Чи працює правило шести рукостискань?

Вітаю своїх шановних читачів і передплатників! Сьогодні я вирішив трохи відволіктися від суто фінансових публікацій і розслабити свій мозок.

В світі існує величезна кількість цікавих теорій, досліджень, навчань. Взяти, наприклад, правило шести рукостискань - чи доводилося Вам чути про нього? Свого часу воно вразило мене своєю простотою і незаперечний. Я прочитав кілька матеріалів на цю тему, а потім вирішив сам перевірити, як це працює. Але давайте про все по порядку.

У чому суть теорії і її відкриття

Кожному з нас відома приказка "як тісний світ", в якій мовиться про те, що в найвіддаленіших місцях можна зустріти свого колишнього колегу, однокласника і просто знайомого . Але ж, на перший погляд це звичайний збіг, і не більше. Але існує доказова база, яка говорить про те, що ми знайомі з будь-якою людиною, що живуть на нашій планеті, через ланцюжок не більше з 5 знайомих.

Спочатку ця теорія отримала популярність на початку 20-го століття, після виходу в світ оповідання "Ланки ланцюга", написаного угорським письменником Ф. Карінтія. У ньому він в ігровій формі продемонстрував, що кожен з нас може бути знайомий з абсолютно будь-яким іншим людиною, незважаючи на те, чи є він відомою персоною або ж звичайним індивідуумом.

У наступні роки багато вчених і просто любителі неодноразово ставили експерименти з метою підтвердити або спростувати це правило.Наприклад, жителі американських міст отримували завдання знайти за цією системою людини з іншого міста, поштову адресу якого був невідомий учасникам. Кожен з них писав лист, яке далі передавалося якомусь знайомому і так далі.

Ланцюжок відстежувалася, адже усі учасники дописували свої контактні дані. Всі експерименти, які проводилися в той раз і набагато пізніше доводили те, що гіпотеза виявилася абсолютно вірною.

Підтвердження правила "6 рукостискань" сучасними технологіями

Далі - більше: з розвитком технологій вчені змогли вирахувати даний алгоритм математичним шляхом. Одне з масштабних досліджень було з розмахом проведено в 2006-му році співробітниками компанії Microsoft. Вони обробили мільярди повідомлень, надісланих користувачами протягом місяця. Виявилося, що показник середньої відстані між 2-ма користувачами склав величину 6, 6.

Як тільки інтернет став загальнопоширеним явищем, принцип доступності будь-якого користувача став ще більш очевидним і легко доказовим, завдяки ВК, FaceBook, LiveJournal і інших ресурсів, що об'єднує людей з різних віддалених куточків земної кулі.

Сьогодні навіть працюють сервіси, які допомагають встановити ланцюжок від одного користувача до іншого. Можливості глобальної комунікації вивчаються різноманітними мережевими проектами і програмами.

Як перевірити гіпотезу в соцмережах

Ця теорія не так проста для розуміння, як може здатися на перший погляд. Але продемонструвати її наочно допоможуть соціальні мережі, наприклад, вконтакте. У всякому разі, особисто мені допоміг наступний алгоритм:

  1. Вибираємо в пошуку людей будь-якого незнайомого Вам людини (для цього введіть ім'я та прізвище, які прийдуть в голову)
  2. З випав списку кандидатів можна, не вагаючись, вибрати того, який живе в іншому місті, а ще краще в іншій країні
  3. Заходимо на його сторінку, в його списку друзів і вибираємо першого за списком
  4. Тепер відвідуємо сторінку цього першого за списком і дивимося його друзів, і знову вибираємо найпершого Повторюємо цю операцію до 5-6 разів.Але особисто я вже на 3-му людині виявив своїх знайомих
  5. Таким чином, правило показує, що я був знайомий з дівчиною, яка проживає від мене в тисячах кілометрів і про яку я ніколи нічого не чув, через опосередковану ланцюжок своїх знайомих.

За проти ідеї 6 рукостискань

Чи існують які-небудь обмеження у цій, на перший погляд, безгрішною теорії? Звичайно, оскільки кілька століть тому людство не було так монолітно і не володіло такими можливостями для переміщення.

Насправді, правило 6 потисків не означає автоматично, що кожен з нас може бути знайомий з англійською королевою або султаном Брунею. Люди схильні формувати спільноти з яких-небудь обмеженими ознаками, наприклад, за віком, за тематичними інтересам і так далі. Межі кожного кола знайомств виявляються вже через 2-3 рівня.

Ідею, яка подібна до гіпотезі 6 рукостискань, розкриває добрий і зворушливий фільм "Ялинки". У ньому дія відбувається в різних російських містах, кожен з яких знаходиться в своєму власному часовому поясі. Люди по ланцюжку передають прохання дитини, допомогти яким може особисто президент, але ніхто не знайомий з ним особисто.

Ось з таким цікавим правилом, друзі, ми познайомилися сьогодні, і супроводжуючий нас прогрес тільки підтверджує його. Люди стають все більш комунікабельними завдяки соціальним мережам, онлайн конференцій та інших способів і механізмів спілкування. Підписуйтесь на оновлення блогу, і ми з Вами будемо і далі обговорювати корисні і захоплюючі події. Бувай!