Exness - новий рай для сіток і Мартінгейла

nulevoy-stop-aut-v-exness

Днями компанія Exness опублікувала новина про зміну торгових умов для рахунків Cent, Mini і Classic. Новина стосується зміни рівня Stop Out, який тепер прирівняний до 0%. Рівень Стоп Аут, як відомо, працює в ролі захисного стоп-лосс і обчислюється від розміру використовуваної маржі. Тобто, при рівні Стоп Аут, рівному 20%, всі позиції будуть закриті, коли кошти на рахунку опустяться нижче 20% від заставної суми (збиток перевищить розмір балансу за вирахуванням 20% застави).

Що це означає для торгівлі ризикованими радниками, що торгують за принципом Мартінгейла і сітки ордерів? Більша ймовірність пережити просідання / затяжний тренд.

Але чи не є нульовою стоп-аут звичайної рекламної заманухой з купою умов, прописаних дрібним шрифтом? Ми вивчили питання, протестували все на практиці і винесли вердикт.

Як працює Stop Out

Наприклад, при балансі в 5000 $, з яких 500 $ використовується в якості застави, всі позиції будуть закриті при досягненні збитку в 4900 $, незважаючи на те, що на рахунку ще залишалися кошти в кількості 100 $. Дане обмеження особливо помітно при великому завантаженні депозиту і використанні форекс стратегій, що генерують великі просадки. До того ж, деякі брокери можуть встановлювати Стоп Аут на рівні 50% і 100%, що кардинально впливає на весь торговий процес.

exness-nulevoy-stop-aut

В першу чергу, Стоп Аут - це страховка для брокера, деякий захисний буфер, який в разі чого не дасть вам втратити коштів більше, ніж ви маєте на рахунку. Нульовий Стоп Аут означає, що трейдер може витратити абсолютно всі засоби, які він вніс на рахунок, не побоюючись при цьому дострокового закриття позицій. Тобто, збиток буде рости до останнього цента на рахунку, після чого позиції все-таки будуть закриті по Стоп ауту.

Кому це потрібно

exness-nulevoy-stop-aut-komu-eto-rnuzhno

З одного боку, Стоп Аут може працювати як захисна міра, не дозволяючи трейдеру повністю втратити весь депозит до останньої копійки. У деяких випадках це може бути виправдано, але, в той же час, це ще одна обмежує міра в управління ризиками, оскільки вам постійно потрібно турбуватися про те, щоб рівень не опускався нижче допустимого.

Найбільшу ж актуальність нульового рівня надають стратегії, які генерують великі просадки. Рахунок з нульовим рівнем Стоп Аут ідеально підходить для сіткар і стратегій на методі Мартингейла, дозволяючи їм використовувати всі можливості депозиту. Для ризикових стратегій кожен зайвий цент може бути вирішальним, і додаткові заходи на кшталт Стоп ауту тут тільки заважають.

Також це може бути зручно для стратегій хеджування та арбітражу, так як ви, знову ж таки, отримуєте більше гнучкості в управління ризиками. Ви самі вирішуєте, коли варто закривати позиції, а коли варто використовувати депозит на повну. У будь-якому випадку, в інтересах брокера мати ненульовий Стоп Аут, оскільки, в іншому випадку, той буде втрачати кошти в разі несвоєчасного закриття позицій. Тому, перш за все ми перевіримо, як ця функція працює на практиці.

Перевірка на практиці

exness-nulevoy-stop-aut

Отже, для перевірки відкриваємо центовий рахунок з депозитом в 300 центів. Завдання полягає в тому, щоб злити рахунок до нуля і тим самим перевірити правдивість інформації з прес-релізу.

exness-nulevoy-stop-aut-proverka-na-praktike

Для цього відкриваємо позицію в 3 лоти трьома ордерами, з урахуванням кредитного плеча 1: 1000 і максимального лота на угоду, рівного 1. Маржа в цьому випадку становить більше половини депозиту, а з огляду на велику плече, ціна не пройде і 10 пунктів перед тим як можливості депозиту будуть вичерпані. На відео нижче видно, як рівень йде в червону зону і при черговому різкому русі всі позиції закриваються.

На рахунку спочатку знаходилося 307.84 цента. Після закриття всіх позицій, загальний збиток склав 312.7 центів. Тобто, ми опинилися на 5 центів в мінусі.

Важливий момент полягає в тому, що як би швидко не працювала система автоматичного закриття позицій, при низькому рівні стоп-ауту завжди існує ймовірність закриття позицій в збитку. Відбувається це при швидкому потоці котирувань, коли позиція не встигає закритися за потрібною ціною і трапляється прослизання, тобто попадання на ціновий геп. В такому випадку, вже після закриття всіх угод брокер може зажадати з вас відшкодування збитків.

Отже, що ж з цього приводу говорить нам Exness? У прес-релізі компанія стверджує, що турбуватися з приводу негативного балансу не варто, так як в будь-якому випадку сума буде компенсована, а значення балансу буде приведено до нулю.

exness-nulevoy-stop-aut-proverka-na-praktike

Власне, так воно і відбувається. Десь через п`ять хвилин після закриття всіх позицій баланс був обнулений, а в журналі і історії з`явилося відповідне повідомлення про прихід 5.16 центів компенсації.

exness-nulevoy-stop-aut-proverka-na-praktike

Те ж саме в історії рахунку, ми бачимо прихід 5 відсутніх центів.

exness-nulevoy-stop-aut-proverka-na-praktike

висновок

exness-nulevoy-stop-aut-zaklyuchenie

По суті, брокер Exness зараз - це одне з найкращих рішень для високоризикованих стратегій. Велике кредитне плече і нульовий рівень Стоп Аут дозволяють вкрай гнучко налаштовувати ризики і дають свободу рішень, коли варто закривати позиції, а коли грати «на повну». Важливим моментом є те, що брокер гарантує відновлення балансу до нульового рівня в разі втрати суми, що перевищує початковий депозит. Тобто, якими б поганими були ринкові умови, ви завжди можете розраховувати рівно на ту суму, що ви зарахували на рахунок.

З повагою, Олексій Вергунов