Ефективна піпсовая стратегія

pipsovaya-strategiya

Привіт, дорогі гості блогу, сьогодні я вирішила розповісти вам про піпсовую стратегію на основі індикаторів Parabolic SAR і MACD Combo. Торгова методика, про яку мова піде нижче, відрізняється високою простотою в застосуванні і ефективністю.

Рекомендації щодо застосування піпсовой стратегії

Піпсовая стратегія підходить для використання на будь-якій валютній парі, але найкраще вона працює на парах з високою волатильністю. Що стосується тайм-фрейму, то він повинен бути не менше 15-ти хвилинного. При цьому, варто пам`ятати, чим менше тайм-фрейм, тим більше система буде видавати помилкових сигналів.

Ми з вами розглянемо приклад використання методики відкриття ордерів на парі євро / ієна на тайм-фреймі M30.

використовувані індикатори

Піпсовая стратегія передбачає використання трьох індикаторів, двох основних і одного додаткового, який призначається виключно для відсіювання сигналів, що надходять від двох попередніх алгоритмів.

Описувана сьогодні торгова методика передбачає використання наступних індикаторів:

 1. Parabolic SAR з кроком 0,02 і максимумом 0,2. Даний інструмент впроваджений в торговельну платформу MT4, знайти його ви можете в віконці «Навігатор» в підрозділі «Індикатори». pipsovaya-strategiya
 2. Другий основний індикатор - це MACD Combo, він повинен володіти такими настройками 12,26 і 9. pipsovaya-strategiya

Завантажити інструмент MACD Combo ви можете за посиланням, розташованій нижче. Тут же ви зможете знайти вже готовий шаблон для цієї торгової методики.

Встановлюється даний інструмент як і будь-який інший індикатор. Просто завантажуєте архів, зберігаєте його в каталог даних вашої торгової платформи, після чого перезапускаєте її. Далі вибираєте підходящу валютну пару, тайм-фрейм і переносите індикатор з вікна «Навігатор» на відкритий графік. Більш докладно про те, як встановити індикатор в MT4, ви можете дізнатися тут.

 1. Третій індикатор, який потрібен нам для відсіювання хибних сигналів, - це експоненціальна змінна середня (період 15). Її ми виділимо синім кольором. pipsovaya-strategiya

Отже, після установки на графік всіх необхідних індикаторів, перед вами з`явиться така ж картинка, як на фото, розташованому нижче.

pipsovaya-strategiya

Для того щоб не переносити і не налаштовувати все індикатори вручну, скачайте вже готовий шаблон для піпсовой стратегії.

Правила застосування піпсовой стратегії

Після того як ми розібралися з усіма індикаторами, на основі яких працює описувана сьогодні піпсовая стратегія, прийшла пора поговорити про правила застосування даної торгової методики. Отже, угоди рекомендується відкривати тільки при надходженні сигналів відразу від двох інструментів, при цьому, сигнал повинен бути підтверджений другим індикатором не пізніше закриття третьої свічки.

Отже, угоди на купівлю по піпсовой стратегії рекомендується відкривати при виконанні наступних умов:

 1. У віконці інструменту MACD Combo червона пунктирна крива знизу перетинає лінію володіє синім оттенокм. При цьому обидві криві повинні перебувати під нульовою відміткою.
 2. Інструмент Parabolic SAR повинен малювати точки під графіком ціни.

pipsovaya-strategiya

Установку Stop-Loss рекомендується здійснювати поблизу від протилежної точки інструменту Parabolic SAR. Якщо ця точка знаходиться дуже близько до місця створення ордера, то Stop-Loss рекомендується встановити поруч з останнім локальним мінімумом / максимумом.

