Зони подій

"toc-4808-1-box">+
 • Як торгувати зони подій
 • Торгівля в зонах подій з сигналами price action
 • Зони подій і "сліпий" вхід
 • Ринок все пам`ятає
 • Погляньмо і на інші приклади
 • Я все проспав: так що, ви говорите, за зони подій?
 • Гей, а я можу торгувати зони подій взагалі без сигналів price action?
 • Ось ще один приклад сліпого входу

Що таке зони подій в моїй інтерпретації? Це область, де ціна активує якесь важлива подія, наприклад, пробій рівня. Фактично, під "подією" я маю на увазі сильне ціновий рух, будь-то пробій внутрішнього бару, що викликав сильне, спрямоване зміщення ціни вгору або вниз, явне відкочування від пінбара, фейки або хвостатої свічки. Або просто сильний ціновий імпульс, у якого не було явного сигналу price action.

Зона подій - це область, де ринок починає сильне спрямований рух.

Якщо описати такі зони максимально коротко, то ринок часто знаходить підтримку або опір в зонах, де раніше траплялися важливі цінові події. Ці зони перетворюються в вихідні точки, що служать основою для подальшого аналізу.

Ринок часто "запам`ятовує" і бере до уваги зони, де почалося сильне ціновий рух. Скажімо, якщо ринок відкотився до рівня або зоні, де раніше почався сильне зростання або падіння, то часто він буде знову і знову повертатися до цієї зони, немов йому там медом намазано. Як трейдер price action ви обов`язково повинні використовувати такі можливості, бо вони дають нам чудові підказки і дозволяють розробити високоефективні техніки входу в угоду.

Як торгувати зони подій

Працювати з ними можна з певними сигналами price action так і взагалі без них. Техніка "сліпого входу" (другий варіант) трохи складніша, тому я не рекомендую її використовувати до отримання необхідного досвіду роботи з зонами подій в поєднанні з уже відомими вам сигналами, такими як пінбар, фейки, внутрішній бар або хвостата разворотная свічка.

Торгівля в зонах подій з сигналами price action

Графік нижче допоможе вам розібратися з тим, як такі зони виглядають і як їх використовувати з сигналами price action.

Зверніть увагу на падіння ціни в лівій частині графіка, що почалося близько рівня 1. 6660. Це сильне, спрямоване спадний рух сформувало "зону подій", де подія - це різкий рух ціни вниз, що залишило позаду важливий рівень опору, частина якого і стала такою зоною.

У міру руху ціни вгору, вона знову повертається до зони подій і потім взаємодіє з нею як з підтримкою після того, як ціна консолідується у цього рівня кілька тижнів. Це, як ви пам`ятаєте, дзеркальний рівень - опір стало підтримкою. Таке відбувається не завжди, проте, зони подій часто надають подібний "дзеркальний" ефект.

Відзначимо, що потім ціна знову пройшла нижче зони подій, що двічі відпрацювала як тимчасовий опір. Нарешті, через тиждень ціна знову повернулася до цього рівня, утворила ідеальний пінбар - сигнал на покупку - оскільки тінь пінбара відкотилася саме від зони подій. Результат такого відкату ви і самі бачите:

На графіку нижче ще один приклад того, як сигнали price action формуються близько зон подій.

 • Відзначимо сильне, яскраве падіння ціни від рівня 105. 00, що сформувало зону.
 • Ціна потім повернулася до цієї зони/основного опору і утворила великий ведмежий пінбар - хороший розвороту сигнал.
 • Після такого відкату від зони подій можна було очікувати сильного падіння ціни - що і сталося.

Зони подій і "сліпий" вхід

На графіку нижче відбувається маса цікавого.

По-перше, близько рівня 0. 8100 сформувалася зона подій, що з`явилася після сильного відкату ціни від пінбара на продаж, розташованого зліва на графіку.

Потім ми бачимо ще три потенційних входу на продаж близько зони подій в той момент, коли ціна поверталася до зони.

 1. Близько зони подій сформувалася бичача хвостата свічка. Зверніть увагу, що саме тут добре торгувати хвостаті розворотні свічки (згадуємо минулий урок).
 2. Наступний вхід - це саме сліпий вхід від зони подій. Тут можна розмістити ордер на продаж (sell limit) близько 0.8100 або трохи нижче, в розрахунку на те, що ціна туди повернеться. Чому вхід тут сліпий? Немає пінбара або будь-якого іншого сигналу price action - ми просто входимо від важливої ​​зони подій або поруч з нею.
 3. Останній вхід - це ведмежа розвороту пінбар. Тут все очевидно - явний красивий пінбар на продаж від основного опору/зони подій. Зазначу, що пінбар від зони подій - це ДУЖЕ сильний сигнал, який буде часто відпрацьовувати в вашу користь.

