Огинають лінії на графіку

Що огинає цінова смуга, яку часто називають конвертом, застосовується багатьма трейдерами в якості рівнів підтримки і опору. В основі даної методики лежить розуміння того, що коливання ціни в більшості випадків відбувається в межах досить вузького коридору. Тому якщо правильно підібрати огинають лінії, то їх дані можуть застосовуватися в аналізі ринку.

Принципи ліній огинають ціну

В основі огинають смуг лежить проста змінна середня, яка зсувається вгору і вниз на заданий відхилення. Тим самим на графіку відображаються дві лінії, які фактично є мірилом нормального ходу ціни. Наприклад, якщо поточне значення ковзної середньої становить 400, а відхилення задано в 5%, то на графіку будуть представлені 2 мувинга зі значеннями 420 і 380.

На зазначеному малюнку представлені огинають лінії, побудовані на основі індикатора Envelope. Принципи його побудови ідентичні з тими, які описані вище: змінна середня і стандартне відхилення. На малюнку видно, що ціна практично не залишає межі конверта і в більшості часу максимально притиснута до центральної лінії. Це говорить про нормальний розвиток активу. У той же час, як ціна залишає межі огинають ліній, ми можемо говорити про нестандартну ситуацію і про те, що актив відчуває надмірний тиск з боку продавців, як на представленому прикладі. Про що ще трейдеру може сказати вихід ціною за межі смуг:

  1. Екстремальне значення, яке дає можливість пошуку точок входу проти цього руху.
  2. Ціна активу незабаром повинна повернутися в межі певного цінового діапазону по мовного.
  3. Поява локальних значень екстремуму.

Ми бачимо, що представлені огинають лінії являють собою потужні рівні підтримки і опір, досягнення ціною яких призводить до реакції ринку. Можна також говорити, що тим самим ми бачимо на графіку своєрідні рівні перекупленності і перепроданості, які дають сигнали для покупки. Частота таких сигналів залежить від величини стандартного відхилення.

Ефективність ліній

Здавалося б, що огинають смуги дають дуже гарне уявлення про поточну ринкову ситуацію, і дозволяють трейдерам вести свою торгівлю бінарними опціонами на основі даних тільки цього інструменту. Почасти це так, але на практиці не можна назвати конверти і сигнали, які вони дають, ідеальним інструментом (такого, напевно, в принципі не існує). Це пов'язано з тим, що ціни можуть досить довго перебувати у ліній. В результаті трейдеру важко визначити правильну точку входу в ринок, оскільки немає однозначного визначення за яких умов, і коли саме відбудеться розворот ціни від лінії підтримки до лінії опору і навпаки. Особливо актуальною ця проблема буде при роботі зі старшими таймфрейме і малим періодом відхилення. Тому, чим вище період графіка, тим вище повинен бути і період відхилення. Приклад такого відображення графіків представлений нижче.

В результаті ми можемо говорити про те, що вихід ціни за переділи ліній вказує на слабкість такого руху, але не можна однозначно визначити наскільки затягнеться такий стан на ринку. Це дозволяє говорити про огинають лініях, як про дуже обмеженому інструменті, які може давати швидше рекомендаційні сигнали, ніж реальні точки входу в ринок.