Енергетичний сектор

Огляд ринкових секторів США. Частина 2 - Сектор енергетики

Володіючи капіталізацією в 4. 47 трильйона доларів, сектор енергетики, по суті, поступається лише фінансовому. В даний сектор входять компанії, що займаються видобутком, переробкою, транспортуванням вугілля, нафти, природного і сланцевого газу, а також виробництвом устаткування для видобутку і переробки цих копалин. Включає в себе 729 компаній, розділених на 6 індустрій:Для бажаючих інвестувати в весь сектор енергетики існує створений компанією SPDR ETF-фонду (Exchange Traded Fund - торгується на біржі фонд) з тікером XLE:До слова, фонд великий - складається з 43 корпорацій, що мають в індексі S & P500 аж 9. 76% ваги! Далі піде вже традиційний для таких оглядів короткий аналіз провідних компаній кожної індустрії..

Oil & Gas Refining & Marketing (Продаж і переробка нафти і газу)

Складається з компаній, що займаються переробкою нафти і газу (як це не дивно), а також їх торгівлею (т. зв. компанії-трейдери), включаючи в себе, наприклад, мережі заправних станцій.. По суті - це виробники бензину, пропану, гасу, дизеля - всього того, без чого наші машини б простоювали, комбайни на фермах б не працювали, а будинки були б холодними (якщо у Вас, звичайно, газове опалення). Індустрія не включає в себе компанії, які серйозно займаються розробкою і розвідкою нафтових і газових родовищ - такі компанії входять в індустрію Інтегрованих компаній. PSX - Phillips 66Техаський гігант, заснований в 1917 році, причому фірмовий логотип у вигляді щита компанія отримала тільки в 1930 р Виробляє широкий спектр продукції, від авіапалива до мастильних матеріалів. Капіталізація становить 45. 7 млрд при виторзі в 173 млрд і прибутку в 3 млрд доларів. У компанії працює всього 13500 співробітників. Зростання котирувань з початку року склав 7.19%. Середні очікування аналітиків по вартості - 91.2 долара! Середньоденний обсяг торгів за останні 3 місяці - 3 млн.акцій. В останню виплату дивіденди склали 2 долари на акцію. VLO - Valero Energy CorporationКомпанія оперує в США, Канаді, Карибському басейні, а також Великобританії і Ірландії. Заснована в 1955 році, змінила назву з Valero Refining and Marketing Company на Valero Energy Corporation в серпні 1997 року. Капіталізація становить 24. 46 млрд при виторзі в 139.1 млрд і прибутку в 3.08 млрд доларів. У компанії працює близько 10000 співробітників. Падіння котирувань з початку року склало 7.17%. Середні очікування аналітиків за ціною - 64.3 долара! Середньоденний обсяг торгів за останні 3 місяці - 7.4 млн. Акцій. В останню виплату дивіденди склали 1.1 доларів на акцію. MPC - Marathon Petroleum CorporationКрім основної своєї діяльності у вигляді торгівлі нафтою і газом, а також їх продуктами, володіє близько 12 тис. Кілометрами на об'єктах нафтової, управляє 1480 госп. магазинами в 9 штатах, а також 5200 роздрібними магазинами в 18 штатах. Штаб-квартира знаходиться в Огайо. Капіталізація становить 23. 9 млрд при виторзі в 101.5 млрд і прибутку в 1.9 млрд доларів. У компанії працює близько 30000 співробітників. Падіння котирувань з початку року склало 7.23%. Середні очікування аналітиків за ціною - 105.1 доларів! Середньоденний обсяг торгів за останні 3 місяці - 3 млн. Акцій. Компанія виплатіпа в останній раз дивіденди в розмірі 2 доларів на акцію.

