European Brokers Association: нові правила бінарної гри

Цього ранку на Кіпрі відбулася примітна зустріч, яка здатна визначити майбутнє всієї бінарної індустрії.

На неї було запрошено більше 50 брокерів і постачальників технологічних платформ, більшість з яких відноситься саме до сфери бінарних опціонів. Завдання - почати галузеве обілення промисловості шляхом створення нової асоціації, що отримала назву " European Brokers Association

Завдання гранично просте, бо всі проблеми індустрії давно як на долоні. Розвиток сотень ніким не регульованих бінарних контор призвело до того, що вся репутація цієї індустрії була знищена. Компанії відмовляються платити, проводять абсурдну і шахрайську рекламу, використовують близькі до кримінальних методи утримання клієнтів - все це стало повсюдною практикою.

Завдання асоціації - розділити поганих хлопців і хороших, де до "хорошим" будуть ставитися регульовані в основних юрисдикціях компанії, що працюють зі своїми клієнтами строго в рамках закону.

На зустрічі обговорювалося кілька важливих тем, які є надзвичайно актуальними в цій галузі.

Нерегульовані "дочки" регульованих компаній

Дуже поширена практика. Ви регістрістріруетесь в компанії, скажімо, ліцензованої CySEC і поняття не маєте, що потрапляєте зовсім не туди - а в її офшорну дочку на якомусь тропічному острові. А європейська компанія, що і ліцензована CySEC, приймає лише жителів ЄС.

Таким простим прийомом бінарні і форекс-компанії обходять вимоги регулятора до капіталу, пропонують громадянам поза ЄС умови, заборонені в регульованої галузі і взагалі, ні в чому собі не відмовляють.

Постачальники бінарних платформ, що продають їх направо і наліво

Переважна більшість брокерів бінарних опціонів ніким не ліцензовані. Хлопці, натурально, купують платформу, до неї офшорну дочку за 100 доларів і, не отримавши ніякого дозволу на прийом клієнтських коштів, роблять це нелегально через офшорний банк.

Потім вони "лава" (обманюють клієнтів) один за іншим і постачальникам платформ доводиться нести пов`язаний з цим тягар відповідальності. Безумовно, розробник платформи не може контролювати хто, де і як встановлює його програму. Однак, цим може зайнятися профільна асоціація, якщо у неї з`являться відповідні контролюючі важелі.

Колл центри

Цих треба взагалі витравити, дустом. Тисячі жебраків іммігрантів і студентів з країн СНД ллють по телефону нісенітниця в вуха постраждалим, колосальна індустрія, маса прикладів якої проводилася на цьому сайті. Асоціація планує навести в цьому всьому порядок.

Маркетингові канали та партнери

Ви все бачили у вконтакте дебільні історії про " Студента, що мив посуд, а тепер їздить на новому BMW " І " Я заробляю 400 тисяч рублів на добу, заходь по моїй партнерської посиланням "і" безпрограшні бінарні сигнали: клацай сюди "і тонну інший нісенітниці для школярів.

Так працюють партнери брокерських компаній. Цікаво інше - брокери прекрасно знають про подібні шахрайські прийоми, але вони їх повністю влаштовують, оскільки дають їм "Ліди" - свіженьке м`ясо, яке вони потім зіллють. Найчастіше над такою рекламою немає ніякого контролю і партнери зламують сайти, створюють цілі фейковий форуми, заполонили ютуб десятками тисяч маячних відео та інші принади партнерської індустрії.

Асоціація планує подбати про те, щоб і брокери, і постачальники бінарних платформ контролювали використання своїх брендів і їх презентацію потенційним клієнтам, в тому числі через партнерські канали.

Планується найм досвідченого професіонала, що раніше не працював в індустрії онлайн-трейдингу. Він стане Головою асоціації та її медійним, авторитетною особою. На даний момент обговорюються декілька кандидатур, всі з яких - ветерани європейського банківського та фінансового секторів.

Які завдання ставить перед собою European Brokers Association

Їх кілька, основні виглядають наступним чином.

Підвищення рівня інформованості трейдерів

Допомога у виборі регульованого брокера, навчання правам та обов`язкам. Бо люди не знають елементарного - захищений трейдер в разі банкрутства брокера, чи знаходяться клієнтські кошти на сегрегованих рахунках, як правильно скаржитися і як ці скарги взагалі розглядаються.

