Фігура "Діамант": nFP не завадить тренду

За красивою назвою ховаються дуже гострі кути. Це разворотная фігура, досить рідко зустрічається на графіку.

Діамант (алмаз, ромб) можна сплутати з формацією "Голова і плечі", в результаті чого вхід виконується дещо пізніше, ніж можна було при аналізі першої фігури.

Ромб виникає або на самій вершині, або на дні ринку. Це дає можливість зловити нове зароджується рух ще з самого початку його формування.

І тут, все швиденько побігли шукати дану формацію на хвилинах і п`ятихвилинка.. Сподіватися на те, що Діамант відпрацює себе на маленьких ТФ, не варто. Можливо, це просто збіг обставин. Найбільш надійним фігурою буде та, що сформувалася і має чіткі межі на ТФ від Н4 (так пишуть всі, але у кожного правила є виняток.Наприклад, я знайшла цю формацію на М30 і Н1 і вона відмінно себе відпрацювала).

Тепер найголовніше.. А як хоч виглядає цей Діамант? І блищить він на графіку, щоб легше було його знайти? Якщо коротко і просто, то ця фігура складається з двох трикутників: розширюється трикутник плавно переходить в сходиться.

Обов`язковою умовою формування Діаманта, як і будь-який інший фігури, є наявність хоча б 2-х торкань ціною кожної зі сторін.

Додатковим підтвердженням перспективності формації є її розташування біля трендової лінії, ключового рівня п с і т. д.

Дана фігура дасть можливість заробити як на Форексі, так і на БО. Погодьтеся, не погано було б заздалегідь знати, який тренд нас очікує. У випадку з Форексом, то потенційне відстань, яке ціна може пройти після пробою кордону, дорівнюватиме максимальній висоті самої фігури. Отже, саме там і може розташовуватися точка виходу.

Розписувати далі про переваги і недоліки фігури "Діамант" немає ніякого сенсу. Це буде просто зайвою і непотрібною інформацією. А, щоб не мучити себе здогадками, хочу поділитися своїм недавнім прикладом відпрацювання цієї фігури.

Валютна пара: GBP/JPY

ТФ: М30 і Н1

Платформа: Метатрейдер

Почати можна з того, що ціна підійшла до довгострокової лінії тренда, яка і раніше розгортала ціну на старших ТФ (аж до тижневого). При цьому, на М30 можна було побачити чіткий розходиться трикутник, плавно перейшов в сходиться.

Ціна і далі продовжувала добре відскакувати від кордонів фігури, тому поставила відкладений ордер трохи вище останнього рівня опору. В цей час, торгувала ті самі відскоки від нижньої межі на БО

На пробій фігуру не торгувала, так як не було чіткої пробійної свічки. Ціна мала слабоволатільное рух.

Через нетривалий час, відкладений ордер був активований і ціна почала плавно підвищуватися. Можливо, вона швидше досягла б мети, якби не одне "але".

Після прориву фігури, почався очікуваний висхідний тренд

Тепер, про той самий "але". Вийшли щомісячні новини NFP. Ціна різко покотилася вниз. Вчасно зорієнтувавшись, перемістила стоп нижче, на рівень підтримки на Н4 (за 07. 09). Було ризиковано, але це спрацювало. Після різкого обвалу, ціна так само різко метнулася вгору. У підсумку, за 5 днів, мета була досягнута. Що й потрібно було довести.

Ціна пройшла відстань, рівну висоті пробитою фігури (h1 = h2), близько 190 пунктів

Протягом даного руху, ніхто не заважав підхоплювати сетапи PA по тренду на лініях п с, які, до слова, були утворені самою фігурою в тому числі. Але ж про майбутній висхідному русі було відомо з самого початку. Одні суцільні плюси:)