Прапори, трикутники, прямокутники

Трикутники, прапори і прямокутники на форекс

Скільки разів ви входили на закінчення корекції, а вона тривала і вибивала ваш стоп-лосс? Звичайно ж, без збиткових угод не обійтися, але знаходити точку закінчення корекційного руху можуть допомогти фігури графічного аналізу, а саме: трикутники, прямокутники і прапори (по суті, різновиди однієї фігури). І про те, як правильно застосовувати ці патерни на форекс з користю для свого депозиту, як їх знаходити в реальному часі, виставляти ризики і цілі, ми поговоримо в сьогоднішньому відео уроці.

Трикутники, прямокутники, прапори на форекс - секрети торгівлі фігур графічного аналізу

Привіт, пані та панове форекс трейдери.

У цій статті ми поговоримо про фігури графічного аналізу. Про прямокутниках, трикутниках і прапорах. Про те, як їх правильно знаходити на графіку, як їх торгувати, як правильно ставити тейк профіт і стоп лосс і на що варто звертати увагу при роботі з ними.

Перш ніж ми приступимо безпосередньо до фігур, нам потрібно зрозуміти, чим же вони є. У багатьох джерелах можна знайти інформацію про фігури без прив`язки до тренду. Це на мій погляд абсолютно неправильно, тому що саме прив`язка до тренду дає нам логічне обгрунтування того, чим є постать і логічно дає високий статистичний шанс саме в прибутковій торгівлі.

Що ж є фігури?

Фігури є корекцію на основному тренді. Уявімо, що у нас є якийсь тренд:

0000

Потім відбувається корекція, малюються якісь свічки:

0001

Факт в тому, що ціна не продовжує рух, яке було раніше, а стоїть на місці і, тим самим, вимальовує нам яку-небудь фігуру з цих свічок.

Наприклад розширюється трикутник (або по-іншому вимпел):

0002

Свічки можуть вимальовуватися не тільки в трикутник, а й в якусь більш рівну фігуру. Наприклад прямокутник:

0003

Тобто, якщо ми окреслимо межі корекції, то отримаємо прямокутник.

Так само може бути звичайний трикутник:

0004

І може бути корекція у вигляді нахилених прямокутника, який є ніщо інше, як прапор:

0005

Він спрямований вниз, тому є ведмежим. Бичачий буде виглядати наступним чином:

0006

Отже, вище ви могли розглянути наші фігури. Трикутник, що розширюється трикутник, прямокутник і прапор. Виникають такі фігури під час корекції.

І після того, як ця фігура закінчила формуватися, ми очікуємо пробою в сторону тренда, який був раніше. І тоді ми входимо у відповідності з основним трендом і забираємо свій прибуток з ринку.

Чекаємо, коли відбудеться пробій фігури будь-якої свічкою:

0007

І після цього входимо.

Як відбувається вхід?

Уявімо, що у нас є фігура прямокутник і якась свічка пробиває її кордон в бік основного тренда:

0008

До цього у нас був тренд бичачий. Якщо ж раптом відбувається пробій вниз, то ми не входимо на ринок:

0009

Ми заходимо тільки по основному тренду. Отже, стався пробій по основному тренду. Багато джерел говорять, що слід відразу ж входити в угоду. Я ж рекомендую надходити більш прагматично.

Що ми робимо? Ми не входимо відразу в угоду, а чекаємо закриття цієї свічки і виставляємо відкладений ордер buy stop трохи вище точки high цієї свічки. У випадку з бичачими угодами:

0010

Стоп лосс піде трохи нижче точки low нашої пробійної сигнальної свічки:

0011

А в якості тейк профіту ми відкладаємо розмір нашого прямокутника, в даному випадку, в сторону угоди. Тобто якщо відстань між його межами було 50 пунктів, то і тейк профіт нашої угоди буде 50 пунктів:

0012

Однак я рекомендую виходити з угоди частково. Тобто одну частину угоди закривати на рівні стоп лосс, а другу - по тейк профітом розміром з фігуру. Уявімо, що у нас стоп-лосс тут був 25 пунктів. Відповідно половину позиції ми закриваємо на прибутку 25 пунктів, а другу половину закриваємо на прибутку в 50 пунктів.

Що найголовніше варто запам`ятати при роботі з фігурами?

Якщо тренд був бичачий, то ми очікуємо пробою наверх. Якщо тренд був ведмежий, то очікуємо пробою фігури вниз. Якщо відбувається пробій протилежний основному тренду, то ми нічого не робимо.

Тепер давайте відзначимо кілька фігур на графіку, щоб наочно уявити, як їх шукати на практиці. У мене відкрито денний графік EURUSD:

0013

Можна судити про те, що в наявності ведмежий тренд. Ціна йшла вниз і через деякий час відбувається корекція.

І вона, є ніщо інше, як прапор:

0014

Що тут сталося? Був пробою в сторону основного тренда:

0015

Відразу на ринок ми б не входили, а виставили ордер трохи нижче точки low нашої свічки:

0016

І, відповідно, тейк профіт номер один - це відстань від стоп лосс до входу:

0017

В даному випадку це 77 пунктів, але не забувайте, що це денні графіки. Мета номер два була б розміром нашого прапора, і склала б 100 пунктів. Виходить, що перший тейк профіт був узятий ось тут:

0018

А другий ось тут:

0018

Як ми будуємо кордону нашої фігури?