На іншому ж сторону знаходяться сотні неліцензованих контор, де скаржитися нікому взагалі, оскільки це просто сайти, зроблені на коліні. Прийом грошей проводиться лівої офшорної ТОВ-шкой, що купується за 3 копійки через інтернет, а в клієнтської підтримки сидить дівчинка з Воронежа, яку за добу навчили, як солодко сопіти в трубку через інтернет-телефонію з лондонським телефонним номером для солідності. Цей треш треба закінчувати.

Робота з державними регуляторами та галузевими стандартами

Такі регулятивні стандарти, як вимоги до капіталу компанії, що надаються кредитні плечі і правила здійснення рекламної діяльності відрізняються в різних країнах, навіть в рамках Євросоюзу.

Однак, асоціація планує працювати окремо з регуляторами кожної країни, щоб створити правила, які не обмежать конкуренцію і не заженуть бізнес в сіру зону, паралельно захищаючи інтереси роздрібних трейдерів

Кооперація

Необхідно налагодити тісну взаємодію між брокерами, постачальниками платформ, регуляторами і іншими учасниками ринку, включаючи банки і постачальників ліквідності.

Фінансові технології змінюються стрімко, тому той же сучасний роздрібний форекс абсолютно не той, яким був ще кілька років тому. Аналогічну трансформацію повинні пройти бінарні.

Стратегічне завдання

Вона дуже проста - перенести торгові обсяги і клієнтські депозити від бананових псевдоброкеров в регульовані юрисдикції. За оцінкою фахівців, 30% трейдерів в сфері роздрібного форекса працюють з нерегульованими компаніями. Знаєте, скільки таких в сфері бінарних опціонів? Більше 90%. Завдання асоціації - істотно зменшити ці цифри.

Асоціація буде працювати тільки з регульованими в ЄС брокерами. Надалі планується додавання брокерів з інших країн з серйозною регуляцією, таких як Австралія, Швейцарія, Канада і США. А ось офшорним брокерам доступ в цей клуб обраних буде закритий.

Коли у брокерів припекло

Зовсім недавно я писав про те, що індустрія бінарних опціонів на роздоріжжі і буде серйозно і швидко змінюватися. До речі, зовсім не тому, що у брокерів раптом прокинулася "совість", про немає:))

Просто індустрія бінарних опціонів досягла своєї стелі - падають обсяги, зменшується число трейдерів. Тому що одні порозумнішали, а у інших банально закінчилися гроші. Клієнтів так просто вже не отримати. А ось негативна репутація досягла стелі. У брокерів немає вибору - якщо вони хочуть вижити, то повинні зробити те, що зробив форекс років 6 тому, коли почав стрімко змінюватися і замість "кухонек" створювати ефективну систему хеджування роздрібних операцій.

Коли вибору немає - хочеш того чи не хочеш - ти змушений змінитися, інакше зникнеш з ринку. Брокери сильно напружилися зараз - контори і постачальники платформ йдуть, один за іншим. Ідуть і клієнти, кардинально падають обороти компаній, багато терплять сильні збитки. Тому у бінарних опціонів є лише один вектор розвитку - або БО стане абсолютно захищеним, легальним фінансовим інструментом по американському/японським зразком, в якому не страшно тримати будь-які суми (і тоді сюди прийдуть люди з великими капіталами), або ця сіра галузь остаточно піде в підпілля та її, неминуче, задавлять регулятори всіх країн світу, а потім вона помре сама по собі.

Розуміючи цю небезпеку, брокери стали дуже активно ворушити дупою, подивіться на них - коли припекло, тут тобі і асоціація, і про захист прав трейдерів згадали, і про бездоганні виплати, і глазики зробили чесні. Тому що трейдери забирають гроші і не хочуть зв`язуватися з цим всім *****. Тому або репутація БО буде повністю обілити, або ніяких легальних перспектив у цій галузі немає.

І брокери це, будьте впевнені, прекрасно розуміють. Світ бінарної халяви і нічого не розуміють клієнтів для них закінчився. І така асоціація, як European Brokers Association займеться саме тим, чим повинна була ще років 5 назад. Що ж, краще пізно, ніж ніколи.