Подвійне дно - вершина

Фігура "Потрійна (подвійна) вершина" є одним з фундаментальним властивістю ринку, коли ринок не в змозі продовжувати свій рух і кілька разів за короткий часовий інтервал впирається в один і той же горизонтальний рівень. Сьогодні будемо говорити про ці формація, щоб зрозуміти, як з їх допомогою можна торгувати на форексі і бінарних опціонах. Фігури подвійне дно і потрійне дно дуже схожі, тому ми їх розберемо в одній статті.

Потрійна вершина і потрійне дно

Часто доводиться чути думку (особливо з боку новачків), що подвійна вершина це базова формація, а потрійна - виняток. Насправді все з точністю до навпаки.

Потрійна вершина (потрійне дно) - одна з модифікацій фігури "Голова і плечі". Нюанс лише в тому, що голова і плечі знаходяться на одному рівні. Що стосується моделей з подвійними піками, то вони є винятком і являють собою урізання модель.

Зовні потрійна вершина (потрійне дно) виглядає наступним чином.

На малюнку видно, що ціна 3 рази за короткий період часу тестувала рівень, постійно від нього відштовхуючись. Це відмінна можливість для торгівлі, як на форексі, так і в бінарних опціонах.

Стратегія по трьом вершин

У даній системі немає принципової різниці - вона може бути застосована і в бінарних опціонах і на ринку форекс. Тому ті правила і умови, які ми будемо розглядати нижче актуально для обох ринків. Отже, необхідні условіяформірованія потрійне дно:

  1. Фігура утворюється в точці максимуму (для потрійний вершини) або в точці мінімуму (для потрійного дна).
  2. Інтервал формування Сетап значення не має. Він може сформуватися за 10 свічок, а може і за 100. В обох випадках це буде однакова можливість.
  3. Сигнальна лінія малюється по найдовшій корекції між вершинами. У прикладі нижче це корекція отточкі 1 до точки 2.
  4. Як тільки ціна пробиває сигнальний рівень - можна відкривати угоду.

Для бінарних опціонів угода відкривається до кінця поточної свічки, або на 4-5 свічок вперед. На форексі встановлюється стоп лосс на відстані 0,5 руху фігури - а далі, якщо стопи швидко не спрацювали, просто збираємо рух, поступово варіюючи безубитка. Так потрійне дно застосовується на практиці.

Подвійна вершина і подвійне дно

Подвійна вершина (подвійне дно) це більш поширена фігура і більш популярна, оскільки для її побудови потрібно менше часу і руху на ринку. Її принцип абсолютно ідентичний з тим, про що ми говорили вище, з одним нюансом - третя вершина не формується. Виходить усіченого модель, але її дуже добре видно на ринку. Приклад наведено нижче.

Я спеціально перемкнув графік на лінійний, оскільки тут дуже добре видно всі тенденції, і всі рухи дуже добре відловлюються. Тут представлені і западини і піки ринку. Подвійне дно тут чітко видно.

Важливий нюанс. Якщо на ринку сформувалася дана модель, то з великою часткою ймовірності ціна буде прагнути до попередніх екстремум. Наприклад, якщо ми говоримо про день ринку, то після нього ціна буде прагне до попередніх максимумів. Тому і подвійне дно і подвійна вершина добре простежуються.

Стратегія на основі подвійного дна і вершини

Дана стратегія має абсолютно рівною мірою застосовується для ринку форекс і бінарних опціонів, тому торгові правила тут загальні:

  1. Чекаємо появи чіткої тенденції в одну зі сторін з утворення локальних екстремумів. В цей час подвійне дно ще не видно.
  2. Ціна утворює послідовно дві вершини (або вгорі ринку, або в низу), які розташовуються на одному рівні. Допускаються незначні пробої і повернення до нормального значення.
  3. За рівнем корекції між вершинами проводиться сигнальна лінія, перетин якої буде сигналом для відкриття операції.

Якщо говорити про бінарних опціонах, то угода відкривається або до кінця поточної свічки пробою, або на 5-6 свічок вперед (можна більше). Для форекса слід встановити стоп лосс на позначці в 0, 5 розміру фігури. Мета в торгівлі - попередні максимуми (мінімуми) ринку. На наведено прикладі це чітко видно. Так подвійне дно застосовується в бінарних опціонах і на форекс.

Якщо ви хочете використовувати цю стратеги в поєднанні з іншими - тут ви можете знайти список усіх стратегій