Патерн double high / double low

Price action патерн Дабл хай дабл лоу

Здрастуйте, товариші форекс трейдери. Всі ми знаємо про важливість рівнів підтримки / опору. Але чи замислювалися ви про те, як вони починають формуватися? А що якщо цей момент можна визначити (нехай і не завжди)? Ідея цікава, погодьтеся.

І на її основі виявлено вкрай ефективний патерн Price Action під назвою Double High / Doble Low. Сьогодні мені б хотілося розповісти вам про нього.

Price Action патерн DHDL

Price Action сетап double high low

У цій статті хотілося б торкнутися дуже цікавий сетап, який називається Double High / Double Low. Можливо ви десь зустрічали його під іншою назвою, але це не настільки важливо.

Патерн цей вельми ефективний і прибутковий. Я про нього згадував на вебінарах і хотілося б тепер зробити про нього окрему статтю.

У чому ж суть Сетап Double High / Double Low?

Як ми пам`ятаємо, всі наші сетапи Price Action торгуються від рівня. А що таке рівень запитаєте ви? Вдаватися в подробиці ми не будемо, тому що у нас багато окремих уроків за рівнями.

Рівень - це цінова область, вище якої ціна не йде. Їй не дають пройти вище (або нижче) певного рівня.

0002

В даному випадку (на скріншоті вище) у нас присутня в наявності ведмежий тренд, тому ціною не дають піднятися вгору. Простіше кажучи, з`являється якась ціна, вище якої котирування не рухаються. Нам не настільки важлива причина даної події. Ми просто знаємо, що це якась межа, вище якої ціна не піднімається.

Тепер давайте забудемо на секунду про рівні і поглянемо на ось ці дві свічки:

Точніше подивимося на їх вершини.

У одній свічки high 1,6414:

0004

У іншого ж свічки high 1,64125:

0005

Можна вважати, що вершини цих двох свічок однакові, так як всі ми знаємо, що частенько у різних брокерів можуть бути трохи різні котирування і через це з`являється різниця, люфт в 1-2 пункту. Це цілком собі прийнятно і не варто про це переживати.

Що це означає? Це означає, що існує якась ціна, вище якої котирування не пішли або ж їх «не пустили». Для нас це не дуже важливо. Ми просто знаємо, що ціна не пішла. І примітно, що це відбулося протягом двох днів підряд.

Тобто ціну не пустили в перший і в другий раз:

0006

Гравці бачать це і розуміють, що є якийсь сильний продавець на цьому рівні, або відсутні покупці вище даних значень. Ціні щось заважає йти, причому на денному графіку. Щоб ви розуміли, для того, щоб не пустити ціну вище якихось кордонів на денному графіку потрібен великий обсяг коштів.

Таким чином, виходить ми маємо якийсь ціновий бар`єр. А ціновий бар`єр є ні що інше, як рівень:

0007

Тобто, ось ці дві свічки утворили рівень. Ми ще не знаємо, не бачачи правій частині графіка, виявиться це рівнем, але ціна дає нам до цього передумови. Два однакових high говорять нам, що ціну не пускають на денному графіку два дні поспіль. А раз ціну не пускають наверх, значить, вона піде вниз. І значить ми можемо відкрити позицію і заробити якийсь профіт.

Відразу хотілося б звернути увагу на oдин момент.

0008

Зверніть увагу, що однакові свічки не обов`язково повинні йти поспіль. Між ними може бути одна або пара свічок. Якщо свічки дуже далеко, то це вже перетворюється в сетап подвійна вершина / подвійне дно. Про нього у нас було окреме відео.

Між свічками з однаковими high або з однаковими low можуть бути одна, дві свічки. Якщо між ними є свічка, яка цей рівень, створюваний краями свічок, пробиває ось так:

0009

То це означає, що хоч від цього рівня ціна і відскочила, але вона цілком його може пробити. Даний рівень не стійкий і розглядати його, як сетап Double High / Double Low не варто. Тому звертайте увагу, щоб не було пробою цінового рівня, створюваного однаковими вершинами.

Так само зверніть увагу, що іноді вершини спираються на рівень, який на цьому місці вже був. Це робить сетап набагато сильніше.

Як ми будемо входити в ринок?

price action вхід в ринок

Як завжди, при торгівлі по Price Action ми не ліземо в бій з «шашкою наголо». Чи не прагнемо увійти в ринок, а навпаки ставимо лімітний ордер неподалік від нашого сформованого рівня:

0010

Якщо це Double High, то ми входимо на продаж, а якщо Double Low, то входимо на покупку. І, звичайно, намагаємося робити це в напрямку основного тренда. До Сетап проти тренда ставимося з великою недовірою.

