Відстрочений ф'ючерс

Відстроченим ф'ючерсом називають тип ф'ючерсного контракту, який відрізняється від класичного варіанту тривалим терміном виконання. До його різновиди відносять купівлю-продаж облігацій з дисконтом, які продаються за ціною нижче номінальної вартості і не передбачають виплату відсотків. Зробивши угоду сьогодні, покупець лише в довгостроковій перспективі може отримати дохід по такого цінного паперу, продавши її за номінальною ціною.

Відмінність відстроченого ф'ючерсного контракту від класичного

Відстрочений ф'ючерс відрізняється від стандартного контракту використанням максимального терміну поставки та оплати товару. Їх поява на біржі було викликане збільшеним рівнем конкуренції і розширенням вимог з боку учасників ринку.

Термін виконання є головною умовою, яке перетворює стандартний ф'ючерс в відстрочений. У цьому випадку найчастіше застосовується максимальний термін, але на практиці використовуються і короткі терміни виконання, наприклад, один, три або шість місяців.

Щоб ліквідувати відстрочений ф'ючерсний контракт необхідно відкрити протилежну операцію, включивши в неї ідентичний обсяг активу і термін виконання.

Порядок реалізації

Відстрочений ф'ючерсний контракт в обов'язковому порядку повинен пройти реєстрацію через розрахункову палату. Якщо ліквідація контракту не відбулася, продавець може поставити предмет угоди, а покупець - прийняти його. У цьому випадку продавець за п'ять днів до закінчення терміну контракту повідомляє через брокера розрахунковій палаті про намір його реалізувати. Купує контракт той, хто раніше за всіх заплатить обумовлену в ньому суму.