Радники на основі індикаторів

радник по індикатору Автоматизація рутинної праці трейдера при наявності стабільної торгової стратегії - одна з ключових завдань досвідченого професіонала. Коли всі процеси повністю налагоджені, залишається створити спеціальну програму, яка буде виконувати всі дії по закриттю і відкриття ордерів замість трейдера. Новачки часто використовують торгових роботів, які є в наявності у вільному доступі в Мережі. Розглянемо кілька популярних радників на основі індикаторів - простих в обігу і настройці.

Радник по індикатору RSI - Ilan

До теперішнього часу в Інтернеті налічується кілька десятків модифікацій популярної автоматичної торгової системи Ilan. У класичному варіанті використовуються два індикатори - CCI і RSI. У нашому випадку застосовується тільки останній.

Суть роботи радника по індикатору RSI гранично проста. Угоди на купівлю валюти робот відкриває тільки в тому випадку, коли показання індикатора опускаються нижче рівня 30. Система продає валюту при знаходженні лінії RSI вище позначки в 30. Звичайно, такий підхід є дещо примітивним, тому робот не фіксує збитки в чітко обумовленому місці. Роль стоп-лоссов відведена новим ордерами в тому ж напрямку, що і перший. Це називається принципом Мартингейла.

Якщо перша угода не була закрита за профітом, відкривається ще необхідну кількість ордерів, при цьому тейк-профіт пересувається до того рівня, на якому буде зафіксована усереднена прибуток по всіх операціях, не менше спочатку запланованої. Завантажити радник на основі індикатора RSI Ilan ви можете за посиланням. Як його налаштувати?

Відразу слід зауважити, що установка автоматичної торгової системи на таймфрейм нижче М30 навряд чи дасть хороші результати. Також робота робота сильно залежить від обраного брокера. Важливо, щоб в компанії, що надає вам вихід на валютний ринок Форекс, не було затримок з відкриттям ордерів, реквот і інших технічних несправностей. Рекомендуємо працювати з брокером Forex4You.

В налаштуваннях радника по індикатору ви знайдете такі параметри:

радники на основі індикатора

Перший елемент в переліку налаштувань відповідає за збільшення лота при відкритті кожного наступного ордера, якщо перший виявився збитковим. Налаштування, зображені на малюнку вище, є досить агресивними. Рекомендується виставляти значення параметра Lot Exponent в діапазоні від 1,5 до 2.

Приклад під назвою Lots містить інформацію про стартовою величиною лота, з якої радник почне свою торгівлю. Наступний рядок призначена для вказівки системи обчислення лотів (цілі числа, десяткові або соті). Може приймати значення від 0 до 2. У рядку Take Profit ви можете самостійно вказати кількість пунктів прибутку для першого ордера, при досягненні яких угода буде закрита.

Рядок Pip Step відповідає за відстань між їх відкриває угодами в сітці. Цей параметр разом з коефіцієнтом збільшення лота краще підібрати експериментальним шляхом за допомогою тестера стратегій. Максимально можливе прослизання потрібно вказати в рядку Slip. Якщо фактична величина буде більше зазначеної, угода просто не відкриється. Саме тому так важливо вибрати хорошого брокера.

Рядок Max Trades містить значення максимальної кількості угод в серії, яке буде відкрито для усереднення збитків, без урахування першої. Цей параметр також краще вибрати на підставі тестування та розміру вашого капіталу. Magic Number є ідентифікатором, який використовується для того, щоб радник не плутати ордера, відкриті їм і іншим роботом. Якщо інші автоматичні системи на цьому торговому рахунку у вас не встановлені, в цьому полі досить вказати будь-яку цифру, відмінну від нуля або ж залишити встановлену.

Недоліком радника на основі індикатора RSI є великий ризик. Навіть якщо ви обмежите максимальне число ордерів в серії, ви все одно ризикуєте не дочекатися розвороту тренда в бік першої угоди і втратити значну частину депозиту.

Радник 3 Moving Average

Наступний радник ви можете завантажити тут. Його алгоритм роботи настільки простий, що буде зрозумілий навіть новачкові. В його основі лежать три ковзаючі середні з налаштованим параметрами. Угоди на купівлю відкриваються, коли всі три мувинга спрямовані вгору. У разі спадного напрямки ковзають середніх автоматична торгова система буде продавати пару.

Стоп-лосс, тейк-профіт і обсяг ордера ви встановлюєте в налаштуваннях самостійно. Там же ви можете вказати період, метод і вид цін для кожної Moving Average. Закривати угоди радник може по-різному. За це відповідає перший в списку налаштувань параметр - Exit Signal MA Summ.

Він може приймати значення від одного до трьох. У першому випадку ордер буде закритий роботом, якщо будь-яка з середніх змінить напрямок на протилежне. Якщо в цьому полі ви вкажете значення 2, вам доведеться чекати повороту двох мовного для закриття. При встановленій цифрі 3 операція буде завершена тільки після повного розвороту всіх трьох мовного. Оптимальним вважається значення від одного до двох. Так виглядають на практиці настройки радника.

Радник по індикатору Стохастік

Наступний радник відкриває угоди за сигналами індикатора Стохастик. Він купує валютну пару, коли лінія індикатора виходить за межі рівня 30 вгору, і продає, коли вона ж спускається нижче рівня 70, але це ще не все. Такий алгоритм був би занадто примітивним і швидше за все програшним. В радник по індикатору Стохастік додані елементи Мартингейла.

На малюнку нижче ви можете побачити можливі настройки радника, який скачати можна прямо на сайті.

Ви можете вказати обсяг початкового і максимального лота, рівень стоп-лосс і тейк-профіту, допустимий розмір прослизання. У рядку OnlyOneopenPose обов'язково повинно стояти значення True, щоб одночасно робот відкривав не більше однієї угоди і однієї серії.

Перераховані в статті радники не є універсальним інструментом для заробляння грошей на ринку Форекс на повному автопілоті. Вони потребують тестування і налаштування. Перш, ніж ви запустите автоматичну торгову систему на реальних грошах, вивчіть її роботу на демонстраційному рахунку.