Вправи для розвитку інтуїції в трейдингу

З приводу інтуїції в трейдингу дуже багато суперечок. Більшість сходяться на думці, що інтуїція - є ніщо інше як миттєва інтерпретація попереднього досвіду на підсвідомому рівні.

Однак існують дослідження, які показують, що здатність до прогнозування подальшого руху ціни залежить від навичок «Захистимо право громадських організацій», тобто аналізу поведінки інших людей.

І на основі даних досліджень був створений спеціальний тренажер для поліпшення навичок в трейдингу. Ми зробили повністю локалізовану версію даних вправ для наших читачів.

Чому це працює?

Текст нижче - переклад введення, в якому автори розповідають, на основі чого були створені дані вправи.

Ви можете пропустити цю вступну частину і відразу перейти до тестів.

Таємниця торгової інтуїції

Трейдери і портфельні менеджери визнають, що деякі з них мають дивовижний талант для прогнозування напрямку ринків. З одного боку це характерно для досягнення хорошого результату за рахунок керування ризиками, проте, трейдери, що досягають високої продуктивності, цілком ймовірно, мають якимось потойбічним даром прогнозування напряму руху ціни.

Група The ReThink Group розробила інструмент The Bloomberg Tradebook Trader Exercise, який допомагає трейдерам відточувати навички, необхідні для прогнозування короткострокових цінових рухів і який, як показують дослідження, має силу цього таємничого «Х-фактора». Як не дивно, дослідження людського мозку і поведінки показують, що ринки тільки маскуються під гру чисел. Насправді вони являють собою гру, яку нейроекономісти позначили як «навмисний соціальний ризик».

Таким чином, дана розминка для мозку трейдерів використовує класичні дослідження в області психології сприйняття суспільного значення. Якщо насправді мозок трохи схожий на м`яз, то можна очікувати, що його участь у вправі допоможе направити трейдера в русло правильного мислення, завдяки якому він міг би краще здійснювати свої торгові угоди.

Вивчення природи інтуїції трейдера

У 2010 році The Journal of Finance опублікували приголомшливе дослідження, проведене дослідниками Каліфорнійського технологічного університету Бругвіером, кварц і Боссаертсом. За допомогою проведення експериментів на головному мозку і поведінку людини вони продемонстрували, що в основі менш зрозумілого X-фактора у трейдерів лежать саме соціальні пізнання, а не математичні і логічні міркування. Ті легендарні портфельні менеджери і трейдери, які справляють враження людей, що володіють особливим талантом для прогнозування ринків, неусвідомлено покладаються на когнітивну емпатію або ж, іншими словами, менталізацію. Цей стиль соціального мислення, мабуть, є тією силою, яка лежить в основі цієї виняткової здатності розпізнавання патернів, яка дозволяє великим трейдерам виводити значення з сигналів, які передаються за допомогою танцю цінового руху.

Дослідники вперше провели експеримент зі створення даних віртуального ринку, які включали навмисну покупку і продаж (яку вони, на жаль, назвали «присутністю інсайдерів»).

Потім вони провели сканування мозку, щоб визначити, які частини мозку були активні, коли індивіди розглядали подальший розвиток цінового руху на цьому віртуальному ринку. Іншими словами, дослідники визначали, які зони і структури мозку були максимально задіяні в сприйнятті руху цін. І, нарешті, ними було проведено третій експеримент, який тестувався на відповідність здатності прогнозувати напрямок цінового руху за допомогою трьох традиційних тестів соціального пізнання і математики.

Результати цього комплексного експерименту були наступними:

1. 46-78% учасників дослідження цілком успішно прогнозували напрямок зміни ціни.

2. Правильні прогнози корелюють з результатами двох тестів на соціальне пізнання, з них найбільш переконливий виявився класичний тест Хейдер-Зіммель, обговорюваний нижче і використовуваний в якості основи для вправ для в рамках інструменту The Bloomberg Tradebook Trader Exercise.

3. Результати випробувань з математики не показали кореляції зі здатністю прогнозувати ціну.

Класичний експеримент Хейдер-Зіммель 1944 року

Понад 70 років після того, як Фріц Хейдер і Маріанна Зіммель опублікували своє класичне дослідження сприйняття географічних форм, їх ідея залишається найбільш широко поширеним дослідженням стилю мислення, відомого як «теорія свідомості». За допомогою одних геометричних фігур вони встановили, що майже 100% всіх учасників, що спостерігають за цими фігурами, одушевляют ці фігури і складають про них всілякі історії. Навіть коли відеофайли відтворювалися в зворотному порядку, все, за винятком двох учасників дослідження, складали докладні історії на підставі рухів цих фігур. Або, кажучи дослівно, «інтерпретували картину як дію анімованих істот, головним чином людей». По суті, Хейдер і Зіммель успішно продемонстрували, що люди схильні сприймати сенс намірів інших людей, навіть не бачачи їх осіб або емоційного забарвлення їх дій.

Трейдери, які послідовно і правильно пророкують майбутні потреби інших людей в покупці або продажу за допомогою спостереження за поведінкою змінюються цифрових символів, демонструють той же тип соціального мислення.

Фактично, якщо ми подумаємо про це, ми побачимо, що все, про що насправді турбується трейдер або менеджер портфеля - це «знати», хто завтра заплатить б о більшу ціну за те, що вони купують сьогодні. Прогнозування ціни, незалежно від того, який вид аналізу трейдер вибирає, може виглядати як гра чисел, але насправді - це гра людей.

