає в тому, що точка закриття угод розташовується на рівні 4, який знаходиться нижче рівня 3. Таким чином при закритті угод на рівні 4 прибуток від другого ордера перевищить збитки від закриття першого ордера.

Читати - навчання роботі на форексі

Усереднення позицій і метод Мартингейла

Разом з усередненням позицій трейдери часто вдаються до методу Мартінгейла. Варто нагадати, що дана торгова стратегія розроблялася для гри в рулетку, але трейдерам вдалося пристосувати її і для торгів на валютному ринку Форекс. Якщо коротко, дана стратегія ґрунтується на тому, що в разі появи збиткової угоди, наступна відкривається в подвоєному розмірі.

У рулетці ця стратегія діє таким чином: гравець ставить фішки, наприклад, на чорне, якщо він не виграє, то він також ставить на чорне, але вже в два рази більше фішок, ніж в попередньому випадку. Так триває до тих пір, поки не випаде чорне. Як тільки це станеться, гравець відіграє все програшні раніше ставки і трохи збільшить свій капітал.

Що стосується ринку Форекс, то тут торгівля ведеться за таким же принципом. Кожна наступна угода відкривається в подвоєному розмірі, якщо до цього були невдалі спроби. Завдяки збільшенню лота, надається можливість наблизити третій рівень до ринкової вартості. У прикладі, наведеному вище, ми бачили, що рівень беззбитковості 2 ордерів знаходився між 1 і 2 рівнями.

Кращі брокери РФ і світу

№FX РФЗагранкаБінарниеФондовие
1 Бро №1 Бро №1 Бро №1 Бро №1
2 Бро №2 Бро №2 Бро №2 Бро №2
3 Бро №3 Бро №3 Бро №3 Бро №3
4 Бро №4 Бро №4 Бро №4 немає

Кращі статті

Якби другий ордер був відкритий в подвоєному розмірі, то для закриття обох угод без збитку для рахунку трейдера, було б достатньо, щоб ціна дійшла до п`ятого рівня. В цьому випадку ми б отримали збиток від першої угоди, але за рахунок того, що друга була відкрита в подвоєному розмірі, ціною досить було піднятися тільки до п`ятого рівня.

metod-usrednenija-pozicij

Можна не тільки подвоювати наступні угоди, деякі трейдери взагалі не роблять цього при відкритті перших ордерів, а вже в подальшому, в разі необхідності, починають нарощувати обсяг. Деякі трейдери збільшують розмір лота не в двоє, а в 1,5 рази. Таким чином торгівля стає менш ризикованою.

недоліки усереднення

Успішні трейдери Форекс вже не перший рік шукають таку стратегію, яка дозволяла б отримувати стабільний прибуток без ризиків. На перший погляд торгівля шляхом усереднення позицій може здатися саме такий. Але якщо більш детально розібратися в системі усереднення, то не важко помітити, що і у неї є і свої недоліки.

Отже, недоліки стратегії усереднення Форекс:

  • Чим більше відстань між ордерами і менше коефіцієнт збільшення лота, тим більше ціна повинна піднятися в потрібному напрямку, щоб компенсувати попередні збитки.
  • Якщо відстань між угодами буде сильно коротким, а коефіцієнт будемо сильно великим, то ви дуже швидко зіллє свій капітал, якщо ціна все далі буде слідувати в невигідному для вас напрямку.

У більшості випадків потрібно відкривати ордера на однаковому між собою відстані. На наступному малюнку ви можете побачити ситуацію, коли ордера відкривалися на відстані 50 пунктів один від одного і з коефіцієнтом збільшення лота 1,5.

strategiya-usredneniya

На наступному малюнку ви можете побачити ситуацію, коли угоди відкривалися на відстані 20 пунктів один від одного, а лот збільшувався більш динамічно.

strategiya-usredneniya

Як вибрати крок усереднення

Дуже важливий момент, якому необхідно приділити увагу - це кількість пунктів за крок для усереднення. Для того щоб знайти оптимальне відстань, необхідно провести моніторинг волатильності валютної пари і провести розрахунок. Для початку рекомендується виявити волатильність використовуваної валютної пари за допомогою калькулятора волатильності.

Наприклад, денна волатильність валютної пари євро / долар становить 90 пунктів. Якщо провести аналіз графіка, то не важко помітити, що щодня вона робить відкат приблизно на 30-40 пунктів, саме це значення і рекомендується використовувати в якості кроку для усереднення невдало відкритої угоди.

Особливості застосування стратегії усереднення Форекс

Незважаючи на відносну простоту і високу ефективність, стратегія усереднення Форекс володіє як прихильниками, так і противниками. Прихильники даного методу стверджують, що він дозволяє ефективно уникати виникнення збитків під час ведення торгів на валютному ринку Форекс. Противники цього методу вважають його дуже небезпечним, так як в деяких випадках він може привести до обнуління депозиту. Це може статися в ситуаціях, коли на ринку панує безвідкатний тренд, якої в підсумку зможе обнулити ваш депозит.

Успішні трейдери Форекс вважають, що цей метод усереднення позицій оптимально підходить для новачків, які психологічно не готові до виникнення збитків, і при несприятливому збігу обставин можуть просто розчаруватися у веденні торгів на валютному ринку.

Для того, щоб виключити ймовірність обнулення торгового депозиту, рекомендується створювати дві-три усереднюються угоди і якщо ціновий рівень продовжить свій рух проти напрямку ордерів, їх слід закрити і зафіксувати збитки.

По суті, стратегія усереднення Форекс є спробою відігратися, яку застосовують трейдери, небажаючі миритися зі зменшенням розміру власного депозиту. Перед тим, як використовувати стратегію усереднення Форекс для ведення торгів на реальні гроші, краще за все випробувати її на демо рахунку в Метатрейдер.