Енерджі Енерджі - єдиний шанс заробити на сонячних електростанціях баштового типу на nyse

Акції NRG Energy (Nyse: NRG) поки єдиний спосіб заробити на сонячних електростанціях баштового типу.

NRG Ivanpah: Чому пах Іван?
У великих сонячних електрогенераторах фотоелементи більше не потрібні. Для сонячних станцій баштового типу досить дзеркал.

У проекті Ivanpah компанії NRG тисячі дзеркал площею 7, 02 квадратного метра кожне об'єднані в геліостати по 14,05 квадратного метра і створюють загальну поверхню, що відбиває площею 2 437 144 квадратних метрів. Площа електростанції Ivanpah - 1,6 тисячі гектарів, висота вежі - 140 метрів.Звідси може бути два варіанти розрахунку потужності. Один - теоретичний, через інтенсивність випромінювання. Локальна інтенсивність випромінювання одного квадратного метра - 7,4 кВт * год в день або 2,717 мВт * год на рік. Помножені на відбивну площа вежі, вони дають 6 621 720 мегават години на рік. При обліку 55% ​​-ної втрати інтенсивності при відображенні, передачі і прийомі випромінювання виходить 3,642 млн мегават годин. З урахуванням 29% -ної ефективності, виходить 1,046 млн мегават годин електроенергії в рік.Інший - практичний, через фактично вироблену енергію. Сонячна електростанція Invanpah генерує 377 мегават постійної потужності. У розрахунку на 2751 год на рік це 1037 гВт * год на рік. Круте відео, правда. Подивіться:

Геліостати відбивають сонячне світло на ємність з водою на вершині вежі. В процесі створюється потік розпеченого пара, який поставляється по трубах на звичайну турбіну і обертає її.

Поки сонячні башти в США можна перерахувати по пальцях. Зате в іншому світі баштовий тип електростанцій виявився більш затребуваним. Такі споруди є в Китаї, Туреччині, Австралії, Італії, Індії, Франції, Алжирі, Іспанії. Скоро аналоги з'являться в Марокко, Бразилії, Ізраїлі, Ірані та Південній Африці. NRG Energy - найбільший інвестор в проект Ivanpah. Характерно, що мова йде всього лише про третину мільярда доларів. Під проект вартістю 2,2 млрд $ отримана кредитна гарантія Міненергетики США на 1,6 млрд $. NRG інвестувала 300 млн $, GOOG 168 млн $ (при цьому для самого GOOG був не найвдаліший проект, в 2011 році компанія заявила про припинення інвестицій в концентровану сонячну енергію і зупинила дослідження). Спеціально для цього проекту, до речі, пересаджували черепах. Але для NRG це скоріше мінус, у компанії заплановано 230 млн $ капіталовкладень на навколишнє середовище протягом наступних чотирьох років, досить багато.
Чи можна інвестувати в сонячні електростанції NRG? Купівля компанії Edison Mission Energy розширила загальну потужність генерації до 53 тисяч мегават. Нові активи в області сонячної і вітрової енергетики розширять потужність в галузі альтернативної енергетики NRG до 3550 мегават. Роздрібний сегмент в 1-му кварталі 2014 року підвищив рентабельність до 21, 45 долара на мегават проти 21,95 долара в 1-му кварталі 2013-го. NRG націлена на 823 млн - 1,0 млрд $ надлишкового капіталу, при 56,550 тисячі мегават виходить 1,213 млрд.План на кшталт виконується. Головною особливістю інвестицій в Енерджі Енерджі буде те, що NRG - це не тільки альтернативні методи. Генерація та оптова торгівля електроенергією, збут електроенергії та альтернативна енергетика. Для NRG вартість підприємства до прибутку до вирахування відсотків, податків і амортизації (EBITDA) 8-9х. EBITDA NRG в 1-му кварталі 2014 року - 816 млн доларів. EBITDA в сфері оптової торгівлі виросла в 2,6 рази до 639 млн $ (EBITDA східного сегменту виросла до 525 млн $ за рахунок збільшення обсягів і подорожчання енергоносіїв через холодну погоду і солідних показників продуктивності), роздрібна слабо піднялася до 108 млн $, підрозділ NRG Yield виросла в 2,2 рази до 69 млн $. Прогноз по EBITDA на 2014 рік - 3,2-3,4 млрд $. Припустимо 3,3 млрд, вартість підприємства повинна бути 28,05 млрд $. Борг NRG - 25,2 млрд $, з яких довгостроковий - 16,8 млрд $. Звідси вартість акцій повинна бути 11,25 млрд $. На 337,4 млн акцій це 33,34 $. У прогнозі компанії не враховується EBITDA від поглинання 40-50 млн $, але вона при такому розкладі може додати до ціни акції 1,13 $. Сонячна енергетика - динамічний ринок. Треба враховувати, що компанія продасть 40 мегават сонячної енергетики в двох проектах TA High Desert і RE Kansas South, а також El Segundo.Розширення мережі електрозбуту на північному сході США збільшить число клієнтів на 500 тисяч, але це не збільшить частку сонячної енергетики в виручці компанії. І хоча є надія на комерційний успіх Ivanpah, американська енергетика залишається традиційною. *** Для інвестицій в сонячні електростанції настають не найкращі часи. З наближенням зміни електорального циклу, буде все більше чуток про згортання програм підтримки альтернативних видів енергії. До того ж крім генерацій баштового типу в США будуть будуватися сонячні колектори, які використовують лінзи Френеля, і параболлоціліндри. У зв'язку з цим, навряд чи потрібно зациклюватися на паперах NRG Energy або будь-який інший компанії, що продає сонячну електроенергію. Мінливість сонячного сектора, його мала частка в загальній виручці Генерація та Збут, залежність від злиттів і поглинань змушують засумніватися в райдужному майбутньому енергії сонця. А де немає прогресу, там неминуче з'являються "ведмеді", і найближчі рівні NRG оптимальні для продажу з локальними цілями.