Ми не будуємо їх саме по хвостах або точкам закриття свічки. Ми намагаємося вибудувати фігуру так, щоб було якомога більше торкань. Щоб це були саме кордону. Якщо безлічі торкань немає, то кордон поставити не можна. Швидше за все це не фігура, а щось інше.

Якщо ви не можете знайти фігуру, то можливо її тут і немає. І не варто намагатися знайти те, чого немає. Якщо немає впевненості, то не будуйте. Краще поспостерігайте, що буде далі відбуватися на ринку.

Розглянемо ще один приклад. Цього разу візьмемо за фігуру прямокутник. Після пробою вершини, приблизно тут:

0020

Можна було говорити про те, що почався бичачий тренд. І далі ціна малювала ніщо інше, як прямокутник:

0021

Приблизно таким чином ми виділили його межі. Трохи пізніше стався пробій верхньої межі. Ставимо наш стоп лосс трохи нижче точки low пробійної свічки:

0022

Ставимо відкладений ордер на покупку трохи вище точки high пробійної свічки, і ордер активується:

0023

Наш перший тейк профіт 90 пунктів, а другий 128. Як видно з графіку, вони без проблем були взяті:

0024

Ще один приклад. Цього разу давайте розглянемо фігуру трикутник:

0025

На графіку було явне бичаче рух. І далі ціна почала гальмуватися по похилій ось таким чином:

0026

Зверніть увагу, що у нас хвости двох свічок виходять за межі нашого трикутника внизу, але це нормально. І закриття свічок набагато важливіше, ніж їх хвости. Тому цей трикутник цілком може вважатися правильним.

Що тут сталося? Був явний бичачий тренд. Далі слід пробойная свічка. Ми як завжди ставимо buy stop трохи вище її точки high:

0027

І ставимо стоп лосс трохи нижче її low:

0028

Далі зверніть увагу. Наш перший тейк профіт дорівнює розміру стоп лосс. Приблизно 30 пунктів:

0029

Він був без проблем узятий. А ось друга наша мета вимірюється по найбільш широкому відстані між кордонами трикутника:

0030

В даному випадку вона була 109 пунктів. І вона не була взята:

0031

У цій ситуації у нас на половині позиції спрацював би стоп лосс. Але, так як перший тейк профіт був узятий розміром зі стоп лосс, то в цій угоді ми б нічого не втратили.

Найскладніше в роботі з фігурами графічного аналізу, а саме з фігурами продовження тренда, про які ми зараз говоримо, це знайти їх на графіку в реальному часі, коли графік рухається у правого краю. Як бути в такому випадку?

Давайте розглянемо на прикладі реальних торгів:

0033

В першу чергу потрібно визначити тренд:

0034

Тут ми бачимо тренд вниз. Що ми робимо далі? Ми відзначаємо кордону нашої корекції:

0035

Верхня межа явно горизонтальна. Можна було б відзначити і другу горизонтальну лінію, але відкриття торгів, що відбулися в понеділок, явно змінило наші плани:

0036

Я думаю, ніхто б не відкривав позиції на відкритті в понеділок, тому кордон нашої фігури ми міняємо наступним чином:

0037

В результаті у нас виходить ось такий ось трикутник. Як я писав раніше, фігура не обов`язково повинна бути красивою і рівною. Вона цілком собі може бути і такий. Це нормальна ситуація.

Якщо станеться пробою наверх, то ми нічого не будемо робити тому що тренд рухається вниз. А якщо через пару свічок відбудеться пробій вниз, то ми будемо входити відкладеним ордером зі стоп лоссом, як описувалося вище. Метою буде відстань між кордонами трикутника:

0038

В даному випадку це 68 пунктів.

Повторимо ще раз

Спочатку визначаємо тренд, далі чекаємо корекцію, тобто, коли кілька свічок починають рухатися проти тренда або практично стоять на одному місці. Чекаємо корекції і змальовує її межі. Чекаємо, коли сформується зрозуміла фігура.

Тільки, коли фігура сформувалася з наших зазначених меж корекції, ми зможемо прийняти її до уваги. Якщо фігури не видно, то ми не розглядаємо такі коливання на графіку. При побудові кордонів намагаємося, щоб було якомога більше торкань. Щоб лінія була не десь в повітрі, а саме обмежувала рух ціни.

І ще одне правило. Іноді пробойная свічка буває дуже велика і виходить так, що стоп лосс угоди більше, ніж потенційний тейк профіт. В даному випадку ми не входимо на ринок.

Як можуть допомогти ці фігури в вашій торгівлі?

Справа в тому, що фігурами можна торгувати, як окремої стратегією, а можна поєднувати з власної торгівлею. Тобто, коли ви бачите, що малюється трикутник, то торгувати пін-бар всередині цього трикутника немає ніякого сенсу. Тому що ціна дійде до межі трикутника, і ваша угода прибутку не принесе.

Або скажімо ви побачили якийсь сетап. Якоїсь миті для потенційного входу, а він знаходиться всередині прямокутника:

123

І що ж? Ви знову можете увійти в угоду, але кордону прямокутника не дадуть вам багато прибутку. Тому завжди варто звертати увагу на те, що відбувається зараз на ринку. На тренд і корекцію. Таким чином, за допомогою фігур ви можете не тільки входити в угоди, але і фільтрувати потрібні сигнали на входи.

На цьому все. Сподіваюся цей матеріал допоможе вам краще працювати і визначати фігури продовження тренда на графіку.

З повагою, Павло

TradeLikeaPro.ru