Рівні попиту і пропозиції на графіку

Рівні попиту і пропозиції Привіт, друзі форекс трейдери!

Напевно, всі ви не раз бачили як ціна ледь торкнувшись рівня підтримки / опору тут же відскакувала з величезною швидкістю і неслася вдалину. Що це було? Швидше за все ви побачили роботу області попиту / пропозиції. Сьогодні ми торкнемося цей аспект Price Action трейдингу. Розберемо що таке рівні попиту і пропозиції, як їх знаходити на графіку, як вони працюють і, звичайно ж, як нам витягти з цих знань користь.

Що таке рівні попиту і пропозиції?

що таке рівні попиту і пропозиції

Якщо передати основну ідею роботи з рівнями попиту і пропозиції у вигляді одного речення, то тоді вийде: «купуй внизу, а продавай нагорі».

Перед тим як ми перейдемо на графік, давайте спочатку розберемося в теоретичній частині для кращого розуміння суб`єкта.

Давайте уявимо, що ви торгуєте на базарі помідорами. Ціна помідорів на даний момент становить 30 рублів за кілограм. Приблизно таку ж вартість ставлять і інші продавці. За цією ціною помідори активно купують і ні у кого нічого не залишається. Уявімо, що частина продавців вирішує підвищити ціну і виставляє помідори за ціною 35 рублів. На них дивляться інші і точно так же починають продавати по 35 рублів. Покупці продовжують купувати їх, але трохи менше активніше. Але все одно, в результаті, все помідори розкуповують.

На наступний день, подивившись на це, деякі продавці вирішують, що можна продавати і по 40 рублів. Чому б і ні? Народ все одно купить. Всі інші повторюють за ними і ставлять по 40 рублів. Покупці починають бути менш активними, розкуповується половина помідорів. Але в цілому ціна залишається прибутковою для продавців.

На наступний день дуже жадібний продавець вирішує поставити ціну ще вище і починає продавати помідори по 45 рублів. Решта дивляться на нього і думають: «а чим ми гірші?» І все ставлять ціну в 45 рублів. Але люди перестають купувати. Доходить до того, що вони починають обурюватися. «Ви там зовсім офонарели помідори по 45 рублів продавати! Ми вам влаштовуємо бойкот і взагалі помідори купувати не будемо! »

Продавці тоді вирішують знизити ціну до 40. Народ все одно продовжує бойкот і не купує їх. Ціна стрімко падає до 35 рублів, але народ все одно відмовляється йти купувати. І в підсумку ціна повертається до 30 рублям. Народ задоволений, каже, що це прийнятно, все як раніше. Вони знову готові купувати.

В даному прикладі у нас є рівень, від якого у нас добре йдуть покупки. Це 30 рублів. Ціна від нього стартувала наверх, сходила до 45 рублів і швидко опустилася назад до 30.

Рівень в 30 рублів - це рівень попиту, на якому активний попит, тобто йдуть хороші продажі. А ціна в 45 рублів виступає рівнем пропозиції, на якому накопичилася величезна кількість бажаючих продати помідори. Але при цьому покупців там немає і тому ціна дуже швидко знижується.

Хочу відразу уточнити, що приклад, який я вам зараз розповів, був перебільшений. І на рівні 45 рублів все одно хтось нехай буде купувати помідори.

У підсумку виходить, що ціна в 30 рублів була рівнем попиту, а ціна в 45 рублів була рівнем пропозиції.

Дивлячись на даний приклад, ми можемо звернути увагу на дисбаланс, який виникає, коли ціни ростуть і отримують найбільш сильний поштовх.

Це сталося на рівні в 30 рублів, коли у нас є величезний попит, а пропозиції не вистачає, тому що все помідори розкуповуються. Тому ціна дуже швидко росте вгору.

І точно також відбувається на рівні ціни в 45 рублів, коли у нас є безліч пропозиції, але попит практично відсутній. Тому ціна рухається вниз.

Таким чином, можна зробити висновок: «Коли ціна рухається вниз, у нас спостерігається більше пропозиції, ніж попиту. А коли вона йде вгору, спостерігається більше попиту, ніж пропозиції ».

Через дисбаланс попиту і пропозиції, ціна якої росте, або падає. На цьому і заснована робота з рівнями попиту та пропозиції.

Тепер давайте перейдемо на графік і розглянемо цей процес на прикладі.

Як нам визначити рівні попиту і пропозиції на графіку?

як визначити рівні попиту і пропозиції на графіку

Для того щоб знайти пропозицію, ми будемо дивитися на піки руху ціни, а для того щоб знайти попит, ми будемо дивитися на западини.

Нам необхідно відзначити піки і западини з швидкими і сильними рухами ціни. Швидке зростання для попиту і спад для пропозиції. Чим менше ціна пробула на рівні, тим для нас краще.