Свідома чи підсвідома інтелектуальна обробка даних?

У міру того як наукові співробітники стали краще вивчати діяльність головного мозку за допомогою знімків мозку та інших передових методів, стало загальновизнаним, що велика частина нашої інтелектуальної обробки даних відбувається на рівні підсвідомості. Невролог Девід Іглмен, відомий по серії телепередач «Головний мозок» (2015 рік, канал PBS), заявив у своїй книзі «Інкогніто», що «… велика частина того, що ми робимо, мислимо і відчуваємо, не підвладна нашому свідомому контролю. Ваша свідомість - це незначна частина того, що відбувається у вашому мозку… Наш мозок займається збором інформації і рульовим керуванням. Не важливо, чи бере участь свідомість в процесі прийняття рішень. І, здебільшого, немає ».

Отже, трейдери, здебільшого, не сприймають по-справжньому свідомо, що вони пророкують майбутнє сприйняття інших трейдерів, коли прогнозують ціну. Вони частенько говорять про ринок з точки зору поведінки людей: «Так хто тут буде купувати?», Або ж «вони йдуть прямо за нами по п`ятах!», Але більшість трейдерів досить безтурботно погоджуються з широко поширеною помилкою, що їх цінові прогнози обумовлені будь -то імовірнісним мисленням. Незважаючи на те, що вони часто визнають схожість між покером і трейдингом, зазвичай аспект передбачення людини залишається непоміченим або, принаймні, сильно недооціненим.

Експертні знання, несвідоме розпізнавання патернів і торгова інтуїція

Також щодо модно знецінювати цінність несвідомого розпізнавання патернів або відчувається свідомості. Дослідження в області поведінкових фінансів переконали нас сумніватися в типі експертних знань, які ми зазвичай називаємо інтуїцією. Однак провідні вчені в судженні і прийнятті рішень говорять зворотне: «Інтуїтивне мислення лежить в основі самого передового мислення» (Рейну, 2012 рік).

Дослідження вказують на докази того, що більш ерудовані мислителі, щоб зробити вибір, покладаються на суть або сутність ситуації (сутність - глибинне розуміння чого-небудь), а не на буквальний і дослівний перерахунок факторів. Вони відбирають сутність питань, що знаходяться під рукою, а не перераховують і не розставляють пріоритети по кожному можливому результату. По суті саме на це і націлена вправу, основне питання про те, куди може рухатися ціна, на відміну від більш детального аналізу всіх факторів, які можуть впливати на цінову рух. Трейдер-професіонал, який слухає і аналізує свій внутрішній голос, фактично отримує можливість протягом багатьох років відслідковувати цінову рух.

резюме

Таким чином, можна з достатньою впевненістю припустити, що участь в програмі "Bloomberg Tradebook Trader Exercise" дозволить задіяти найкорисніші «м`язи» нейронів. Свідома робота на основі реальних навичок, що лежать в основі продуктивності - соціального пізнання - повинна в результаті розминати мозок трейдера таким чином, щоб зробити його більш легким і ефективним в прогнозуванні ймовірного розвитку цінового руху. Сподіваємося, вам сподобається це вправа, і віримо, що його практичне застосування принесе користь вашій торгівлі.

джерела:

 1. Bruguier, Antoine J., Steven R. Quartz, and Peter Bossaerts. «Exploring the nature of« trader intuition ».» The Journal of Finance 65.5 (2010): 1703-1723.
 2. Eagleman, David. Incognito. Robert Laffont, 2013.
 3. Heider, Fritz, and Marianne Simmel. «An experimental study of apparent behavior.» The American Journal of Psychology 57.2 (1944): 243-259.
 4. Eagleman, 2011. Incognito, The Secret Lives of the Brain, Pantheon Books.
 5. Reyna, A new intuitionism: Meaning, memory and development in Fuzzy-Trace Theory. Judgment and Decision Making, 7: 3, 332-359.
 6. «The Brain with David Eagleman.» PBS. October-November 2015. Television.

Тести на розвиток навичок трейдера

Отже, нижче ви бачите ряд посилань. Клікнувши на будь-яку з них, ви перейдете на сторінку з вправою (на назви уваги не зважайте, вони не мають сенсу, ми залишили як у авторів).

У кожній вправі після перегляду короткого відео вам потрібно буде передбачити подальший рух геометричних фігур, вибравши відповідний варіант. Після вибору ви перейдете до наступного відео, де буде показано правильний рух фігур, а також нове питання.

У кожній вправі 3-4 питання, в кінці ви отримаєте оцінку ваших відповідей.

Проходити вправи можна в довільному порядку. Я не раджу 2 рази поспіль проходити один і той же вправу з метою отримати ідеальний результат. Інакше ви просто запам`ятайте правильні відповіді і толку не буде. Вся суть тут в незнанні того що буде далі і спробі передбачити розвиток подій.

 • Минулий
 • По-американськи
 • Велика вечірка
 • неврівноважений
 • сногшібательний
 • вибір
 • Тісні зв`язки
 • чудовий
 • Філадельфія
 • Надія
 • порятунок
 • трамвай
 • відносини

Тема на форумі

З повагою, Власов Павло

TradeLikeaPro.ru