Звіт ford: рекордні показники прибутку

Ford Motor Company є однією з найбільших компаній в світі з виробництва автомобілів, поступаючись лише концерну GM, Toyota і Volkswagen. Засновником компанії є Генрі Форд, який зробив автомобіль масовим товаром завдяки впровадженню складання автомобілів на промисловому конвеєрі. На даний момент Ford Company здійснює свою діяльність в 30 країнах світу.

Закінчення 2015 для Ford стало найуспішнішим за багатьма ключовими показниками. Найбільша за всю історію компанії прибуток, максимальні продажі за останнє десятиліття і зміцнення позицій на традиційних ринках дозволять компанії повернути інвестиційну привабливість, яка опинилася під ударом через слабкі показники попередніх років. Основна причина цього успіху - падіння цін на сировину. У той час як нафтопродукти дешевшають, покупка електромобілів стає менш вигідною для споживача, що підштовхує його до вибору традиційного автомобіля з ДВС.

Згідно з опублікованим звітом компанії, виручка за 2015 рік склала 149, 6 млрд. Доларів, що на 5,5 млрд. Більше аналогічного показника минулого року, за останній квартал компанія виручила більше 40 млрд. Доларів. Чистий прибуток за 2015 рік склав 7,4 млрд. Доларів, зростання даного показника склало 6,1 млрд. Доларів. Частка компанії на світовому ринку збільшилася на 0,2% до 7,3%, реалізувавши 6,6 млн. Автомобілів, особливо високий ріст спостерігався в сегменті позашляховиків і пікапів. Прибуток на одну акцію компанії склав 1,93 долара, що значно вище прогнозованого показника на рівні 1,7-1,8 долара.

Однак початок року виявилося досить проблемним. Так, близько 400 тисяч моделей Ford Ranger, вироблених в період з 2004 по 2006 році, необхідно відкликати для вирішення проблем з подушками безпеки. До цього варто додати рішення керівництва про закриття мережі дилерських центрів в Японії і Індонезії через украй низький попит, який робить бізнес в даному регіоні нерентабельним.

Підводячи підсумки 2015 року, президент компанії Марк Філдс заявив про намір продовжити зміцнювати позиції, використовуючи сильні сторони компанії. У планах керівництва до 2020 року інвестувати 4,5 млрд. Доларів на розвиток електромобілів.

У зв'язку з відмінними показниками, керівництво компанії прийняло рішення про виділення на бонуси до виплат по дивідендах додаткового мільярда доларів, при цьому члени профспілки UAW отримають майже 10 тисяч доларів премії.