Integrated Oil & Gas (Інтегровані компанії)

Гіганти цієї галузі схожі на Диверсифіковані компанії в фінансовому секторі, оперуючи як в сфері розробки, видобутку нафти і газу, так і займаючись їх переробкою і продажем. Найчастіше це міжнародні корпорації, ведующіе свою діяльність по всьому материку або світу (яскравий приклад з нашої країни - Газпром). XOM - Exxon Mobil CorporationОдна з найбільших нафтогазових корпорацій в світі, володіє майже 32 тисячами нафтових і газових родовищ! Крім видобутку, виробляє пластикові вироби, поліетилен, парфумерію.. Капіталізація становить 402 млрд за виручці в 422 млрд і прибутку в 34 млрд доларів. У компанії працює 75000 співробітників. Падіння котирувань з початку року склало 5.57%. Середні очікування аналітиків за ціною - 102.89 долара! Середньоденний обсяг торгів за останні 3 місяці - 9.4 млн. Акцій. В останню виплату дивіденди склали 2.36 доларів на акцію. CVX - Chevron CorporationЗаснована в 1879 році, крім нафтогазового бізнесу займається ще багато чим: видобуток вугілля і молібдену, кредитування та іпотека, страхування, управління нерухомістю, а також альтернативною енергетикою і технологіями! Капіталізація становить 229 млрд при виторзі в 217. 2 млрд і прибутку в 20 млрд доларів. У компанії працює близько 64.5 тисяч співробітників. Падіння котирувань з початку року склало всього 1.7% - не так багато в порівнянні з конкурентом в особі Exxon. Середні очікування аналітиків за ціною - 136.1 доларів! Середньоденний обсяг торгів за останні 3 місяці - 5 млн. Акцій. В останню виплату дивіденди склали аж 4.3 долара на акцію. TOT - Total S. A.Паризький нафтогазовий гігант, який володіє 21 нафтопереробними заводами по всій Європі. Має три підрозділи: розвідка видобуток, переробка хімія і продаж сервіси, заснована аж в 1924 році. Капіталізація становить 152. 8 млрд при виторзі в 225,5 млрд і прибутку в 12.36 млрд доларів. У компанії працює близько 99 тисяч співробітників (точніше - <987> 99). На відміну від конкурентів, котирування Total з початку року зросли майже на 7%. Середні очікування аналітиків за ціною - 73. 9 доларів! Середньоденний обсяг торгів за останні 3 місяці - 1.1 млн. Акцій. В останню виплату дивіденди склали 3.35 доларів на акцію.

Oil Related Services & Equipment (Послуги та обладнання для нафтогазового бізнесу)

Більшість компаній цієї індустрії працюють на контрактній або тендерній основі. Сюди входять компанії, які надають послуги зі зведення, аудиту, обслуговування, ремонту бурових і нафто-газо-видобувних установок, а також прокладання нафто- і газопроводів. SLB - Schlumberger LimitedВиробляє ємності для зберігання нафти і газу, а також бурове устаткування та обладнання для виробництва нафтопродуктів. Має стратегічну угоду з Anton Oilfield Services Group, була заснована в 1926 році і також розташовується в Техасі. Капіталізація становить 130. 95 млрд при виторзі в майже 47 млрд і прибутку в 6.8 млрд доларів. У компанії працює близько 123000 співробітників. Зростання котирувань з початку року склав 13.4%. Середні очікування аналітиків за ціною - 132.6 доларів! Середньоденний обсяг торгів за останні 3 місяці - 5.8 млн. Акцій. В останню виплату дивіденди склали 1.6 доларів на акцію. HAL - Haliburton CompanyЗаснована в 1919 році, штаб-квартира в Техасі.. Має стратегічну угоду з компанією Газпромнафта. Виробляє обладнання для розвідки, видобутку нафти і газу, а також виробництва нафтопродуктів. Капіталізація становить 54.1 млрд при виторзі в 30.5 млрд і прибутку в 2.88 млрд доларів. У компанії працює 80 тисяч співробітників. Зростання котирувань з початку року склав цілих 26.3%!. Середні очікування аналітиків за ціною - 82.4 долара. Середньоденний обсяг торгів за останні 3 місяці - 6.8 млн. Акцій. В останню виплату дивіденди склали всього 60 центів на акцію, що менше відсотка від ціни. NOV - National Oilwell Varco Inc.Компанія існує вже понад 150 років (заснована в 1862 році!), Штаб-квартира знаходиться в Техасі (як і у більшості інших учасників цього обзрора), займається багатьма - від виробництва бурильних і нафтовидобувних установок до труб, по яких ця нафта потім тече! Капіталізація становить 33.5 млрд при виторзі в майже 23 млрд і прибутку в 2.5 млрд доларів. У компанії працює майже 55 тисяч співробітників. Зростання котирувань з початку року склав 10.3% - непоганий результат. Середні очікування аналітиків за ціною - 91.33 долари! Середньоденний обсяг торгів за останні 3 місяці - 3 млн. Акцій. В останню виплату дивіденди склали 1.84 доларів на акцію - майже 2.5% від ціни!

