Саміт ЄС допоможе брокерським компаніям

Брокерські компанії можуть отримати новий стимул до зростання клієнтської бази в світлі підсумків економічного саміту наших колег-фінансистів з Євросоюзу, які домовилися про те, що платити за банкрутство банків будуть інвестори і власники депозитів більше 100 тисяч євро.
При банкрутства великих банків відповідальність за дії великих банків повністю розділять акціонери і кредитори. На практиці це означає, що ЄС відділ перевагу конфіскації депозитів перед іншими способами оплатити банкрутство банку, включаючи підвищення податків.
За виконанням нових вимог стежитиме Євросоюз, на який з наступного року офіційно покладаються функції нагляду над діяльністю кредитних установ. Банки отримають прямий доступ до кредитної лінії фонду Механізм європейської стабільності, що може збільшити ймовірність банкрутства.
На Греції європейці випробували модель поведінки під час банкрутства окремо взятої держави, на Кіпрі - порятунок грошової системи через конфіскацію депозитів, яке тепер вирішили поширити на весь Європейський союз.
Швейцарські банки складуть виключення з нових правил ЄС, так як Швейцарія зберігає нейтралітет, але її Америка вже зобов'язала розкривати інформацію про частину своїх клієнтів, так що навряд чи сьогоднішні рішення саміту викличуть перетікання капіталу в цю країну.
Що стосується представників банківського співтовариства, то навіть німецькі банки, здавалося б, захищені від банкрутства солідним запасом фінансової міцністю, вже поспішили висловити оптимізм щодо чергового рішення Євросоюзу. Німцям сподобалося, що вкладники банків тепер знатимуть, за яких умов вони поплатяться частиною своїх депозитів. Природно, адже німецькі банки - одні з найбільш захищених з точки зору достатності капіталу, і їх вкладникам це загрожує в меншій мірі, ніж в банках інших країн.
Фінансову систему в цілому нові заходи зроблять більш стійкою, оскільки допоможуть локалізувати економічні кризи всередині навіть не держав, а окремих банків, не чекаючи краху всієї системи, як на Кіпрі.
Проте, побоюючись конфіскації депозитів, вкладники банків, швидше за все, вирішать не тримати кошти на рахунку в кредитній організації, а покласти їх на рахунок в брокерській компанії, адже суть брокерських послуг в тому, щоб зберегти гроші і їх примножити. В результаті, рішення нинішньої зустрічі наших колег з ЄС можуть надати підтримку фінансовому сектору по всьому світу.