Екс-співробітник "Яндекса" намагався продати вихідний код пошукача

Сьогодні, 24 грудня, стало відомо, що Тушинський суд Москви засудив до двох років позбавлення волі екс-співробітника компанії "Яндекс". Дмитро Коробов, обвинувачений у незаконному отриманні і розголошенні відомостей, що становлять комерційну таємницю, засуджений умовно.

За даними ЗМІ Коробов, працюючи в "Яндексі" в березні цього року, скопіював з сервера ПО "Аркадія", яке містить вихідний код і алгоритми пошукової системи "Яндекса". Представник компанії Анастасія Аділова заявила, що мова йде про ПО, яке є ключовою частиною компанії і основним джерелом доходу пошукача. Представники "Яндекса" оцінюють вкрадені дані в " Мільярди рублів ".

Екс-співробітник Коробов шукав покупців на вихідний код і алгоритми, виславши кілька копій на корпоративні поштові скриньки потенційних покупців:

" Реальну вартість викраденої інтелектуальної власності він навіть не усвідомлював. Невеликі гроші, які Коробов планував виручити в ході операції, він збирався витратити на створення свого стартапу " - заявляють в "Яндексі".

Коробов намагався реалізувати вкрадене ПО на чорному ринку (на хакерських форумах), ніж звернув на себе увагу ФСБ. Під час зустрічі з передбачуваним покупцем, у якого продавець запросив 25 тисяч доларів і 250 тисяч рублів готівкою, Коробов був затриманий.