Oil & Gas Exploration & Production (Розвідка та видобуток нафти і газу)

Компанії, що займаються розвідкою родовищ і видобутком природного газу, нафти та інших продуктів, наприклад, бутану і етану. Тут представлені компанії, що займаються цим на постійній основі, що володіють вишками і установками, тобто контрактні та тендерні компанії не входять в цю індустрію, перебуваючи в попередній - Послуги та обладнання для нафтогазового бізнесу. COP - ConocoPhillipsТехаська компанія, видобуває і виробляє нафту, бітум, природний, зріджений газ по всьому світу, також має у власності родовища сланцевого газу в США. Капіталізація перевищує 95 млрд при виторзі в 57. 15 млрд і прибутку в 8.1 млрд доларів. У компанії працює трохи співробітників - 19.2 тисяч. Зростання котирувань з початку року склав майже 12%. Середні очікування аналітиків за ціною - 92.1 долара! Середньоденний обсяг торгів за останні 3 місяці - майже 5 млн. Акцій. В останню виплату дивіденди склали 2.9 доларів на акцію. EOG - EOG Resources Inc.Нафтогазова компорація з Техасу (відчуваєте тенденцію?), Розробляє родовища в США, Канаді, Аргентині, Китаї і парі бананових (це в Африці) республік. Підтверджені запаси - 2.12 млрд барелів нафти в еквіваленті, тобто 900 млн. Барелів самої нафти і інші запаси у вигляді природного газу (еквівалентні 1.2 млрд барелів нафти). Капіталізація становить 54.94 млрд при виторзі всього в 15.5 млрд і прибутку в 2.4 млрд доларів. У компанії працює 2800 співробітників - досить мало в порівнянні з іншими компаніями індустрії! Можливо, це показник ефективного управління?. Зростання котирувань за останній рік склав 17.66%. Середні очікування аналітиків за ціною - 122,3 долара. Середньоденний обсяг торгів за останні 3 місяці - близько 3 млн. Акцій. В останню виплату дивіденди склали півдолара на акцію - репер 50 cent був би задоволений!. APC - Anadarko Petroleum Corp.Техаський гігант родом з 1959го, займається видобутком, процессингом, транспортуванням і (іноді) продажем нафти, газу та продуктів їх переробки. Зайнята по всьому світу - від Китаю та Нової Зеландії до Кенії, Мексики, Алжиру і США! Великі інтереси, нічого не скажеш.. Капіталізація становить 51.75 млрд при виторзі в 17.47 млрд, але компанія показала збиток в 3.03 мільярди! Поки це перша збиткова за останній рік компанія в даному огляді.. У компанії працює 5700 співробітників. Зростання котирувань за останній рік склав 8.9%. Середні очікування аналітиків за ціною - 125,3 доларів. Середньоденний обсяг торгів за останні 3 місяці - 3.8 млн. Акцій. В останню виплату дивіденди склали 1.08 доларів на акцію.

Oil & Gas Drilling (Бурові компанії)

