Ринки, що розвиваються

Ринки, що розвиваються

Останнім часом досить часто можна почути термін "ринки, що розвиваються" в середовищі інвесторів. Так називають ринки в країнах, що розвиваються, причому, на думку експертів, вони є досить перспективними, і інвестиції в такі ринки з кожним роком тільки зростають, незважаючи на те, що ринки, що розвиваються все ще залишаються досить ризикованими для вкладень. Взагалі потік інвестицій в країни, що розвиваються хлинув в 90-і роки, коли був відкритий індійський ринок для зарубіжних засобів, а також почав стрімко зростати китайський ринок.

Які є ринки, що розвиваються?

У список країн, що розвиваються, перш за все, входять Китай і Росія, Перу, Мексика, Польща, Туреччина, Корея, Єгипет, Бразилія, ПАР, Індія, Таїланд і ще кілька десятків держав. Також на світовій економічній карті з'явився новий гравець - БРІКС. До цього об'єднання входить п'ять великих країн з економікою, що розвивається. Це Росія, Китай, Бразилія, Індія і ПАР.

Чому вигідно інвестувати в ринки, що розвиваються?

Прибуток від вкладень в країни, що розвиваються, як показує практика, не менше, ніж від інвестицій у вже розвинені і популярні ринки, тільки перспектив і можливостей на нових ринках більше, так як вони ще не так тісно зайняті. Країни Європейського Союзу в цьому плані зараз переживають кризу, тому останнім часом намітилася тенденція того, що країни, що розвиваються стають надійніше європейських. Це, звичайно, не означає, що ринки, що розвиваються наздогнали або перевищили показники розвинених країн, просто в перспективі у них більший потенціал щодо поліпшення показників, тоді як розвинені країни можуть бути схильні до регресії. Цілком справедливо вважається, що слід шукати великі перспективні компанії саме на ринках країн, що розвиваються і інвестувати в їх акції, які, як правило, мають високі дивіденди. Якщо поглянути на динаміку інвестування та віддачу в розвинених і країнах, що розвиваються, то можна помітити такі тенденції: - інвестиції у фондові ринки країн, що розвиваються демонструють дохід в півтора-два рази більший, ніж на ринках країн з розвиненою економікою; - здебільшого, ризик що на розвинених, що на ринках, що розвиваються практично однаковий, ступінь ризику різниться лише на кілька відсотків. Маса компаній в країнах, що розвиваються за останні роки випустила велику кількість облігацій.

Куди варто вкладати кошти?

Досить перспективним для вкладень на ринках, що розвиваються вважається банківський сектор, транспортна сфера. Варто звернути увагу на невеликі, але стабільні і стійкі до кризових явищ, компанії. Одна з найбільш перспективних для вкладень в країнах, що розвиваються галузей - автомобілебудівна. Досить великий потік інвестицій в цій галузі йде в Росію, Бразилію, Китай, Індію. Ще одна вигідна галузь - виноробство. Перш за все, звичайно, звертає на себе увагу ринок Китаю, який вже не перший рік становить серйозну конкуренцію Сполученим Штатам Америки. На даний момент багато китайських акції недооцінені, а тому можна встигнути "влитися" в потік інвестицій, щоб потім отримувати гарний прибуток. Величезний потенціал демонструє російський ринок, однак геополітична ситуація багато в чому перешкоджає зростанню біржових фондів. Якщо в Росії на фонди виділяється всього 5% коштів, то в Латинській Америці та Китаї - все 18%. Популярний біржовий фонд iShares MSCI China ETF (MCHI). Найближчим часом аналітики прогнозують вигоду від інвестицій в ринок Південної Кореї зі стабільними економічними показниками.