Електронні торгові майданчики РТС

Фондова біржа РТС є великою біржовою структурою на якій здійснюється торгівля цінними паперами, доступна як інвестиційним фондам, таки великим компаніям, і приватним інвесторам. РТС була створена в 1995 році після тресту декількох регіональних торгових майданчиків в єдиний організований ринок цінних паперів. Спочатку РТС створювалася в якості альтернативи ММВБ. Учасники торгівлі на РТС домовлялися про угоди по телефону, а після цього виставляли в електронній системі свої заявки. Зараз РТС є однією з найбільших торгових майданчиків в Росії і Східній Європі. Всього на біржі представлено близько 2300 цінних паперів більше 1700 емітентів. Фондовий індекс РТС - основний індикатор фондової біржі Російської Федерації, що розраховується на основі 50 акцій найбільш капіталізованих російських компаній. У статті мова піде тільки про ринки РТС. На біржі РТС функціонують кілька майданчиків: RTS Global, RTS Standard, RTS Start, RTS FORTS, RTS Board, RTS Classica

Електронний майданчик RTS Global

RTS Global є проектом РТС, який почав свою роботу в 2008 році. Майданчик дозволяє російським інвесторам отримати доступ до цінних паперів іноземних компаній. Через RTS Global російські трейдери мають можливість укладати позабіржові угоди з акціями іноземних компаній, які в своїй більшості представлені компаніями Європи та країн СНД. Після появи позабіржового ринку іноземних цінних паперів можливості і межі вітчизняного фондового ринку були істотно розширені. Для позабіржових угод ціни котируються через майданчик RTS Board.

Майданчик RTS Board

RTS Board (Позабіржовий ринок) є спеціальною інформаційною системою, яка почала свою роботу в 2001 році. Основним призначенням даного майданчика було котирування іноземних компаній-емітентів і акцій вітчизняних компаній, чиї цінні папери не були допущені до торгів на біржі РТС. На відміну від біржового ринку на RTS Board трейдеру або інвестору доводиться мати справу з котируваннями, які на грунтуються на реально здійснені угоди. Фактично ціна акції в момент угоди буде залежати від великої кількості додаткових факторів, таких як статус покупця, день здійснення розрахунків, обсяг угоди та інших. Тому RTS Board застосовують в якості інформаційної системи, яка дає можливість потенційним інвесторам ознайомитися з інформацією по акціях, які не допущені до публічної торгівлі на біржі. Дрібні вітчизняні компанії-емітенти з допомогою RTS Board збільшують первісну ліквідність своїх акцій і можуть звернути на себе увагу потенційних інвесторів.

Торговий майданчик RTS Start

RTS Start як торгова площадка була вперше запущена на початку 2007 року. Дана торгова площадка призначена для торгівлі акціями компаній із середньою або малою капіталізацією. На торговому майданчику RTS Start вимоги значно вище ніж на основному майданчику РСТ, що зроблено з метою захисту інвесторів. Дана торгова площадка покликана стимулювати приплив інвестицій в реальний сектор економіки і збільшувати обсяги капіталу, що залучається розвиваються компаніями.

Торговий майданчик RTS Classica

RTS Classica є найстарішою торговим майданчиком в Росії, яка функціонарует з 1995 року. Торговий майданчик призначена для торгівлі цінними паперами понад 500 компаній, а так само паями інвестиційних фондів і облігаціями. RTS Classica є загальновизнаним орієнтиром для трейдерів та інвесторів здійснюють свою діяльність на російському ринку. Інформація про хід торгів на даній торговому майданчику, є базовою для розрахунку головного індикатора російського фондового ринку - Індексу РТС транслюється широкому колу споживачів, як в Росії, так і за кордоном.

Торговий майданчик RTS Standard

Перші торги на RTS Standard почалися в 2009 році. Сьогодні на даній торговому майданчику використовуються передові біржові технології світового рівня. RTS Standard орієнтований на широке коло учасників: приватних інвесторів, хедж-фонди, інституційних інвесторів і професійних учасників фондового ринку. Дана торгова площадка ідеально підходить для здійснення спекулятивних операцій з цінними паперами.

Особливостями ринку RTS Standard є: - Часткове попереднє депонування коштів на рахунках - Здійснення операцій в формі анонімного аукціону - Розрахунки виключно в російських рублях - Можливість об'єднання торгівлі акціями на RTS Standard з торгівлею ф'ючерсами на RTS FORTS

RTS FORTS

Торговий майданчик RTS FORTS є лідером з торгівлі опціонами і ф'ючерсами в Росії. Абревіатура ФОРТС розшифровується як "Ф'ючерси та Опціони Російської Торговельної Системи". Перші торги на майданчику RTS FORTS почалися в 2001 році. В даний час дана торгова площадка надає всім бажаючим найширший набір можливостей для проведення високоприбуткових спекулятивних операцій і хеджування ризиків при торгівлі терміновими контрактами. На торговому майданчику RTS FORTS звертаються ф'ючерси та опціони, базовими активами яких є: цукор, срібло, золото, дизельне паливо, нафта марки Urals, середня ставка одноденного кредиту MosIBORі ставка тримісячного кредиту MosPrime, іноземна валюта, облігації федеральної позики, акції та облігації російських емітентів, галузеві індекси і індекс РТС. Найбільш ліквідним інструментом торгового майданчика RTS FORTS є ф'ючерс на індекс РТС, який дає можливість відкривати і закривати позиції з мінімальним прослизанням, при цьому оперуючи великими сумами. Через що саме ф'ючерс на індекс РТС є найпривабливішим інструментом, як для роботів і скальперів, так і для великих інвесторів і позиційних трейдерів.