Насамперед потрібно, як і при розмітці рівнів підтримки і опору, поглянути на максимуми і мінімуми на поточному графіку:

0_005

Зверніть увагу, що найближча область до поточної ціни тестувалася кілька разів. А нижня ще не тестувалася. Вона була порушена ціною тільки один раз, і тому ця сфера сильніше, ніж та, яка вже тестувалася.

На зазначених рівнях ми спостерігаємо, що ціна на них перебувала незначний час. Вона майже відразу ж розгорнулася і з великими свічками пішла вниз. Тут важливим фактором є час, яке ціна «не провела» на рівні. Чим менше часу ціна знаходилася на рівні, то більша цей рівень. І варто пам`ятати про розмір свічок. Чим більше ці свічки, тим сильніше реакція.

Крім того, рівні попиту і пропозиції стають дзеркальними. Точно також як підтримка і опір.

Якщо ми звернемо увагу на останню виділену область, то можна побачити, що на ній було спочатку пропозицію, а потім сильний пробою:

0_005

Ціна переплюнула пропозиція, забрала його залишки і виросла вище.

І тепер ця область стала областю попиту:

0_006

Як можна помітити, тут був швидкий відскік від неї.

Для даної ситуації на графіку я б більше рівнів не став відзначати. Так як вони повинні бути видні і зрозумілі кожному неозброєним поглядом.

Наше завдання визначити попит на западинах, а пропозиції на піках.

Знаходимо на графіку сильні і швидкі рухи ціни. Зростання для попиту і спад для пропозиції. Це повинні бути великі свічки і ціна не повинна дуже довго товпитися на одному місці. Не повинно бути довгою проторговкі. Чим менше ціна проведе на рівні, тим краще.

Крім того, звертаємо увагу на круглі рівні. Такі, як 1,100; 1,500; 1,300 і так далі…

Чи не Відмотуємо графік далеко, тому що те, що відбувалося на ньому раніше, не так важливо для методології рівнів попиту і пропозиції. Це все-таки не рівні підтримки і опору, а дещо інша тема.

І ще раз хочу вам повторити, що найголовніше, дані рівні повинні бути помітні не тільки вам, а й іншим гравцям. Для того щоб вони відпрацьовували їх.

Що відбувається на даних рівнях і чому вони працюють?

Що відбувається на рівнях попиту і пропозиції

Тут ви швидко рівнях попиту великі гравці виставляють лімітні ордери на покупку, а на рівнях пропозиції мають накази на продаж. Чому це відбувається? Тому що на цих рівнях великим гравцям легше виконати наказ, зібравши позиції більш дрібних гравців.

Кожен раз, коли ціна досягає області пропозиції, у нас виконуються ордера на продаж великих гравців. Вони забирають ордера на покупку, які відкривають інші гравці, і за допомогою них виконують свої ордера на продаж.

Коли закінчуються ордера на покупку, ціна знову падає. Коли вона знову піднімається до цього ж рівня, то знову виконується безліч ордерів на продаж великих гравців за допомогою стопів і ордерів на покупку дрібніших трейдерів.

Коли протилежні ордера закінчуються, ціна знову падає.

Справа в тому, що велику позиції також не відкрити просто так без істотної зміни ціни. Тому великим гравцям, банкам, маркет-мейкерів доводитися изгаляться і ставити своєрідні пастки для інших трейдерів, щоб за їх рахунок відкривати більші позиції.

Більш детально ми про це говоримо в курсі за методологією VSA.

Тепер давайте подивимося на ось цю область пропозиції:

0_007

Вона була рівнем пропозиції, але на ній два рази виповнилося безліч ордерів на продаж великих гравців. На третій раз, як ви можете бачити, великих гравців не залишилося, і тому ціна прийняла рішення пробити даний рівень і пішла вище.

Звідси ми робимо висновок, що пропозиція має властивість закінчуватися, точно так само як і попит. Як тільки воно закінчилося, ціною нічого не заважає пробити даний рівень і піти далі.

Тому вважається, що для прибуткової торгівлі рівні попиту і пропозиції годяться тільки на перший раз, коли ціна тільки торкнулася рівня. Далі ми можемо продати або купити на ретест рівня. Але коли ціна знову до нього повертається (в третій раз), то лізти туди вже не варто, так як досить імовірний пробій.

Зауважу, що більш високий максимум свічки, не завжди означає, що створена нова галузь пропозиції. І нижчий мінімум не означає, що створена нова галузь попиту. Це може бути просто сплеск, слід від виконання великої кількості ордерів.

У цій торгівлі варто звернути свою увагу на більш високі тайм фрейми. Якщо ви торгуєте на Н4, то поглядайте на денні та тижневі графіки. Що б ваша покупка на Н4 не впирається в область пропозиції на тижневих графіках.

Використовуйте кілька таймфреймів в своїй торгівлі і не забувайте дивитися на рівень вище. На цьому у мене все. Більш докладно про те, як здійснювати входи і виходи при торгівлі з використанням рівнів попиту і пропозиції, ми поговоримо на наступних уроках.

З повагою, Власов Павло

TradeLikeaPro.ru