Далі ще один хороший приклад сліпого входу.

Тут ми працювали в діапазоні, де ціна переміщалася між двома основними рівнями підтримки та опору. Такі торгові великі зони консолідації часто дають відмінні зони подій, оскільки ціна постійно "стрибає" між рівнями.

Вивчаючи чисте поведінку ціни на графіках стає очевидним, що ринок ніколи не забуває зони, де почалося сильне, яскраве рух. Якщо ви навчитеся заздалегідь визначати такі зони і відзначати їх на графіках, то по наближенні ціни до них або на майбутніх відкатах ви отримаєте можливість робити відмінні входи.

Я б рекомендував спочатку вивчити зони подій з сигналами price action як підтвердженням і лише потім вивчати сліпі входи.

Ринок все пам`ятає

Як часто ви спостерігали, що ринок повертається саме до того рівня, з якого почалося попереднє сильний рух? І що після повернення до цього рівня неминуче починається черговий ціновий імпульс? Досить часто, оскільки це найпоширеніший сценарій. Тому витративши час на вивчення зон подій, ми отримуємо можливість відпрацювати відмінні по співвідношенню ризик/прибуток угоди.

Використання зон подій - це техніка підвищення математичного очікування ваших угод, іншими словами, метод експлуатації імовірнісних зон. Такий інструмент, безумовно, потрібно постійно мати під рукою.

Ринок дуже часто "запам`ятовує" то місце, з якого почалася сильна рух. Скажімо, якщо ринок зробив відкат до рівня або зоні, з якої стартував раніше, він часто буде знову і знову повертатися до цього ж рівня. І це для нас, як трейдерів price action, чудова підказка, яку можна використовувати для розробки деяких високоефективних торгових технік.

Погляньмо на приклад нижче, де відбувається чимало цікавого.

 1. Основний рівень опору знаходиться близько 9735. 00 - 9700.00. Це ринок DAX30 - німецький фондовий індекс. Перед нами основний рівень опору, і велике рух нижче сформувало зону подій.
 2. Перший серйозний тест цього рівня стався місяць тому, що привело до формування ведмежого пінбара на продаж і ще одному різкого падіння.
 3. Зона подій, за своєю суттю - це область ініціатор саме сильного, кардинального руху ціни. При цьому патерн price action може утворитися саме в цій зоні, не обов`язково прямо на підтримці/опорі. Однак, якщо сильний ціновий імпульс почався разом з сигналом PA і від основного рівня - така зона стає ще більш ефективною.
 4. Наступний ключовий момент стався, коли ціна протестувала зону подій пінбаром на продаж і знову відкотилася. Яка наполегливість - у ринку дуже хороша пам`ять.

На графіку вище ми могли скористатися не тільки пінбаром на продаж від ключового рівня, а й наступним тестом зони подій. Тут же можна було використовувати і сліпий вхід, описаний раніше. У форексі я б поставив ордер sell limit десь в діапазоні формування пінбара і стоп лосс трохи вище рівні опору близько 9714.00 максимального значення пінбара. Такий вхід я іноді називаю входом "другого шансу".

Зазначу ще раз - використання сигналу price action від основного рівня або зони подій куди більш безпечне, ніж сліпий вхід, оскільки дає нам додаткове підтвердження. Тим не менш, ми повинні вчитися розуміти динаміку зон подій, бо потрібні сигнали будуть потрапляти не завжди. Отже, з досвідом ви зможете використовувати і сліпі входи близько таких зон, бо у них постійно відбувається щось цікаве.

Погляньмо і на інші приклади

На графіку нижче представлений хороший приклад використання зони подій як з сигналами price action, так і без них.

Спочатку давайте подивимося на перший пінбар зліва на графіку. Він сформував першу зону подій через сильний руху, що за ним послідувало. Ну добре, значить ця зона близько пінбара буде важливою при подальшому взаємодії ціни з нею. І, як бачимо, чекати довелося недовго - ціна ще кілька разів тестувала цей рівень.

Пінбар на покупку від 27 лютого - очевидний вхід, оскільки на відкат і з помилковим пробоєм через зону подій, плюс у ціни бичачий імпульс раніше. За пінбаром, як бачимо, було відмінне рух вгору.

