Економічний календар

Економічний календар показує макроекономічні показники по різних регіонах і запланований час для їх публікацій. Надаються дані з минулими значеннями, очікуваними і поточними. Важлива інформація для трейдерів які ведуть торгівлю на новинах .

Економічний календар на сьогодні

Роль економічного календаря на Форекс для трейдера

Будь-трейдер фінансових ринків рано чи пізно приходить до думки про те, що йому потрібен такий інструмент, як календар економічних подій. Справа в тому, що тут зібрані всі найважливіші дані, які можуть впливати на коливання курсів.

Економічний календар на Форекс зовсім не обов'язково використовувати для того, щоб торгувати по новинах. Деякі трейдери, наприклад, взагалі не працюють за таким принципом, вважаючи за краще чистий технічний аналіз. Але вони теж потребують інформації, яку можна отримати в такому календарі. Справа в тому, що є дані, які можуть чинити істотний вплив на коливання курсів валют. І ось саме ці дані потрібно відстежувати для того, щоб не опинитися в ситуації, коли на ринку істотно виросте волатильність і поламає всю технічну картину.

Але якщо ви все ж хочете працювати з новинами і отримувати прибуток, хоча б час від часу на важливі події, вам не обійтися без такого інструменту, як економічний календар для трейдерів . Далі ми розповімо про те, що він собою являє і як з ним працювати.

Що таке економічний календар Форекс

В арсеналі будь-якого трейдера, який торгує на Форекс, повинен бути економічний календар в якості основного інструменту, оскільки його призначення, демонстрація новинний статистики, а на неї просто необхідно орієнтуватися при укладанні угод.

Тут публікуються макроекономічні показники, а також анонсуються важливі події в світі економіки і фінансів, такі як засідання центральних банків, економічні конференції, саміти і так далі.

Все події умовно діляться по їх важливості на три категорії:

  • значущі ;
  • середньої значущості ;
  • слабо значущі.

Природно, для торгівлі використовуються, в основному, події, які відносяться саме до першої категорії. Решта не так важливі і трейдери часто просто пропускають їх. В принципі, це правильно, тому що стежити за всіма подіями дуже складно і потрібно їх фільтрувати. Сучасний календар економічних новин дозволяє зробити це без проблем.

Які дані публікуються в макроекономічних календарях

Тут виходять найважливіші макроекономічні публікації. В першу чергу, це стосується темпів економічного зростання, інфляції, індексів ділової активності, безробіття і так далі. І всі ці дані дозволяють заробляти. Але для цього потрібно знати, як це робити.

  • Припустимо, очікуються важливі індекси ділової активності. Якщо вони виходять краще прогнозу, це практично завжди призводить до зростання валюти і цінних паперів. Відповідно, якщо ці індекси виявляються гірше, валюта зазвичай дешевшає.
  • Дуже важливу роль для трейдера грають показники зайнятості. Справа в тому, що чим вище безробіття, тим гірше стан економіки країни. Тобто її можна розглядати, як один з індикаторів економічного здоров'я.
  • На сьогоднішній день в дуже багатьох країнах рівень безробіття таргетір. Наприклад, в США ФРС для скорочення програми кількісного пом'якшення таргетував безробіття на рівні нижче 5%.
  • Нарешті, важливо звертати увагу на засідання центральних банків . Ці події мають ключове значення для валюти. Якщо переглядаються умови монетарної політики, валюта буде або зростати, або падати. Причому одноразові скачки можуть бути значними.

Як торгувати по новинах і на що звертати увагу

У будь-якого макроекономічного календаря є певні параметри. В першу чергу, варто звертати увагу на валюту, до якої відноситься новина. В принципі, щодня є публікації практично за всіма так званим мажорам. В економічному календарі трейдера вони позначаються або прапорцями країн, або позначеннями валют ( наприклад, EUR, GBP, USD ).

Важливо звертати увагу і на час, в яке виходить публікація. Адже таким чином ви будете в курсі, коли саме торгувати або, навпаки, не торгувати тією чи іншою валютою. У календарі можна встановлювати тимчасової пояс самостійно.

Далі, варто звернути увагу на три показника - попереднє значення, прогноз і поточне значення . До виходу того чи іншого індексу ви можете бачити тільки попереднє значення і прогноз від експертів (найчастіше від Bloomberg ). Відповідно, ще до виходу новини можна порівнювати прогноз і попереднє значення і робити певні висновки.

Правда, ми не рекомендуємо на цьому будувати стратегію,

так як часто підсумкове значення не збігається з прогнозом і тоді на ринку починаються істотні коливання. Тобто угоду найкраще намагатися відкривати в момент публікації новини.

Приклад торгівлі

  • Ми покажемо приклад того, як економічний календар допомагає заробляти гроші на бінарних опціонах .

В 10: 30 були заплановані економічні дані по Німеччині, один з яких позначений трьома головами, що говорить про найвищого ступеня важливості. Перший стовпчик цифр - це тільки що вийшли значення, другий - це прогнози і третій - минулі дані:

Як бачите, все нові дані вийшли зазначеними зеленим кольором, що говорить про позитивні значення, крім того вони перевершують прогнози.

В даний момент це хороший показник для зростання євро.

Не гаючи часу ми відразу ж відкриваємо цю сторінку і вибираємо валютну пару EUR / USD, вказуємо час закінчення угоди через 5 хвилин і звичайно прогноз зростання ціни - ВГОРУ:

Якщо через 5 хвилин опціон закриється зі значенням котирування вище ніж на момент покупки - ми отримаємо прибуток.

Подивіться на графік як виросла ціна від моменту публікації нових даних і відкриття нашої угоди:

Щоб заробити $ 41, 4 , нам потрібно було всього лише прийти до комп'ютера в заздалегідь запланований час публікації нових даних і відкрити угоду.

Важливі аспекти та чинники

Якщо торгівля здійснюється по новинах, то ретельне увагу потрібно звертатися на ті події на ринку, які позначені в економічному календаря трьома бичачими головами.

При публікації будь-яку статистику, потрібно аналізувати дані поточного значення і передбачуваним (прогнозом).Досить часто, навіть хороші коефіцієнти призводять до негативної динаміки по активів, в тому випадку якщо вони виявилися набагато гірше передбачуваного значення. Тому, ринок далеко не у всіх випадках логічно і послідовно реагує на публікацію статистики.

Отже, тепер ви знаєте про те, що таке економічний календар трейдера і навіщо його варто застосовувати.

Як ми вже відзначали, навіть якщо ви не торгуєте по новинах, цей інструмент буде корисний для вас. Тому нехтувати ним ми не рекомендуємо.