Лімітний ордер на продаж ми б виставили ось тут:

0011

Я розумію, що багато хто б могли сказати, що ціна відразу піде вниз і який же тоді сенс відразу не входити на ринок? Да може. І в даному випадку так і сталося. Так, таке трапляється, але ми завжди пам`ятаємо про співвідношення ризику до прибутку, які, як я говорив, має становити 1: 2 мінімум.

Ми входимо лімітним ордером, ставимо його неподалік від нашого, поки ще неперевіреного рівня.

Стоп-лосс і Тейк-профіт

Price Action стоп-лосс і тейк-профіт

Стоп-лосс ставимо трохи вище рівня:

0012

Далі виставляємо тейк профіт на наступному рівні. Якщо він не спостерігається, то просто множимо наш стоп лосс на 3-5 в залежності від величини стоп лосс:

0013

Виходить, що десь тут у нас повинен бути тейк профіт:

0014

І нехай ми не увійшли в ринок, але зате якби ордер активувався, можна було б отримати прибуток навіть в 5-10 разів більшу, ніж розмір стоп лосс.

Природно, будуть ситуації, коли наш ордер активується, і ми не увійдемо в ринок. Якщо вам цікаво більше докладне пояснення, чому ми намагаємося входити з маленьким стопом і великим Тейку, дивіться вебінар, який називається «Тейк профіт і стоп лосс».

Ще одна невелика хитрість, яку я рекомендував би вам використовувати, це переклад ордера в безубиток після двох стоп лоссов. Тобто, коли ціна пішла в прибуток на рівень двох стоп лоссов. В даному випадку у нас був 45 пунктів стоп лосс. Відповідно на рівні 90 пунктів ми б перевели наш ордер в БО:

0015

Це такий запобіжний засіб, яка частенько буде вам допомагати залишатися «при своїх», навіть коли ринок різко розвертається.

приклади

Price action приклади угод

Тепер розглянемо ще один приклад на покупку.

В даному випадку у нас откртит денний графік USDJPY:

0016

Хочу звернути увагу на те, що даний сетап має силу на денних графіках і на Н4. На Н1 я б його застосовувати не радив.

Отже, повернемося до нашого прикладу. Тренд на графіку бичачий.

Утворюється сетап Double Low:

0017

Спостерігаємо дві свічки. У одній low 104.73, а у другій 104,74. Це цілком припустимо, як я вже говорив раніше. Відразу зверніть увагу, що наступна, третя за рахунком свічка пішла трохи нижче, чому ми і ставимо наш стоп лосс за що формується рівень щоб запобігти збитку.

Такі викиди можливі, причому могло бути так, що великі гравці і не збиралися опускати ціну нижче цієї межі. Але так вийшло, що вона пішла вниз. Це нормально, тому що саме через таких викидів та ставиться стоп лосс.

Можна відразу будувати рівень:

0018

Ми входимо на ринок не відразу після закриття другої свічки:

0019

Виставляємо наш лімітний ордер на покупку трохи вище нашого формується рівня, тобто приблизно ось тут:

0020

Не забуваємо про стоп лосс, який ми виставляємо трохи нижче рівня:

0021

Надалі наш ордер активувався б, і зауважу, що якби ми увійшли в ринок відразу після закриття другої свічки, то ми б не добрали 48 пунктів прибутку:

0022

А це більше, ніж наш стоп лосс, який склав 40 пунктів:

0023

І при цьому наш стоп лосс був би 85 пунктів, що, погодьтеся, в два рази більше, ніж стоп лосс з яким нам вдалося зайти в угоду.

Для подальшої роботи можна було помножити стоп лосс на три і вже тут ми б вийшли з угоди:

0024

Дуже часто множення тейк профіту походить від трьох до п`яти одиниць. У цьому сетап три - це мінімальна одиниця, яку ми використовуємо для знаходження тейк профіту. Якщо немає орієнтиру у вигляді рівня, то можна стоп лосс множити і на п`ять, якщо він зовсім невеликий.

Іноді виходить так, що стоп лосс великий, і множити його на якийсь великий множник некоректно. Я вам раджу орієнтуватися на значення від трьох до п`яти.

Розберемо ще один приклад:

0025

Бачимо, що поспіль йдуть дві свічки:

0026

Однакові 101,28 low. Як ми бачимо далі ціна поверталася дуже близько до цього цінового рівня. Була можливість увійти лімітним ордером на покупку і в принципі тейк профіт був би взятий будь-хто.