Автори цієї методики відкриття ордерів рекомендують застосовувати для установки Take-Profit один з перерахованих нижче методів:

Кращі брокери РФ і світу

№FX РФЗагранкаБінарниеФондовие
1 Бро №1 Бро №1 Бро №1 Бро №1
2 Бро №2 Бро №2 Бро №2 Бро №2
3 Бро №3 Бро №3 Бро №3 Бро №3
4 Бро №4 Бро №4 Бро №4 немає

Кращі статті

 1. Перший метод передбачає установку Take-Profit на дистанції 30 пипсов від місця створення позиції.
 2. Другий метод рекомендує установку Take-Profit на дистанції, в два рази перевищує відстань між місцем створення позиції і Stop-Loss.
 3. Третій метод передбачає закриття активного ордера в момент, коли один з інструментів, що застосовуються видав сигнал для відкриття операції в протилежну сторону.
 4. Третій метод передбачає застосування ручного Trailing Stop. Саме цей метод закриття активних позицією рекомендує велика частина досвідчених трейдерів.

Для того, щоб відкрити ордера на продаж необхідно дочекатися дотримання наступних умов:

 1. Швидка змінна середня, яка входить до складу MACD Combo, зверху перетинає повільну криву. При цьому, обидві криві в момент перетину повинні знаходитися над нульовим рівнем.
 2. В цей же час інструмент Parabolic SAR повинен малювати крапки над графіком ціни.

Як виглядає описана вище ситуація, відображує на наступній картинці.

pipsovaya-strategiya

Установка Stop-Loss і Take-Profit здійснюється за такою ж схемою, як при створенні ордера на покупку.

Далі ми розглянемо модифіковану версію розглянутої нами методики відкриття ордерів, яка передбачає закриття позицій за допомогою Trailing Stop по ковзної середньої, яка володіє періодом 15.

Також ця версія торгової методики передбачає застосування трендового підходу для відсіювання помилкових сигналів. Алгоритм дії модифікованої версії цієї торгової методики представлений нижче.

На самому початку необхідно виявити тенденцію, яка присутня на більш тривалому часовому інтервалі. Так, наприклад, якщо для створення позицій ви застосовуєте часовий інтервал М30, то для виявлення тенденції, необхідно застосовувати відрізок часу Н4.

Для визначення тренда на тривалому часовому інтервалі найкраще застосовувати ковзаючу середню, як це показано на наступній картинці.

pipsovaya-strategiya

Ознайомившись з картинкою, представленої вище, ви могли помітити, що на старшому часовому інтервалі присутній висхідна тенденція. Потім необхідно відкрити часовий відрізок, який ми будемо застосовувати для відкриття ордерів. На цей часовий інтервал необхідно встановити шаблон піпсовой стратегії. Далі необхідно дочекатися виникнення сигналу на відкриття позиції в напрямку виявленої нами раніше тенденції.

Для відкриття ордера необхідно застосовувати описані вище правила. А для закриття активної позиції ми будемо застосовувати Trailing Stop по ковзної середньої, яка володіє періодом 15.

При переміщенні Trailing Stop слід переконатися, що дистанція між ним і поточним значенням цінового рівня перевищує 15 пипсов.

pipsovaya-strategiya

Описаний вище алгоритм дій тестувався силами досвідчених трейдерів протягом шести місяців. Для проведення тестів застосовувався депозит в розмірі 10000 доларів. Для відкриття ордерів використовувався фіксований лот в розмірі 0,1. З результатами тестів описуваної нами торгової методики ви можете ознайомитися на наступній картинці.

pipsovaya-strategiya

Як ви могли помітити за результатами тестування, ця методика ведення торгів принесла дохід у розмірі 14,7% від розміру початкового депозиту. За шість місяців була відкрита всього 81 угода. Важливою перевагою цієї торгової методики є досить невелика просадка, максимальне значення якої за весь період проведення тестів склало всього 5,52%.

Вже згадана нами стратегія не дозволяє за короткий період примножити наявний депозит. Її можна порекомендувати тим трейдерам, які не ганятися за надприбутками, а віддають перевагу безпечної торгівлі. Перед тим як приступити до застосування цієї стратегії, обов`язково випробуйте цю методику відкриття ордерів на демо-рахунку.