Форекс і податки

Люди далекі від торгівлі на біржі, при спілкуванні з трейдерами часто задають стереотипні питання. Найчастіше їм цікаво, як відбуваються безпосередньо самі торги, де "видають зарплату", чи багато часу витрачати на навчання, як держава стягує з торгуючих податки. І якщо деякі питання банальні і несуттєві, то питання про податки часто може поставити трейдера в глухий кут. Це, зрозуміло: як тільки якийсь вид діяльності починає приносити громадянам дохід, держава, як Стрепенувшись горобчик, побачивши буханки хліба, намагається якісь крихіток відщипнути.. Податки платити треба і це очевидно. Здавалося б все просто, попрацював, необхідний відсоток заніс і живи собі далі спокійно.. Але, як і в будь-якому питанні що стосується фінансів і державних структур, в цій справі є маса нюансів..

Якщо ви вирішили заплатити податки з форекс

Як і більшість громадян нашої країни, ви навряд чи маєте чітке уявлення, який у нас державний бюджет, як відбувається його розподіл і наскільки достовірні цифри, представлені потім громадськості. Вас зовсім не приваблюють кілометрові черги в податкових установах, і навряд чи ви зустрінете податківця-філанропа, який тут же вирішить усіма силами увійти в становище, та й постійні зміни в законодавстві навряд чи полегшать ситуацію. Але якщо ви людина відповідальна, і спати спокійно не зможете, поки прибуток від Форекс не буде підкоригувати внеском в податкову службу, доведеться запастися терпінням і витримкою.

Проблеми сплати податків з торгівлі на форекс

Ви повинні бути готові до того, що в податковій системі далеко не всі в курсі сучасних тенденцій. При згадці про існування валютної біржі, на вас взагалі можуть подивитися "круглими" очима. Чи не кожен співробітник податкової інспекції стикався з поняттям форекс, і навряд чи захоче розбиратися у всій системі тільки заради вас. Нормативні правові акти, теж навряд чи посприяють вирішенню питання, скоріше, навпаки, все заплутають. У російському Податковому кодексі та інших правових документах немає інформації, яка стосується безпосередньо податків форекс. Так само в даному виді діяльності багато нюансів, якщо торкнутися конкретно отримання прибутку. Однак, якщо розібратися, то торгівля на ринку форекс - це серія фінансових операцій, а вони в свою чергу відносяться до економічної діяльності, яка, не секрет, оподатковується. А якщо конкретних документів регулюють дану область немає, то варто спиратися на якісь загальні положення.

Як правильно порахувати податок форекс трейдеру

Спочатку, при визначенні розмірів податкового внеску, фахівці повинні визначити, до якого виду віднести ваш дохід. Якщо ви торгуєте у брокера, який має ліцензію на букмекерську діяльність, то вашу діяльність віднесуть до ігрових операціях, і ви будете зобов'язані сплатити 35% в казну держави. Але що виходить? Кожна ваша угода - це кредитне плече, яке вам надає дилінгового центру або брокер. А з цього випливає, що за законодавством кредитне плече можна прирівняти до безпроцентному кредиту. В даному випадку вам доведеться платити не тільки за прибуткові угоди, але і за збиткові. А такий варіант навряд чи комусь сподобається. На даний момент існують брокерські контори, які питання щодо оподаткування взяли під свій контроль. Тобто брокер самостійно займається питання про сплату податку з нашої торгівлі. У цьому випадку ніяких труднощів з податкової у трейдера немає. Так як чітких законів щодо сплати податків з торгівлі на форекс немає, то цей дохід можна прирівняти до додаткового. Його оформити вже не так складно, і з загальної суми прибутку вам буде потрібно віддати 13%, погодьтеся не 35%, вже веселіше.

Спрощене оподаткування доходів від форекс

Так само ви можете зареєструвати індивідуальне підприємництво і потрапити під систему спрощеного оподаткування. Це особливий податковий режим, який дозволяє зменшити суму податкових внесків, ніж забезпечить оптимізацію розвитку малого і середнього бізнесу. Також спростить ведення бухгалтерського та податкового обліку. У цьому випадку податковий внесок складе всього 6%. Однак при цьому варіанті вам доведеться здійснювати відрахування до Пенсійного фонду, не залежно від того маєте ви дохід чи ні. Приємним бонусом також є відсутність ПДВ та необхідність подавати звіт раз на рік.

Якщо плата податків від форекс не для вас

Однак, як відомо не всі громадяни відрізняються граничною відповідальністю. Більшість і зовсім не вважаю необхідністю платити податки при торгівлі на ринку форекс. Це викликано швидше небажанням проходити тривалі процедури оформлення. Якщо ви поки не маєте великого доходу, і, відповідно не знімаєте великі суми, то можна не хвилюватися особливо з даного питання. Навряд чи податкова зверне увагу на таку дрібну рибку. Так само є деякі нехитрі правила, дотримуючись яких ви також застрахуете себе від небажаної зацікавленості податкової служби. - Намагайтеся не переводити гроші в готівку. Платіть банківською карткою. На щастя, більшість організацій зараз пропонують своїм клієнтам таку можливість. - При можливості не вводьте особисті дані і дані паспорта. Багато інтернет-магазини не вимагають точної ідентифікації. - Можна зробити банківську картку іншої країни, але тут відразу ж слід врахувати, що з вас знімуть чималий відсоток за переведення в готівку. - Так само завжди можна знайти людей, яким необхідні кошти у вигляді електронної валюти, теж непоганий спосіб на взаємовигідних умовах вирішити питання з переведенням у готівку. - Намагайтеся не знімати кошти весь час в одному і тому ж місці, так складніше буде простежити ваші операції. - Але природно, якщо податкова служба зацікавиться вами і поставить на контроль ухилитися буде неможливо. І пам'ятайте, що як не крути - це буде порушенням закону.