В даному випадку, до речі, можна було орієнтуватися на ось цей рівень:

0027

Тейк профіт тут був би приблизно ось тут:

0028

А стоп лосс був би десь 28 пунктів:

0029

Однак хочеться зауважити, що цей сетап спрацьовує не завжди.

Тому ми і ставимо стоп лосс. Ціна може цілком собі піти куди захоче і через це угода може бути збитковою. Не забувайте про можливість збитку. Якщо ж ми використовуємо співвідношення ризику і прибутку 1 до 3, то три стоп лосс нівелює всього одна прибуткова операція. Хоча по суті стоп лоссов в даному сетап небагато. На практиці він працює досить непогано.

А тепер розглянемо той самий момент, про який я говорив на самому початку статті:

0030

Здавалося б, однаковий low у свічок, але їх прошиває середня свічка і в такий сетап я б не увійшов.

Ця свічка показує, що рівень не такий сильний і можливо, що ціна його проб`є і піде вниз:

0031

У таких випадках за даним Сетап входити не варто, навіть за умови, що далі ціна пішла вгору.

Ще один приклад на парі EURUSD:

0032

Різниця між low становить півтора пункту. Можна сказати, що вони однакові у обох свічок.

Ціна знову повернулася з хвостиком і дала нам можливість увійти в ринок лімітним ордером з невеликих стоп лоссом і великим потенціалом для прибутку:

0033

Зверніть увагу, що дуже часто ціна прагне протестувати цей новонароджений рівень. Тому цілком собі логічно входити в ринок не відразу по закриттю другий свічки, а біля нашого формується рівня. Тим самим, ми зменшуємо розмір стоп лосс і збільшуємо розмір потенційного прибутку.

І, наостанок, розглянемо ще один приклад:

0034

Цього разу свічки з однаковими low йдуть не підряд. Між ними присутні дві свічки з різними low, що не пробивають передбачуваний рівень.

У першій свічки low 97,70:

0035

Далі йдуть дві свічки з різними low і наступна свічка з low 97,71:

0036

Тут у нас не вийшло б увійти в угоду, тому що ціна втекла наверх, але, тим не менш, це був валідний сетап, який цілком підходив для входу в ринок.

Я хотів би вам нагадати, про що говорив вже раніше, що в сетап Double High / Double Low між свічками може бути одна або дві свічки. Максимум це три свічки. Але краще якщо ці свічки з однаковими Low або High йдуть підряд. Тоді сетап вважається сильніше, а рівень стабільніше. І при цьому свічки, що знаходяться всередині між однаковими значеннями не повинні пробивати формується рівень. Якщо є хвіст, який пробиває рівень, то це вже не дійсний сетап і його розглядати я б не радив.

висновки

Price action сетап double high double low висновки

  • Сетап Double High / Double Low нам показує якусь цінову межу, нижче (вище) якої ціну не пускають, і ми припускаємо, що це формується рівень. Різниця в пунктах між двома однаковими свічками може бути приблизно в один, два пункти. Крім того, між ними може знаходитися так само ще одна або дві свічки. Але звичайно краще, щоб вони йшли поспіль. Тоді, як я вже говорив, сетап сильніше, а рівень стабільніше.
  • Намагаємося входити на ринок у напрямку основного тренда. Якщо є опора на якийсь раніше вже сформований рівень, то орієнтуємося на нього. Входимо лімітним ордером трохи вище рівня якщо це покупки, або трохи нижче якщо це продажі.
  • Стоп лосс ставимо трохи нижче рівня, якщо це покупки і трохи вище, якщо це продажі, на випадок випадкових викидів ціни, які можуть принести збиток. Стоп лосс намагаємося робити невеликим.
  • Тейк профіт ставимо на наступний рівень. Якщо його немає, то множимо стоп лосс на 3-5 в залежності від розміру стоп лосс. Таким чином визначаємо розмір тейк профіту.
  • Даний патерн добре працює на денних графіках і на Н4.
  • На Н1 і нижче я б не рекомендував його застосовувати через нестабільність.
  • Так само рекомендується після проходження ціни в два стоп лосс в сторону прибутку переводити стоп лосс на рівень безубитка. Тобто на рівень відкриття ордера.
  • Патерн Double High / Double Low може допомогти вам в торгівлі на форекс ринку і принести достатній прибуток при правильному застосуванні і розрахунках.

Price Action на форумі

З повагою, Власов Павло

TradeLikeaPro.ru