П'ять відповідей на питання: "Що робити, якщо терміново потрібні гроші?"

Вітаю! Я вже колись писав про те, як важливо мати "резервний фонд" на випадок форс-мажору. Адже в житті може статися все, що завгодно і в будь-який момент. А в наш час "що завгодно" зазвичай означає "потрібно багато-багато грошей і прямо зараз". А якщо їх немає (зовсім або в потрібній кількості)?

Загалом, сьогодні я вирішив підняти дуже невеселу тему. Що робити, якщо терміново потрібні гроші? Чому невеселу? Тому що хороших варіантів в такій ситуації зазвичай просто немає.

Банальні речі типу "взяти в борг у знайомих" я розглядати не буду. Мабуть, будь-якій дорослій людині така думка приходить в голову в першу чергу. Не буду я писати і про банківські кредити. У Росії сьогодні просто так кредит не дають практично нікому (банківська система і так на ладан дихає).

Опишу реальні (хоча і жахливо дорогі) способи швидко і без зайвої тяганини знайти позикові кошти.

Зміст

  • 1 Взяти мікропозик в МФО
  • 2 Отримати гроші через сервіс p2p-кредитування
  • 3 Оформити позику у приватного інвестора
  • 4 Отримати кредитку в банку
  • 5 попросити допомоги в соцмережах

Взяти мікропозик в МФО

в Росії море мікрофінансових організацій, що дають гроші в борг до зарплати. "Домашні гроші", "БистроДеньгі", "МігКредіт", "Турбозайм", Platiza, Moneyman, - і це лише мала дещиця тих, хто швидко і по одному паспорту займе Вам кілька тисяч рублів на пару місяців.Причому, навіть тоді, коли банки відмовляють, не дивлячись.

МФО НЕ будуть чіплятися до якості кредитної історії і відсутності офіційного місця роботи. Правда, і заплатити за таку "лояльність" позичальникові доведеться, м'яко кажучи, чимало. Скажімо, в компанії Moneyman (а у них одні з найнижчих ставок на ринку) кожен день користування позикою обійдеться в 0, 76-1, 85%! Навіть за мінімальною планці - це 277% річних.

До того ж, велику суму в Moneyman (як і в будь-який МФО) взяти в борг не вийде. Стеля позики становить 50 тисяч рублів, а максимальний термін кредитування - 18 тижнів.

Справедливості заради зазначу, що отримати гроші в Moneyman, дійсно, можна дуже швидко. Залишаєте заявку на сайті, і система розглядає її за пару хвилин. Після схвалення гроші миттєво перераховуються на банківську карту або рахунок або на гаманець ЯндексДеньги. Або, як варіант, переводяться через систему Contact, Unistream або "Золота Корона" (за часом це буде трохи довше).

Отримати гроші через сервіс p2p-кредитування

Сервіси p2p-кредитування - це такі спеціалізовані сайти, де приватні позичальники зустрічаються з кредиторами. Ну, а сам сайт виступає в ролі посередника і арбітражу.

В Росії одним з найпопулярніших і надійних вважається сервіс "Вдолг. Ру". Зайняти тут можна від 2 до 500 тисяч рублів на термін від одного місяця до півтора років. Відсоткова ставка починається з 20% річних.

Як отримати позикові кошти через "Вдолг. Ру"? Для початку потрібно зареєструватися на сайті. Потім - пройти перевірку, за результатами якої позичальникові буде визначено кредитний рейтинг і категорія. При КР вище 40 можна подавати заявки на отримання позики.

Погано те, що кредитор повинен спочатку вибрати Вашу заявку і погодитися на видачу позики.І скільки часу займуть такі "оглядини", невідомо. Підвищити свої шанси на успіх можна, замовивши розширену перевірку (близько 130 рублів).

На іншому сервісі - Fingоoroo рейтинг привласнюють клієнту відразу після реєстрації (залежить від наданої інформації). У той же день Ви можете взяти мікропозик у самого ресурсу. І тільки після його повного погашення Ви отримаєте доступ до списку приватних кредиторів. Загалом отримати позику на Фінгуру набагато простіше ніж на Вдолг. ру.

Оформити позику у приватного інвестора

На мій погляд, з усіх трьох варіантів - цей самий ризикований. Сьогодні знайти нормального інвестора-приватника складніше, ніж хорошу дружину ...

По-перше, в сегменті приватного кредитування "пасеться" купа шахраїв і відвертої криміналу. По-друге, через високі ризики процентна ставка буде НАБАГАТО вище, ніж за банківськими кредитами.

По-друге, позики від приватних інвесторів, як правило, видаються під заставу. В якості застави охоче розглядають землю, квартиру, дачу, будинок, авто, бізнес. І в такій ситуації ВКРАЙ важливо вивчити всі документи, які підписували уздовж і поперек (і бажано, з досвідченим юристом). Як показує практика, неуважність при підписанні документів обходиться "приватним" позичальникам занадто дорого.

До речі, деякі "приватники" перевіряють позичальника навіть більш ретельно, ніж співробітники банку: запитують кредитну історію в БКІ, вимагають довідку з місця роботи, просять надати надійних поручителів.

Отримати кредитку в банку

Звичайно, кредитку в банку краще, про всяк випадок, оформляти не поспішаючи і заздалегідь. Адже кредитна карта - це універсальний кредит, який завжди під рукою. І за який не потрібно платити, поки їм не користуєшся!

Але, в крайньому випадку, картку можна отримати і "коли півень клюнув". Кредитки зараз видають в будь-якому російському банку. Звичайно, далеко не так охоче, як три роки тому, але все-таки.

Ваші козирі: кредитна історія чиста як сльоза немовляти (або її немає зовсім), і Ви можете похвалитися офіційним місцем роботи. У таких випадках кредитку банк видасть дуже швидко (буває, навіть протягом кількох годин). На мій погляд, найпростіше отримати картку в банку Тінькофф і в Ренесанс Кредит (це з більш-менш великих).

Але кредитний ліміт на картці "з нуля" зазвичай встановлюється мінімальний! Так що якщо грошей потрібно багато, то цей варіант відпадає.

Попросити допомоги в соцмережах

Мабуть, саме цей спосіб потрібно було ставити на перше місце. Якщо грошей взяти ніде, а вони потрібні терміново і на щось дуже важливе (наприклад, на операцію близькій людині), звертайтеся до небайдужих людей в соцмережах! Як показує досвід моїх друзів, найсильніший відгук отримують посади на Facebook. Причому, до допомоги підключається навіть ближня закордон (найчастіше, це Україна і Казахстан).

Знаю, що постів з проханням про допомогу в Інтернеті вже мільйони ...

Але, по-перше, Ваш крик душі побачать відразу всі мережеві друзі. Які його, як мінімум, перепис. І він попадеться на очі сотням і тисячам інших людей. Причому, ступінь довіри до постів "від одного" набагато вище, ніж від незнайомого користувача.

По-друге, велику суму грошей легше збирати по шматочках (по сто, тисячу рублів), ніж знайти мільйон в одному місці. Тільки не забудьте вказати в тексті поста реквізити своєї (!) Банківської карти.

По-третє, навіть якщо таким способом ви не зберете всю потрібну суму, якась її частина у Вас на карті вже буде (причому, дуже швидко).І зауважте: за благодійну допомогу не потрібно платити шалені відсотки (як в перших чотирьох варіантах).

А що Ви порадите тим, кому терміново потрібні гроші? Підписуйтесь на оновлення та діліться посиланнями на найцікавіші пости з друзями в соціальних мережах!