Далі ринок 4 квітня знову відкотився до зони подій і знову ми знайшли відмінну можливість - сліпий вхід на покупку близько зони подій. Рух, що послідувало услід за ним в коментарів не потребує:

Давайте поглянемо на ще один приклад зони подій, що натякнув на використання сліпого входу або входу з підтвердженням через сигнал price action.

Ми дивимося на основний рівень близько 1. 6670 для GBPUSD і на сильне падіння ціни, що почалося від цього рівня 24 січня. Таке вражаюче рух сформувало рівень, який ринок явно не забуде (зону подій). Довгохвостий пінбар на продаж сформувався 13 березня і після руху вниз тільки закріпив статус зони подій як цікавого для ціни містечка. Після пінбара, як бачите, ціна рішуче відскочила від рівня вниз.Потім зона подій тестувалася повторно і ми отримали ще одне спадний рух перед тим, як ринок прорвався за зону подій. Після чого відкотився до неї знову - скільки разів ми могли б використовувати одну лише цю зону? Предостатньо.

Можна в форексі як ставити ордер типу buy limit, так і входити ручками, на відповідному паттерне price action. У нашому випадку відмінний пінбар з довгим хвостом на покупку відпрацював більш ніж чудово.

Так що, як бачите, у ринку чудова пам`ять. Вивчаючи зони подій, ви все частіше і частіше будете додавати їх на свої графіки і навчитеся як аналізувати, так і використовувати такі зони в своїх торгах. Сигнали price action, рівні і зони подій - весь інструментарій прямо під рукою.

Наступний приклад подарував мені дуже просту угоду. Два пінбара у NZDUSD близько 0. 8410 сформували очевидну зону подій. Коли ціна знову наблизилася до неї в середині січня 2014 року, ця зона вже була на наших графіках в якості основного рівня опору, залишилося лише дочекатися слушній нагоді. Можна було використовувати і сліпий вхід на продаж після зіткнення ціною з зоною подій, а можна було (ще краще) дочекатися гарного пінбара на продаж, що я і зробив.

Як бачите, потім ринок відкотився від пінбара дуже далеко вниз, аж до основної підтримки близько 0. 8080. До речі, ціни сподобався і рівень підтримки, про яку ринок теж не забув. Пам`ять у цього хлопця ну просто чудова.

Поїхали далі, буду бомбити вас прикладами до повного просвітлення.

На денному графіку нижче представлений ринок золота, а я люблю його торгувати. На першому графіку основний рівень/зона подій сформувала близько 1277. 00. Зверніть увагу на невеликий пінбар 7 серпня 2013 року. Як сам пінбар, так і сильне бичаче рух за ним вказує на те, що 1277.00 - очевидна зона подій, за якою ми будемо спостерігати, коли ціна знову до неї наблизиться.

І це сталося 2 жовтня 2013 року. Тут відмінно відпрацював би сліпий вхід з невеликим стоп-лоссом трохи нижче 1277. 00. Однак, якби ми пропустили цей вхід або чекали б сигнал price action на підтвердження, то 15 жовтня побачили б чудовий сигнал фейки на покупку. Як це часто буває, фейки відпрацював на отличненько:

Наступний графік теж золото, ми знову дивимося на ту ж зону подій. Цей рівень 1277.00 все ціною спокою не давав, починаючи ще з 7 серпня, коли він вперше сформувався. Як бачимо, навіть через кілька місяців рівень все ще в грі і відпрацьовує відмінно.

З початку 2014 року ціна протестувала зону подій вже 4 рази і кожен раз рівень витримав. Я також скористався сигналом фейки на покупку 24 квітня. Потім 2 травня (на момент написання уроку), ринок знову протестував зону подій у 1277. 00 і він знову витримав.. залишилося дочекатися результатів. Як бачите, сила і ефективність зон подій і основних рівнів безсумнівна - куди вже більш очевидним:

Я все проспав: так що, ви говорите, за зони подій?

Ми пройдемося по вже відомому і вивчимо ще парочку прикладів. Зона подій - це область або рівень, де стався сильний зміна ціни, якесь яскраве подія. Скажімо, пробій рівня або сигнал price action з очевидними наслідками, причому не обов`язково від попереднього основного рівня підтримки/опору. Втім, якщо подія PA нам попалося на такому рівні, це прям твикс - подвійна насолода.

