Ефективна стратегія торгівлі індексами

strategiya-torgovli-indeksami

Привіт, дорогі гості блогу, сьогодні я вирішила розповісти вам про стратегію торгівлі фондовими індексами. Сьогодні багато брокерів надають трейдерам можливість вести торгівлю не тільки валютними парами, а й фондовими індексами, акціями відомих по всьому світу компаній і cfd.

Для початку давайте згадаємо, що таке фондовий індекс. Під даним терміном мається на увазі розрахункове значення, яке відображає динаміку ціни всього фондового ринку держави або певного економічного сектора.

Вести торгівлю безпосередньо індексом неможливо, тому що він є всього лише показником, з цієї причини для торгівлі, а також для скорочення ризиків були розроблені деривативи - розрахункові ф`ючерси на індекси. Торгуючи ними, спекулянт ставить або на пониження або на підвищення капіталізації фондового ринку.

Для того щоб вести торги ф`ючерсами на європейських, азіатських і американських біржах, трейдеру необхідно мати початковій грошовою сумою в розмірі декількох тисяч доларів, так цей капітал необхідний для забезпечення початкового рівня маржі. Хочу відразу зазначити, що на вітчизняному ринку ця сума істотно менше. При цьому навіть на невеликих контрактах ризики є дуже високими і є практично непідйомними для початківців трейдерів. Причина криється в ціні одного тіка.С допомогою брокерів трейдерам з невеликою початковою грошовою сумою надається можливість вести торги таким інструментом, як cfd на індекси. Cfd майже пактіческі не відрізняються від ф`ючерсів, до того ж на них можна відкривати ордера дробовими лотами.

Стратегія торгівлі індексами

Стратегія торгівлі індексами, про яку я вам розповім сьогодні, не володіє власною назвою. Незважаючи на це, дана торгова методика має досить високу ефективність, так як в її основу закладені досить прості закономірності.

Спочатку торгового дня трейдер повинен виконати побудову двох прямих, одну через Лоу минулої доби, а іншу через Хай. Для прикладу ми використовуємо індекс Euronext100, який відображає вартість великих корпорацій Європи.

strategiya-torgovli-indeksami

Ці дві лінії будуть виступати в ролі ліній підтримки / опору. Пробій цих ліній, як правило, спонукає трейдерів здійснювати агресивні купівлі / продажу. Саме ця особливість і закладена в нашу сьогоднішню стратегію.

Отже, ця торгова методика передбачає відкриття угоди після пробою і закріплення свічки на 30 хвилинному графіку вище або нижче важливих рівнів в напрямку пробиття. Угода створюється з Тейку, який дорівнює значенню індикатора ATR за останні 20дней / 3. Для більш наочного розуміння пропоную розглянути конкретний приклад.

strategiya-torgovli-indeksami

Зверніть увагу на те, що відкриваються звичайні ордера, а не відкладені. Нашому прикладі свічка пробила рівень підтримки, в результаті чого було відкрито ордер на продаж з Тейку в розмірі 60 пунктів.

фіксація прибутку

Тейк-профіт був встановлений в розмірі 60 пунктів, саме таке значення було у індикатора ATR за двадцять діб, розділене на три.

strategiya-torgovli-indeksami

Тепер давайте розберемо, навіщо показання індикатора ATR за двадцять діб ділити на 3. Причина криється в тому, що ця торгова методика є внутрішньоденної, саме з цієї причини вона передбачає отримання нехай і не великого, але зате передбачуваного доходу.

Варто також враховувати і той факт, що на ринку може статися помилковий пробій. У разі якщо пробиття було викликано випадковими факторами, то через певний часовий відрізок ціновий рівень повернеться в минулий діапазон. До того ж волатильність не є постійною величиною, причому часто вона може як зростати, так і зменшуватися.

Кращі брокери РФ і світу

№FX РФЗагранкаБінарниеФондовие
1 Бро №1 Бро №1 Бро №1 Бро №1
2 Бро №2 Бро №2 Бро №2 Бро №2
3 Бро №3 Бро №3 Бро №3 Бро №3
4 Бро №4 Бро №4 Бро №4 немає

Кращі статті

У разі якщо такий метод торгівлі здається вам складним, то можна застосовувати інший спосіб установки Тейк. В цьому випадку тейк встановлюється без урахування показань індикатора ATR. Відразу хочу відзначити, що я не пробувала такий спосіб, але хочу відзначити, що в даному випадку вам доведеться оптимізуватися розмір Тейк для кожного застосовуваного індексу.

Особливості управління ризиками

Вже згадана нами методика створення позиція не передбачає застосування Stop-Loss. Це пов`язано з тим, що ордера зариваються в ручному режимі в момент пробиття півгодинної свічкою ключового рівня.

strategiya-torgovli-indeksami

Якщо ви не звикли вести торги без застосування Stop-Loss, то для вибору оптимального значення для цього показника слід скористатися історією. Необхідно оцінити результативність торгової стратегії при різних значення Стоп-Лосс і вибрати найоптимальніший.

Описаних вище правил цілком достатньо для того, щоб розглянута нами стратегія приносила бажаний дохід. Головне - строго дотримуватися всіх рекомендацій.

Якщо ви бажаєте зробити цю методику створення позицій безпечнішою і збільшити розмір потенційного доходу, то вам слід дотримуватися цілої низки додаткових рекомендацій:

  1. Якщо до закінчення торгової сесії залишилося менше години, то від створення позицій найкраще утриматися.
  2. Якщо торговий день на вживаному вами індексі відкрився з істотним гепом, то в цей день найкраще угод не створювати.
  3. Ця методика створення ордерів приносить максимальний результат в момент, коли на ринку спостерігається серйозна тенденція. З цієї причини цю торгову методику можна поєднувати з іншими стратегіями.

Ці досить прості рекомендації дозволяють істотно скоротити кількість невдалих угод, що, в свою чергу, позитивно позначиться на загальній прибутковості даної методики ведення торгів.

Перед тим, як застосовувати цю торгову методику для ведення торгів на реальні гроші, обов`язково потренуйтеся на демо-рахунку. Лише після того, як ви отримаєте всі необхідні навички, можна переходити до торгівлі на реальному рахунку.

Практика показує, що при грамотному підході торгівля індексами дозволяє отримувати такий же високий дохід, як і при веденні торгівлі валютними парами.

Для того щоб бути в курсі всіх найефективніших стратегій, радників, індикаторів і багато чого іншого цікавого, підписуйтесь на мій канал. Бажаю всім удачі і хороших прибутків!