Ефективний скальпинг на m5

skalping-na-m5

Привіт, дорогі гості блогу, якщо вас цікавить скальпинг на M5, то ви потрапили за адресою, так як сьогодні я вам розповім одну торговельну методику, яка призначається для використання саме на цьому часовому інтервалі.

Називається стратегія «Спокійна річка», працює вона на основі простих ковзних середніх. Хочу відразу зазначити, що дана стратегія передбачає вхід в ринок не на основі перетину ковзних середніх, тут вони постають в дещо іншому вигляді.

Рекомендації щодо застосування стратегії

Стратегія підходить для використання в будь-якій торговельній платформі. Що стосується валютних пар, то вони також можуть будь-якими. Рекомендований час використання: робота американської та європейської торгових сесій. Що стосується тайм-фрейму, то підходить дана торгова методика для скальпинга на M5.

опис стратегії

Напевно ви вже знаєте, що майже всі індикатори видають сигнали з запізненням, саме з цієї причини багато трейдерів негативно висловлюються на їхню адресу. Але замість того, щоб скаржитися на такі інструменти, можна використовувати їх в дещо інших цілях. Саме така ідея і закладена в нашому сьогоднішньому стратегії.

Знаючи той факт, що прості ковзаючі середні видають свідчення з запізненням, їх можна використовувати в якості більш плавного уявлення тренда, тобто в якості «спокійного індикатора». Наша сьогоднішня стратегія передбачає вхід в ринок в момент відскоку ціни від простих ковзних середніх, але в тому випадку, якщо тренд зберігається. Але відразу хочу зазначити, що ціна може вести себе по-різному. У деяких випадках ціна поводиться спокійно і нагадує русло річки. В цей час ковзаючі середні, накладені на графік, мають чітко виражений напрямок, кілька віддалені один від одного і не перетинаються між собою. На наступній картинці ви можете побачити «спокійний плин» ціни вниз.

skalping-na-m5

На наступній картинці ви можете побачити зовсім іншу поведінку ціни. Ковзаючі середні постійно перетинаються і не мають чітко вираженого спрямування. Як ви могли помітити, за допомогою ковзних середніх ми можемо виявляти поточна поведінка ціни. skalping-na-m5

Правила застосування стратегії

Наша сьогоднішня стратегія, яка призначається для скальпинга на M5, передбачає використання двох експоненційних ковзних середніх з періодами 20 і 50. Для торгівлі обидві ці криві повинні володіти чітко вираженим напрямком і при цьому не повинні часто перетинатися. Візуально дана ситуація повинна нагадувати спокійно поточну річку.

Після цього трейдеру потрібно дочекатися торкання ціною однієї з цих кривих. При цьому ціна не повинна на тривалий час затримуватися в руслі річки. Тобто між кривими не повинно бути більше трьох закриттів поспіль. У разі якщо в руслі річки 4 і більше свічок, тоді від входу в ринок рекомендується відмовитися. На наступній картинці ви можете побачити приклад 6 закриттів поспіль. З цієї причини від відкриття угоди рекомендується відмовитися.

Кращі брокери РФ і світу

№FX РФЗагранкаБінарниеФондовие
1 Бро №1 Бро №1 Бро №1 Бро №1
2 Бро №2 Бро №2 Бро №2 Бро №2
3 Бро №3 Бро №3 Бро №3 Бро №3
4 Бро №4 Бро №4 Бро №4 немає

Кращі статті

skalping-na-m5

Максимум після закриття третьої свічки ціна повинна закритися вище ковзної середньої з періодом 20. Як тільки дана свічка закриється, рекомендується відкрити угоду. На наступній картинці ви можете побачити приклад відкриття угоди на продаж.

skalping-na-m5

Угода відкривається зі стопом, встановленим за попереднім локальним екстремумів. Операція закривається поетапно. Для цього спочатку відкривається 2 ордера з однаковим об`ємом і з однаковим стопом. Тейк-профіт у першій угоди дорівнює розміру стопа, а у другій угоди тейк не встановлюється. Стоп від другої угоди поступово пересувається за ціною в міру її руху.

skalping-na-m5

Таким чином, по першій угоді ми отримаємо невелику прибуток, а другий ордер може принести непоганий прибуток при сприятливому розвитку ситуації на ринку. Одна така угода може покрити збитки від декількох попередніх ордерів.

Отже, для відкриття операції на покупку повинні бути виконані наступні умови:

 1. Ціна повинна розташовуватися вище обох експоненційних середніх.
 2. EMA з періодом 20 повинна розташовуватися вище EMA з періодом 50.
 3. Обидві криві повинні бути спрямовані вгору.
 4. Криві не повинні часто перетинатися, швидша разом з повільнішою кривої повинні утворювати річку.
 5. Ціна повинна зробити корекцію і торкнутися однієї з кривих.
 6. Нижче EMA з періодом 20 не повинно закритися не більше трьох свічок.
 7. Як тільки свічка закриється вище EMA з періодом 20, рекомендується відкрити угоди на покупку.

Отже, для відкриття операції на продаж повинні бути виконані наступні умови:

 1. Ціна повинна розташовуватися нижче обох експоненційних середніх.
 2. EMA з періодом 20 повинна розташовуватися нижче EMA з періодом 50.
 3. Обидві криві повинні бути спрямовані вниз.
 4. Криві не повинні часто перетинатися, швидша разом з повільнішою кривої повинні утворювати річку.
 5. Ціна повинна зробити корекцію і торкнутися однієї з кривих.
 6. Вище EMA з періодом 20 не повинно закритися не більше трьох свічок.
 7. Як тільки свічка закриється нижче EMA з періодом 20, рекомендується відкрити угоди на продаж.

Важливо: якщо на ринку не з`явилася річка, про яку я розповідала вище, входити в ринок не рекомендується. Якщо ціна перетнула EMA20, а криві постійно перетинаються, від входу рекомендується відмовитися, так як на ринку очевидний флет. skalping-na-m5 

приклади

Пропоную вам розглянути кілька прикладів. Бачимо на ринку бичачий тренд. Свічка закрилася нижче EMA20 і відразу ж відскочила назад і закрилася вище. У даній ситуації рекомендується відкрити угоди на покупку зі стопом, встановленим біля попереднього мінімуму. Перший ордер відкривається з Тейку в розмірі 10 пунктів, а стоп від другої угоди поступово пересуваємо до нових мінімумів. В даному випадку спрацював стоп дуже рано, а другий ордер приніс 3 пункту.

skalping-na-m5

Тепер давайте розглянемо другий приклад з ведмежим трендом. Перша угода принесла дохід у розмірі 5 пукнт, а друга принесла 25 пунктів.

skalping-na-m5

При використанні даної стратегії рекомендується дотримуватися правил мані-менеджменту. Тобто, рекомендується відкривати ордера розміром 1-2% від розміру капіталу.