Судячи з назви, тут зібрані бурові компанії. Здебільшого працюючи по тендерам та контрактами, ці корпорації надають послуги направленого буріння, буріння свердловин і подальшої розробки нафтових і газових родовищ. Компанії, що займаються цим на постійне основі, включені в індустрію Розвідка та видобуток нафти і газу, а займаються виробництвом бурового устаткування - в Послуги та обладнання для нафтогазового бізнесу. SDRL - SeaDrill LimitedОфшорна бурова компанія з Бермуд, а також яскравий приклад, як санкції щодо Росії впливають на вартість компанії.. Падіння за останній квартал склало 29.7% - майже третину вартості! А все через те, що компанія обміняла 30% своїх активів на активи Роснефти - знак взаємної довіри - компанії планують разом займатися розробкою арктичних шельфів. Капіталізація становить 13 млрд при виторзі в 5.2 млрд і прибутку в 4.2 млрд доларів. У компанії працює <896> 5 співробітників. Середні очікування аналітиків за ціною, не дивлячись на стрімке падіння - 38. 3 доларів! Середньоденний обсяг торгів за останні 3 місяці - 5.4 млн. Акцій. В останню виплату дивіденди склали 4 долари на акцію - майже 15% від вартості. RIG - Transocean Ltd.Швейцарський бурової гігант. Компанія заснована в 1953 році і спеціалізується на бурінні в складних умовах - в тому числі підводному. "Арсенал" компанії становить 79 бурових установок. Капіталізація становить 12 млрд при виторзі в 9. 6 млрд і прибутку в 1.82 млрд доларів. У компанії працює більше 15 тисяч співробітників. Падіння котирувань за рік - 23.5 відсотка. Середні очікування аналітиків за ціною - 36.5 доларів, недалеко від поточної ціни. Середньоденний обсяг торгів за останні 3 місяці - 6.5 млн. Акцій. В останню виплату дивіденди склали 3 долари на акцію. HP - Helmerich & Payne Inc.Американська бурова компанія, володіє 305 установками в США, 9ю в офшорних країнах і ще 29 установок по всьому світу. Крім буріння, компанія володіє торговим центром площею більше 100 000 кв. м. і складськими приміщеннями під оренду площею близько 300 000 кв. м. Капіталізація становить 10. 6 млрд при виторзі в 3.6 млрд і прибутку в 696 млн доларів. У компанії працює 10.3 тис. Співробітників. Зростання котирувань за останній рік склав 44.3%, не рівня двом іншим компаніям в огляді!. Середні очікування аналітиків за ціною - 115 доларів. Середньоденний обсяг торгів за останні 3 місяці - близько мільйона акцій. В останню виплату дивіденди склали 2.75 доларів на акцію.

Coal (Вугільні компанії)

Компанії, які: шукають, добувають, дроблять, очищають, підривають, тестують і інші дієслова, пов'язані з вугіллям - представлені в цій індустрії. Чи не входять сюди виробники і переробники коксу і бітуму, а також виробники обладнання для роботи з вугіллям. CNX - Consol Energy Inc.Є компанією з двома "сторонами" діяльності - газ і вугілля, причому останній переважає в прибутку і виручці, звідси і приналежність до "вугільної" індустрії. Заявляється про 3 мільярди тонн розвіданих запасів вугілля - всім вистачить! Капіталізація становить 8.4 млрд при виторзі в 3.4 млрд і прибутку "всього" в 172 млн. Доларів. У компанії працює 4600 співробітників. Зростання котирувань за останній рік склав 9.5%, при цьому падіння за квартал становить понад 21 відсотки!. Середні очікування аналітиків за ціною - близько 49 доларів. Середньоденний обсяг торгів за останні 3 місяці - 2.1 млн. Акцій. В останню виплату дивіденди склали 25 центів на акцію. BTU - Peabody Energy CorporationКрім США, Peabody Energy володіє розробками і в Австралії - дійсно всесвітня компанія! Була заснована аж в 1883 році в Міссурі. Компанія входить в індекс S & P500. Капіталізація становить 3. 34 млрд при виторзі в 7 млрд і збитку в півмільярда доларів. За останній рік компанія впала на 29.7%. Середні очікування аналітиків за ціною - 18 доларів. Середньоденний обсяг торгів за останні 3 місяці - понад 8 млн. Акцій, у вересні обсяг помітно виріс. В останню виплату дивіденди склали 34 цента на акцію. AHGP - Alliance Holdings GP, L. P.Ця компанія володіє 10 вугільними комплексами з 1. 1 мільярда тонн підтверджених запасів вугілля.Крім видобутку займається і вугільним трейдингом (по суті - перепродаж). Капіталізація становить 4.1 млрд при виторзі в 2.24 млрд і прибутку в 260 млн доларів. У компанії працює 4300 співробітників. Зростання котирувань за останній рік склав 16.25%. Середні очікування аналітиків за ціною - 76 доларів. Середньоденний обсяг торгів за останні 3 місяці - всього 37.1 тисяч акцій. В останню виплату дивіденди склали 3.48 доларів на акцію.