Якщо пінбар відпрацював як сильний рівень - він і є новим рівнем підтримки або опору.

Важливі тут і тіні свічок, які вказують на відкат від рівнів і відзначають їх на графіку. Вони допомагають визначити зони подій. При цьому запам`ятайте: самі по собі підтримка і опору зонами подій не є. Повинно бути якесь сильне рух ціни або сигнал price action, що перетворить рівень саме в зону подій.

Як завжди, чим більше таймфрейм, тим сильніше зона подій. Безумовно, вони формуються не тільки пінбарамі. Будь-який з патернів PA, що ви вивчаєте в цій школі можуть стати основою для зони подій, за умови, якщо вони викликали сильне, жвавий рух. Попередня підтримка/опір при цьому не обов`язкові для формування такої зони, хоча і можуть додати їй ваги.

Зазначу, що ринки завжди знаходять підтримку і опір там, де відбулися недавні важливі події. Тому такі зони ви можете сміливо використовувати як опорні точки. Спостерігайте за ними - коли ціна наблизиться до них знову, дуже висока ймовірність цікавих подій.

Наприклад - ви дивіться за висхідним ринком і ось ціна загальмувала, сформувати кілька внутрішній барів. Потім пробила материнську свічку і пішла далі. Далі ринок відкотився назад, до вже пробитому рівню. Це - свіженька зона подій, а якщо це сталося у основного рівня, всі структурні елементи на своєму місці.

Давайте до прикладів, так? А то ви, мабуть втомилися ( Я вам стомлений, на переклад цієї школи пішов місяць, так що всім читати, прим. Медвед).

На денному графіку нижче у нас золото. Близько ціни 1475. 00 утворилася очевидна зона подій. Спочатку вона відпрацювала як рівень опору в попередньому висхідному тренді, де перший такий момент трапився 11 квітня 2011 року (перша стрілочка зліва). Потім ціна зіткнулася з цією ж зоною вже в якості підтримки. Бачимо внутрішній бар, потім пінбар, далі фейки. Потім ціна відкотилася вище і знову протестувала зону подій, де сформувався внутрішній бар 4 липня 2011 року. З цього внутрішнього бару виросло чудове, сильне рух, що підтвердило значимість цієї зони подій.

Переходимо до денним графіком NZDUSD. У красивого рівня 0. 8000 сформувалася не менше красива зона подій. Вона почала своє життя як рівень опору, що був пробитий ціною вище.Цей пробою і створив цю зону. Повторний її тест сформував симпатичний пінбар, далі невеликий рух і ще один тест рівня.

Цей другий тест - можливість "другого шансу", то що треба для сліпого входу, що ми вже обговорювали. На другий шанс сигнал РА не обов`язковий, хоча в нашому випадку ми все ж отримали пінбар, що тільки додав впевненості:

Гей, а я можу торгувати зони подій взагалі без сигналів price action?

Це мене про сліпі входи частенько запитують, пошта тріщить вже по швах. Відповідь така: це можна робити, проте, я б рекомендував дочекатися ясного сигналу PA у зони подій, оскільки це збільшує ймовірність успішного входу. А трейдинг, як ви розумієте, це саме мистецтво ймовірностей.

Як правило, "другий шанс" використовується після основного пробою/сильного руху ціни або сигналу PA. Це також один із структурних елементів, що дає підставу для входу. Скажімо, якщо вам попався фейки або інший сетап близько зони подій, що сформована раніше інших сигналом PA, але не обов`язково близько рівня підтримки/опору, то така зона додає значимості фейки, незважаючи на відсутність п/с рядом.

Ось ще один приклад сліпого входу

Далі денний графік EURUSD. Ми спостерігаємо явну зону подій у рівня 1. 3425, що сформувалася близько основного рівня, який відпрацьовував як підтримка/опір і генерував масу сигналів PA. 14 лютого з`явилась можливість для сліпого входу, коли ціна відкотилася до нашої змученої безперервним увагою і тому важливою зоні подій.

У цей день не було явного сигналу РА, проте, ордер buy limit можна було б поставити прямо над зоною і забрати цей сліпий вхід просто на підставі значущості даної зони.

Ми розібралися з такою чудовою темою, як зони подій і переходимо до наступної - торгівлі всередині дня, де нас цікавить робота по 1-годинним і 4-годинним графіками.

 • Назад: Хвостаті свічки.
 • Вперед: Торгівля всередині дня. 1 і 4 години.