Денна стратегія форекс «кіт Шредінгера»

dnevnaya-strategiya-foreks

Привіт, дорогі гості блогу, сьогодні я вирішила розповісти вам про стратегію «Кот Шредінгера». Дана торгова методика призначається для використання на парі фунт / долар на денному тайм-фреймі. Дана денна стратегія Форекс вимагає від трейдера мінімальних тимчасових витрат, для заробітку за допомогою даної стратегії трейдер повинен витрачати в день не більше 15 хвилин.

Опис денний стратегії Форекс

Денна стратегія Форекс «Кот Шредінгера» була створена відносно недавно, вона ґрунтується на закономірностях поведінки пари фунт / долар.

Давайте для початку розберемо закономірності, які були виявлені на цій парі:

 1. Ринок починає працювати о 17:00 за часом в Нью Йорку. Після відкриття ринку ціна може змінитися на 75-150 пунктів. Значення ціни до відкриття ринку використовується в якості основного. Згідно з наявними даними, рух ціни починається від цього рівня і до нього ж повертається.
 2. Знаючи цю закономірність зміни ціни, можна непогано заробити, якщо грамотно розмістити угоди.
 3. У рідкісних випадках ціна робить різкий стрибок, відбувається швидкий пробою рівнів 75, 100 і 150 пунктів. У 70% випадків у ціни вдається здійснити пробиття лише рівня 75 від точки відкриття, а в 20% випадків у ціни виходить пройти 100 пипсов при волатильності в 150 пунктів, і лише в 2% випадків ціна долає дистанцію в 200 пипсов від цінового рівня відкриття.
 4. Зміна ціни в кожен певний день не підтверджується, але якщо вона вже пройшла 50 пипсов, то висока ймовірність того, що вона досягне і 75 пунктів.
 5. На основі всього цього напрошується висновок, що позиції на придбання валюти можна створювати поблизу від мінімальних позначок, а на продаж - поруч з максимальними.

В основу нашої сьогоднішньої стратегії закладена закономірність, описана в попередніх пунктах.

Правила торгівлі по стратегії Кот Шредінгера

Угоди слід укладати з неділі по четвер. У п`ятницю можна лише видалити наявні угоди. Отже, від денної свічки виставляємо ордера Sell-Limit і Buy-Limit на дистанції 75, 100 і 150 пипсов. При цьому Sell-Limit створюється над ціновим рівнем відкриття, а Buy-Limit під ним.

Для позицій, які ми відкрили на рівнях 70 і 100, потрібно розмістити Take-Profit поруч з місцем відкриття свічки. А для ордерів, відкритих на рівні 150 пипсов, застосовуємо Take-Profit рівний 100 піпсам.

Через добу дивимося, спрацювали чи Тейку, а ті угоди, які не спрацювали, видаляємо. Тейку для відкритих угод потрібно за правилами стратегії перенести на нові рівні, вже від нового цінового рівня відкриття, але якщо спекулянт не бажає ризикувати, тейк можна зменшити. І також відкриваємо нові угоди на відмітках 75, 100 і 150 пунктів від нової ціни відкриття.

Stop-Loss для угод, створених на рівнях 150, дорівнює 10 піпсам, на рівнях 100 - 60 піпсам, і на рівні 75 - 85 піпсам. Для того щоб зробити роботу спекулянта простіший, можна використовувати level_lines, який самостійно визначає рівні для укладення угод. Даний індикатор слід застосовувати на годинному часовому інтервалі. На наступній картинці ви можете побачити цей індикатор в дії. dnevnaya-strategiya-foreks

Завантажити індикатори для даної стратегії ви можете за посиланням, розташованій нижче.

скорочуємо ризики

Творець стратегії рекомендує стежити за смугами Боллинджера на відрізку часу W1 (змінна середня (період 20) з парою стандартних відхилень). Верхня третина діапазону говорить про те, що можна відкривати позиції на реалізацію валюти, а нижня третина діапазону - на покупку. Центральну частину можна використовувати як для відкриття довгих позицій, так і коротких.

Для полегшення аналізу оптимальним варіантом є алгоритм bb_thirds. Цей інструмент працює автоматично, виглядає він у такий спосіб. dnevnaya-strategiya-foreks

додаткові рекомендації

 • Стопи і Тейку можна зменшити, це скоротить ризики, але і прибутковість.
 • Щоб збільшити прибуток, можна встановлювати угоди тільки на дистанції 100 і 150 пунктів від ціни відкриття.
 • Вигідні угоди закриваються протягом дня. Для цього доведеться перевіряти угоди два рази в день. Перший раз можна виставити угоди, а другий (перед початком американської торгової сесії) виконуємо перевірку позицій.
 • У разі якщо протягом декількох днів ціна не досягає Тейк, але угода є прибутковою, то її слід закрити.
 • Щоб не заплутатися, стежте за датами відкриття угод.
 • Досвідченим трейдерам можна порадити локірованіе угод. У такому випадку потрібно стежити за тим, щоб в кожну сторону було відкрито не більше чотирьох угод.

Локірованіе позицій

У початковій версії даної стратегії стопи не застосовуються, а використовується локірованіе. Стратегія зі стопами найбільше підходить для новачків на ринку Форекс, так як локірованіе підходить для більш досвідчених трейдерів.

Отже, локірованіе позицій на увазі застосування ідентичних за розмірами ордерів, але різних за напрямком з метою компенсації збитків. Якщо перший ордер на покупку, тоді для захисту створюється ордер на продаж і навпаки. Захисний ордер повинен бути такого ж розміру, як і перший. Захисні угоди можуть бути як ринковими, так і відкладеними.

