Поточні котирування на мідь і прогноз на майбутнє

Всім привіт, друзі! На початку сьогоднішньої бесіди дозволю собі задати Вам одне питання: "Назвіть відомі Вам дорогоцінні метали?". Нескладно, чи не так? Звичайно, 90% респондентів дадуть відповідь: "золото, срібло, платина", ну і, мабуть, все.

Але це класичні дорогоцінні метали, а згідно з останніми реалій, цей список можна сміливо доповнювати ще одним представником: це мідь. Відсутність інвестицій, пов'язаних з розробкою та видобутком цього металу призведе до поступового зростання цін на мідне сировину. Але це не єдині причини її можливого подорожчання. Сьогодні поговоримо про те, які сучасні котирування на мідь, і чого очікувати від цього металу в майбутньому?

Тенденції останнього часу

Всі останні роки зростання цін на цей метал традиційно чекають металурги, розраховуючи, що така тенденція дозволить їм виплатити всі борги і поліпшити свої позиції, з урахуванням падіння цін і попиту на інші метали. А в кінці нинішнього десятиліття очікується, що попит на мідь значно перевищить ринкову пропозицію. Багато відомих і найбільші гравці металургійного сектора відмовляються від продажу мідних активів, очікуючи позитивних результатів від подібної стратегії.

До речі, в цьому секторі в минулому році було укладено угод трохи більше ніж на 3 млрд. Доларів США, що є мінімальним показником за минулий 5-річчя. А на графіку нижче ви можете подивитися поточні котирування міді в режимі онлайн:

Тонна міді в нинішніх умовах "дотягує" тільки до 2 100 американських доларів, а це означає, що сьогодні за кг цього металу доведеться викласти 2, 10 долара, відповідно .З березня місяця вартість металу вже скоротилася на 6%, і ряд експертів говорить про те, що варто очікувати подальшого падіння. Цілком ймовірно, що подібний спад на ринку призведе до активізації биків і як наслідок - розвороту тренда.

Основні споживачі і виробники

Щоб зрозуміти цінову кон'юнктуру цього ринку, потрібно згадати, що визначає її очікування попиту і пропозиції. Основних гравців, які формують пропозицію мідного сировини, слід шукати не десь там, а саме в Латинській Америці. Тут забезпечується до 40% потреб світової економіки в цій сировині, а найбільшими запасами володіє Чилі.

Основних же споживачів слід шукати серед азіатських держав. Зокрема, саме Китай споживає приблизно 50% всієї видобутої міді, і тому він багато в чому визначає попит на неї.

Що стосується галузевих споживачів міді, то найбільше вона затребувана в електроніці та електроенергетиці. Наприклад, електроніка споживає приблизно 25% всього видобутого мідного сировини. А адже саме активний розвиток цих галузей відбувається якраз в азіатських країнах, що зайвий раз доводить їх роль в якості покупців мідного сировини. Велика кількість цього практичного металу використовується при виготовленні різних кабелів, проводів, електродвигунів, генераторів і так далі.

До речі, серед основних тенденцій за останні 15-20 років можна виділити відхід від прямо пропорційного співвідношення в змінах ціни на нафту і кольорові метали, зокрема, мідь.

Якщо раніше зростання нафти автоматично приводив до зростання ціни на мідь, причому, приблизно в тому ж самому співвідношенні, то на сьогоднішній день картина змінилася.Це пов'язано з тим, що мідь перестала надавати свій колишній вплив на світову економіку. Крім того, мідь і інші метали стали все більш поширеним інструментом для інвестиційних вкладень, особливо, коли потрібно провести повноцінну диверсифікацію ризиків.

Чого варто очікувати інвесторам

Дуже цікаво, що в складі ціни на мідне сировину була присутня останні роки спекулятивна складова. Це означає, що реальна ціна активу ймовірно була менше, але рано чи пізно, вона повинна була прийти до свого більш низького значення. Більшість кольорових металів на біржі ЛМЕ (Лондонська біржа металів) впали в котируваннях за останні пару років. Але багато хто з них останні кілька днів демонструють короткострокове зростання своєї вартості.

Для тих, хто розглядає мідний сектор в якості області інвестування, потрібно врахувати, що цей ринок втрачав у вартості всі останні 4 роки, тільки в 2015-му році втративши до 20%. Починаючи з 2009-го року, який ознаменувався кризовими явищами в усьому світі, котирування на мідь знаходяться на самій мінімальній позначці. Багато в чому, така тенденція зобов'язана уповільнення темпів зростання китайської економіки, в якості основного споживача цього цветмета.

Але вітчизняні гравці вбачають в цьому додаткові можливості і виявляють наміри інвестувати в неї, щоб розширювати виробничі потужності. І пов'язано це з очікуваннями зростання цін на цю сировину. На думку вітчизняних експертів, ціни вже знаходяться на мінімально можливих відмітках. Вони очікують відновлення колишніх цінових меж, починаючи з поточного року.

Для інформації: в минулому році всіма виробниками було видобуто 23, 1 млн тонн міді, в той час, як попит склав лише 22, 9 мільйонів.Звідси вже виникає профіцит видобутку, який якраз і свідчить про те, що ажіотажу на сьогоднішній день не передбачається.

В найближчому майбутньому можна буде переконатися в тому, чиї прогнози будуть більш виправдані. Однак факт залишається фактом: мідь була і залишиться одним з найбільш затребуваних кольорових металів, а споживання її азіатській економікою в найближчі роки навряд чи істотно зменшиться. На цьому можна поставити крапку в сьогоднішньому огляді.

Підписуйтесь на оновлення блогу щоб бути в курсі ринкової ситуації і до нових зустрічей, друзі!