Особливості торгівлі маловідомими і непопулярними акціями

Питання про те, які акції відбирати для торгівлі, дуже часто викликає труднощі у початківців трейдерів. Хоча є ряд популярних варіантів вирішення цієї проблеми, наприклад акції, що входять в S & P500, ті трейдери, які хочуть знайти вигідні можливості для торгівлі і готові проводити ретельний аналіз, мають набагато більш широкий вибір. Однак, вишукуючи підходящих кандидатів для пошуку торгового сигналу і відкриття угоди в усіх куточках ринку, важливо завжди знати природу тих акцій, які привертають вашу увагу. До акцій, які не користуються популярністю у інших трейдерів і маловідомі широкому загалу, слід ставитися з обережністю. Невеликі ринки мають багато потенційних пасток, про які слід знати.

Ліквідність акцій

При торгівлі непопулярними акціями, які зазвичай представляють дрібні і менш фінансово стабільні компанії, перше, про що повинен турбуватися трейдер, - це ліквідність ринку. Ліквідність визначає можливість закрити свою торговельну позицію, отримавши за неї живі гроші. Вона характеризується проміжком часу між відправленням ордера в торговій платформі і його виконанням. Якщо обсяг торгівлі на даному ринку низький, вам доведеться довше чекати виконання ордера. Ринок зі зниженою ліквідністю більш схильний до прослизання при виконанні заявок трейдерів. Можливість закрити торговельну позицію так само важлива, як і можливість її відкрити. На ринку з низькою ліквідністю вище ризик того, що ви не зможете закрити позицію за бажаною ціною.

Прозорість ринку

Ринок, який формується в результаті щоденного взаємодії мільйонів різних трейдерів і акціонерів, краще відображає ринкову ціну акції і дає учасникам ринку найбільш чітке уявлення про те, що відбувається з інструментом. Якщо, наприклад, у Shell виникне якась серйозна проблема, про це знатимуть усі учасники ринку - це наочно відіб'ється на ціні акцій компанії, оскільки мільйони незалежних трейдерів будуть інтерпретувати і враховувати в своїй торгівлі ця подія. На невеликих ринках ефект буде не таким значним. У разі непопулярних акцій, важко говорити про якісь гарантії прозорості ринку. Це означає, що тренди в інструментах з низькими обсягами торгівлі можуть бути менш надійними, а торгові сигнали - не завжди точними.

Корпоративне управління

Ще один важливий фактор, про який повинен турбуватися кожен трейдер, особливо, якщо він працює з довгостроковими позиціями, - це корпоративне управління, тобто наскільки дієвою є відповідальність керівництва компанії перед її акціонерами. У разі великих і популярних серед трейдерів компаній, ця проблема вирішується за рахунок різноманітного і широкого складу акціонерів, які формують стабільний наглядовий орган, який контролює стратегію і ефективність роботи ради директорів. Чим менше компанія, тим нижчий рівень корпоративного управління може бути досягнутий. В результаті, інвестиції в акції такого роду не володіють достатніми механізмами контролю і противаг, спрямованими проти некомпетентності та зловживань з боку керівництва компанії.

Висновок

Перш ніж відібрати акцію для роботи, зверніть увагу на її обсяг торгівлі. Акцій, які торгуються нерегулярно, варто уникати. Краще зробити вибір на користь безлічі інших можливостей, які надають головні інструменти ринку. Оскільки індивідуальний трейдер обмежений в ресурсах, для нього важливо шукати можливості для поповнення торгового рахунку там де працюють великі інвестори, які, як правило, найбільш активно торгують цінними паперами відомих компаній.