Валютна пара долар - франк

Валютна пара долар Франк (USD/CHF) не рахується одним з найпопулярніших активів, але при цьому багато трейдерів його називають самим прогнозованим на ринку. Це пов'язано з, так званим, спокоєм активу, оскільки вкрай мало подій, який можуть істотно зрушити франк в сторону невизначеності. Розглянемо сьогодні цю пару більш детально.

"bmactive">Non-working time

Опис базового активу

Франк долар курс онлайн"tradingview_1e575-wrapper">

Пара USD CHF включає в себе американську і швейцарську валюти, тому і основна активність даного активу припадає на денний час. Найбільші обсяги здійснюваних операцій припадають на період з 08: 00 до 20:00 за московським часом. Тобто цей час коли відкриті європейська і американські біржі.

Примітно, що збільшення обсягів не завжди означає різку зміну в котируваннях долар до франку. Його котирування активні практично 24 години на добу. Але в будь-якому випадку волатильність активу в нічні години стає нижче. Хоча при цьому пара USD CHF не схильний впадати в тривалі флет без яскравої тенденції і руху ціни по парі хоча б в одну зі сторін. Якщо ж говорити про середній волатильності, то вона практично не змінюється в залежності від дня тижня і становить близько 100 пунктів на добу. Тому форекснікі активно використовують актив, адже є руху, а значить, є можливість для заробітку.

Найбільший вплив на курс франк долар чинять події всередині Швейцарії. Дивно, але це одна з небагатьох валют, які мало схильні до зовнішніх чинників. Але цей вплив все ж є, і, перш за все, з боку економіки США. Але це можна сказати практично при се пари.

Чому ця валюта настільки популярна серед трейдерів і інвесторів? Відповідь криється в банківській системі Швейцарії, яка надає дуже низькі відсотки на кредити. В результаті цього багато міжнародні операції стали відбуватися в цій валюті. Як наслідок і попит на неї на міжнародних біржах різко виріс.

Взаємозв'язок з іншими активами

Якщо проводити паралелі і взаємозв'язку по активу пара USD CHF, то слід зазначити її зворотну кореляцію з парою EUR/USD. Однак, в залежності від умов ринку цей взаємозв'язок може пропадати. Існує дуже проста стратегія, згідно з якою потрібно чекати руху на євро-долара і після чого відкривати угоду в протилежному напрямку вже по франку. Адже помічено, що незважаючи на тісний зв'язок між цими активами спостерігається деяка затримка (не завжди, але часто). Причому затримка в реакції саме по парі USD/CHF.

Важливе обмеження - під час виходу новин по Швейцарії і (або) США кореляція може порушуватися і в такі моменти потрібно просто дочекатися нормалізації ринку і не чіпати пари. Перевірити це просто - як тільки активи знову почали синхронно рухатися в різні боки - зв'язок відновлено.

Багато схожого у активу і з парою CHF USD. По суті це дзеркальний дублер, який має повну зворотну кореляцію з основним. Але з таким активом в бінарних опціонах працюють не часто, але все ж слід знати цю особливість, якою володіє пара chf/usd або просто пара франк/долар. Але не забувайте, що такий парою "багаті" не всі брокери.

Практичні рекомендації

Здійснюючи торгівлю по долару франку (пара досить передбачувана), слід пам'ятати про ряд простих правил і закономірностей, які дозволяє зробити Вашу торгівлю більш прибутковою:

  1. Будь-яка негативна інформація по долару (в тому числі і політична) призводить до зростання франка, оскільки інвестори поспішають перенести свої гроші в більш безпечну валюту. В цьому і є популярність пари USD/CHF.
  2. Дуже сильно вплив до долара франку мають ціни на золото. Інвестори відзначають, що збільшення ціни золота призводить до подорожчання франка. Пов'язано це з одним простим поняттям - швейцарська валюта досі частково забезпечена золотом.
  3. Ми вже відзначали, що процентні ставки в Швейцарії важливі для даного активу. Як тільки держава їх збільшує - CHF втрачає свої позиції.
  4. Будь-які важливі економічні новини з економіки двох країн роблять сильний вплив на актив - пара USD/CHF, а значить, з ними треба рахуватися.

В кінці даної статті необхідно зазначити, що унікальність долара до франка в тому, що цей актив має високу ліквідність. Це властивість, яке відмічено багатьма трейдерами - практично в будь-яку секунду актив може бути і проданий і куплений. Тому багато хто працює з цією парою.

Додатковий матеріал по темі:

  • пара EUR USD
  • торгівля валютою