Не поспішайте жати на кнопку!

Уникайте натискання кнопки Привіт, друзі! Сверблять Чи є у вас пальці в процесі торгівлі? Чи присутній у вас величезне бажання натиснути на кнопку і увійти в ринок прямо тут і прямо зараз? Більшості форекс трейдерів знайоме це відчуття.

Ринок знаходиться в русі. Ціна летить в одному напрямку на сотні пунктів, але є одна заковика: ви не в ринку! Спостерігаючи таку ситуацію, ви б подумали про те, що торгівля йде в прибутковий напрямок, але не наважилися увійти… Ех! Як бути в таких ситуаціях?

Чи може ціна розгорнуться? Да може. Але ж не розгортається! Тепер же ви лаєте себе і підраховуєте, скільки пунктів і доларів ви б могли отримати, якби увійшли в ринок…

Давайте зупинимося на хвилину і проаналізуємо: само собою зрозуміло, що дана ситуація є будоражащей для ваших емоцій. Чим сильніше ринок рухається в потрібну вам сторону, тим сильніше вихлюпуються ваші емоції. Здається, що час сповільнюється… Кожен рух ціни являє собою американські гірки. На додаток до всіх неприємностей ринок «виходить з-під контролю», і ціна рухається все вище і вище. На цей раз, однак, ваше терпіння лопає під тиском ваших емоцій, і ви встрибуєте в торгівлю прямо тут і прямо зараз…

Купівля на хае форекс

Вище наведено графічний приклад: ви припускали висхідний рух і відкриття довгої позиції, але вирішили не входити в ринок, поки він не дійшов до самого верху…

Чому?

Чому я програю на форекс

Чи знайома Вам така ситуація? Майже всі трейдери в той чи інший момент проходять через неї. І в більшості випадків торгівля закінчується втратами. Чому? Тому що як тільки трейдер застрибує на ринковому максимумі або мінімумі, ринок відразу ж починає розгортатися і йти проти вас (по крайней мере, це відбувається в 99% випадків). Настає емоційний переломний момент, коли трейдер часто відкриває позицію в той час, коли ціна продовжує пробивати один з напрямків. Прагнення трейдера натиснути кнопку стає практично непереборною. Як не дивно, трейдер не поспішатиме виходити з такої позиції через кілька хвилин, навіть коли в більшості випадків ціна неминуче демонструє зворотний рух. Така природа ринків.

натискання кнопки

Натискання кнопки на форекс

Описаний вище процес називається «натисненням кнопки», що, природно, призводить до входу в ринок. В описаному вище сценарії, трейдер пізно входить в ринок. Також часто зустрічається і протилежна: ранній вхід в ринок в зв`язку з очікуванням потенційного руху. Це називається «гонитвою за ринком». Обидва випадки фактично призводять до тієї ж проблеми - неминучих втрат.

Не зрозумійте мене неправильно - в тому, що ви входите в ринок, немає нічого поганого. Кожен трейдер повинен входити в ринок, оскільки немає ніякого іншого способу скористатися можливістю, яку надає ринок для трейдингу. Однак сам вхід в ринок може бути правильним і неправильним. Те ж саме, до речі, справедливо і для виходу з ринку.

Неправильний спосіб: очевидно, що зазначений вище сценарій є поганим входом. Трейдери ганяються за ринком і за можливістю торгувати. Вони натискають кнопку, тому що у них вривається терпець, і втрачається дисципліна. У них витрачається емоційний капітал. Внутрішній тиск від того, що вони не знаходяться в ринку, жадібність (вважають, скільки пунктів можна було б заробити), помилки з минулого (чому я не зайшов в ринок раніше) і відстеження руху ціни на ринку призводять до неминучої помилку натискання кнопки.

Як з цим боротися?

Боротьба з емоціями на форекс

Правильний спосіб: трейдер використовує свій торговий план і перевірену стратегію спеціально для аналізу і оцінки торгового стану валютної пари в даний час сесії або дня. Трейдер очікує появи умов для входу, прописаних його стратегією, і планує своє відкриття позиції. Трейдер здійснює торгівлю при виконанні цих умов і виконує план управління торгівлі відповідно. Трейдер фокусується на реалізації свого плану і не відволікається на будь-які внутрішні думки, які можуть відвести його увагу від проходження своєї мети. В кінці дня трейдер оцінює, чи був правильно реалізований його торговий план.

Стає очевидним, що правильне проходження своєї стратегії дає можливість трейдеру зосередитися на своєму плані, а не на втрачені можливості чи інших відволікаючих факторах, які викликають емоційний дисбаланс. В ідеалі трейдери повинні кожен раз використовувати правильний метод. Зайве говорити, що бувають такі погані дні, коли навіть великі трейдери можуть відхилятися від свого торгового плану і виявити, що вони торгують неправильно. Як цього можна уникнути?

1) Поменше дивіться на графік

У процесі торгівлі контролюйте свої емоції. Якщо ви помітили, що досить інтенсивно переглядаєте графіки, то ваш емоційний стан може втрачати рівновагу.

Знайдіть час відпочити від торгівлі і комп`ютера, в результаті його ви відновите можливість сконцентруватися.

Коли ринки породжують в вас емоційні реакції, встаньте і відійдіть від екрану для відновлення свого фізичного та емоційного стану.

Коли ринок створює емоційний баланс, навантаження на вашу психіку, зробіть тривалу перерву, провівши час за межами вашого офісу / будинку, прогуляйтеся, можете взяти з собою на прогулянку собаку або кота.

2) Сім разів відміряй, один раз відріж

У той момент, коли ви збираєтеся торгувати, двічі перевірте, що ви твердо прямуєте своєму торговому плану.

Деякі трейдери входять в ринок тільки після корекції, навіть якщо це всього лише невеликий відкат на 15-хвилинному графіку. Їх девіз такий: перш ніж увійти в ринок, сконцентруйся.

Ще одна хитрість, яку використовують деякі трейдери: в той момент, коли вони вирішуються увійти в ринок, вони чекають 1 додаткову свічку (на тому таймфрейме, який вони використовують для входу). Зазвичай це свічка, на якій трейдери входять на відкат, отримуючи кращу ціну для входу. І вони зазвичай входять, якщо ціна продовжує свій шлях. Просто спробуйте входити на одну свічку пізніше - найчастіше це заощадить вам кілька пунктів.

3) Прагніть не заробити, а торгувати правильно

Поставте собі за мету не заробити якомога більше, а торгувати якнайкраще. Це не одне і те ж. Оцінюйте кожну свою угоду не з точки зору прибутку / збитку, а з точки зору наскільки вона була відкрита і закрита відповідно до правил вашої системи.

А як ви боріться з емоційними угодами?

Як ви боретеся з емоціями на форекс

Чи знайомий вам сценарій, про який ми говорили на самому початку? Які правила ви використовуєте? Чи є які-небудь речі, які допомагають вам уникати випадкового натискання на кнопку? Дякую за вашу увагу. Доброю торгівлі!