Exxon Mobil уповільнює зростання

Exxon Mobil Corporation (NYSE: XOM) - найбільша приватна міжнародна американська корпорація, що утворилася злиттям компаній Exxon і Mobil. На даний момент вона одна з найбільших в світі компаній за ринковою капіталізацією ($ 417. 1 млрд.). Спочатку вона була утворена Джоном Рокфеллером, першим в світі доларовим мільярдером, і називалася Standard Oil. Основними конкурентами в цьому секторі можна назвати Chevron, BP і Marathon Oil. Ціна закриття вчорашнього дня $ 98.81. Завтра від неї очікується квартальний звіт. Як показують попередні звіти і очікування, зростання виручки сповільнюється, якщо не падає, так що можливо час інвестиції в цю компанію пройшло.


Останні вісім кварталів виручка компанії була стабільною, а в останні чотири квартали чистий прибуток росла в середньому на 2% в порівнянні з показниками попереднього року. Якщо ж порівнювати значення виручки з показниками рік тому, то тут виручка компанії впала в останні два квартали. Так виручка за перший квартал склала $ 108.8 млрд., Що на 15% нижче, ніж рік тому.
Що стосується інших показників, то тут ситуація наступна: прибутковість (ROE) - 28. 3%, що є нормальним; боргове навантаження слабка, ніщо не заважає компанії нормально розвиватися; а ось ліквідності не вистачає, поточних активів менше, ніж поточних зобов'язань. Рентабельність теж невисока, частка оподатковуваного прибутку у виручці лише 13.5%
Від майбутнього звіту чекають даних по доходу на одну акцію (Earnings per share). Ще три місяці тому очікувалося значення цього показника $ 1. 92 на акцію, але вже зараз консенсусне значення знизилося до $ 1.89. При цьому за перший квартал 2013 року цей показник був набагато вище, $ 2.12.
Очевидно, що період інтенсивного росту для компанії закінчився. Я б не рекомендував вкладатися в цей інструмент, так як заробити тут навряд чи вийде. Можливо, варто почекати більш вдалого моменту, коли з'являться більш ясні сигнали для зростання або падіння паперу.