Професіонали зазвичай виставляють захисні позиції, коли у них немає можливості безперервно стежити за рухом ціни, а також перед публікацією важливих новин, коли ціна може несподівано змінити свій напрямок. Після відкриття такої пари угод, потрібно ще вміти правильно закрити угоди.

Кращі брокери РФ і світу

№FX РФЗагранкаБінарниеФондовие
1 Бро №1 Бро №1 Бро №1 Бро №1
2 Бро №2 Бро №2 Бро №2 Бро №2
3 Бро №3 Бро №3 Бро №3 Бро №3
4 Бро №4 Бро №4 Бро №4 немає

Кращі статті

Якщо ордер починає приносити збитки, потрібно якомога швидше створити ордер в іншу сторону, щоб скоротити втрати. Таким чином, одна угода стане збитковою, а інша принесе дохід. При цьому, якщо перша позиція була створена з лотом 0,01, то і друга повинна мати подібний обсяг. Якщо на покупку відкрито 3 позиції з лотом 0,1, тоді для їх захисту можна відкрити 1 операцію в іншу сторону, але розміром 0,3.

Після розміщення захисної угоди, вже отриманий збиток по першій операції стає незмінним. Відкривши другий ордер, ми намагаємося скоротити втрати. Для закриття замку, нам необхідно, щоб ціновий рівень придбав більш високе / низьке значення. Тут працює теорія про те, що треба придбати за ціною нижче минулого і реалізувати за ціною вище минулого. Після усунення розриву між позиціями, або коли різниця стане позитивною, можна буде закрити угоди. Наступні приклади, сподіваюся, допоможуть вам у всьому розібратися.

Локірованіе збиткової позиції на придбання валюти

На сьогоднішній день існує кілька способів скорочення втрат, можливих при відкритті замку. Можна просто дочекатися коли ціна наблизиться до одній угоді, яка буде прибутковою, і закрити її. Коли ціна почне рухатися до іншої операції, потрібно відкрити таку ж угоду в протилежну сторону. Робити це потрібно до тих пір, поки не скоротяться максимально втрати, можливі при закритті відразу двох ордерів.

Тобто, головне завдання трейдера полягає в максимальному скороченні відстані між двома угодами.

dnevnaya-strategiya-foreks

Ознайомившись з першим малюнком, ви могли помітити, що ціновий рівень почав рух в невигідному для вас напрямку і активний ордер на покупку почав приносити збитки.

dnevnaya-strategiya-foreks

Для того щоб уникнути подальшого збільшення збитків, спекулянт відкриває позицію на продаж з таким же лотом, як і у угоди на покупку. Оптимальне місце для створення позиції трейдеру необхідно виявити власними силами. Ордер повинен знаходитися на 25-50 пипсов нижче ордера на покупку. На зображенні, розташованої вище, відображена позиція на покупку з лотом 0,1, а також позиція Sell Limit з лотом 0,1, яка знаходиться на дистанції 50 пипсов від першої угоди.

Якщо ціновий рівень продовжить знижуватися, то збитки від першої позиції будуть збільшуватися, але при цьому буде рости прибуток від зворотного ордера. Таким чином, загальний збиток залишиться таким же, яким він був в момент відкриття зворотної операції.

Якщо ж після відкриття зворотної позиції, ціновий рівень змінить свій напрямок, то перша угода стане прибутковою, а друга збитковою. У цьому випадку розмір збитків також залишиться таким же, яким він був в момент відкриття зворотної позиції.

В обох розглянутих ситуаціях розмір збитків безпосередньо залежить від дистанції між створюваними позиціями.

dnevnaya-strategiya-foreks

Для того щоб зменшити розмір створеного замку, нам необхідно придбати валюту за нижчою ціною або реалізувати за вищою. Щоб керувати операцією на покупку, слід дочекатися припинення падіння цінового рівня. Після того, як ордер на покупку принесе невеликий дохід, його слід закрити, а після цього створити новий ордер на придбання валюти за нижчою ціною. Згадані вище дії дозволяють зменшити розмір замку завдяки тому, що закрита позиція була прибутковою.

За схожим принципом ви можете змінити ордер на реалізацію валюти, закривши активний і відкривши новий за вищою ціною. Подібні дії ще сильніше зменшать розмір замку.

Норми мані менеджменту

Описана вище методика ведення торгів дозволяє створювати кілька позицій одночасно. Щоб забезпечити прийнятний рівень ризику, професіонали не рекомендують створювати позиції з лотом, розмір якого перевищує 2% від наявного депозиту. Якщо ви поєднуєте розглянуту торговельну методику зі стратегією локірованія, то максимальний лот ордера не повинен перевищувати 0,5% від наявного депозиту.

Серед безлічі переваг даної методики створення позицій на особливу увагу заслуговує її простота, яка забезпечується відсутністю необхідності проведення складного аналізу ринку. Завдяки цій особливості розглянуту методику створення позицій можна порекомендувати як професійним спекулянтам, так і новачкам, що не володіє великим досвідом торгівлі на валютному ринку. Шляхом застосування техніки локірованія трейдер може звести ймовірність виникнення збитків до мінімуму. Але якщо ви є новачком, то замість техніки локірованія вам рекомендується застосовувати Stop-Loss.

Перед тим, як застосовувати цю методику створення позицій на реальному рахунку, обов`язково потренуйтеся протягом певного часу на демо-рахунку. Після накопичення достатнього досвіду і навичок відкриття ордерів відповідно до розглянутої методикою ведення торгів можна приступити до отримання доходу від ведення торгів.

Важливо пам`ятати, що ця методика створення позицій у стані приносити стабільний дохід лише при повному дотриманні всіх рекомендацій. Щоб бути в курсі всіх найкращих стратегій, індикаторів, радників і багато чого іншого цікавого, підписуйтесь на мій блог. Бажаю всім удачі і хороших прибутків.