Валютний ринок рф - торгуємо?

валютный рынок РФ Чи існує реально валютний ринок РФ? Або ж Форекс в цілому був і залишається міжбанківської біржею, прямо не залежною від валютних операцій, здійснених російськими гравцями-трейдерами? Які закономірності функціонування валютного ринку РФ? Яка роль російського рубля в світовій економіці, в т.ч. на Форекс? І, нарешті, що краще - торгувати на Форекс або FORTS? Давайте розбиратися.

Передісторія

Іноземна валюта в Російській Федерації, звичайно ж, була і буде котируватися. При експорті товарів, наприклад, іноземний постачальник (скажімо, з Японії) хоче оплату не в російських рублях, а в японських ієнах або доларах США. Не варто забувати про те, що пересічний громадянин також не бажає тримати свої заощадження лише в національній валюті, диверсифікуючи рублеві внески в долари або євро. Таким чином, в реальній економіці іноземні валюти (в першу чергу долар СШа і євро) знаходяться у вільному обігу і залишаються актуальними для всіх верств населення.

А що ж з міжбанком (Форекс)? Да нічого. Він як працював, так і продовжує свою ходу по планеті, так би мовити. Валютні пари з російським рублем - велика рідкість. Окремі російські брокери Форекс надають можливість трейдеру продавати або купувати рубль протии долара США. Але дана пара була і залишається малоліквідні, оскільки торгують по ній одиниці, може, десятки трейдерів. Найбільш популярними були і залишаються "мажори" на кшталт долара, євро і британця.

З іншого боку, будь-який житель РФ, який досяг зрілості (18 років), може відкрити рахунок у будь-якого брокера (російського або іноземного - без різниці) і почати торгувати на Форекс. Неважливо географічне положення трейдера, підлогу або місце, звідки людина торгує - дистанційна торгівля через інтернет має багато переваг перед реальним обміном валют (готівкою).

Форекс і FORTS - що краще?

ФОРТС (FORTS) - це біржовий ринок, де торгують терміновими контрактами, а саме опціонами і ф'ючерсами на індекси та фондові активи. Абревіатура FORTS розшифровується як Futures & Options on RTS. РТС переводиться як російська торгова система.

ФОРТС був створений у вересні 2001 р фондовими біржами РТС і "Санкт-Петербург". У торгівлі на ФОРТС використовуються торговельні та клірингові технології.

У грудні 2011 р Фондова біржа РТС і ММВБ FORTS об'єдналися і створили терміновий ринок Московської біржі.

Суть ФОРТС - торгівля контрактами, тобто вартістю валюти або іншого активу в певний момент часу в майбутньому. Тут, як і на Форекс, потрібно робити аналіз ринку і прогноз майбутньої вартості активу.

На ФОРТС дуже популярні стратегії скальпинга. В цілому, вони працюють значно краще, оскільки трейдер бачить реальні торгові обсяги через наявність т.зв. "Склянки цін".

Недоліки ринку ФОРТС - великий поріг (депозит) для входу, багато комісій в процесі торгівлі. Для скальпинга необхідний т.зв. привід - спеціальна платна програма, що дозволяє швидко відкривати-закривати угоди за заданою ціною. Без приводу прибутково скальпувати на ФОРТС практично нереально.

ФОРТС сьогодні - провідний терміновий ринок в секторі термінових інструментів по акціях російських емітентів і фондових індексів (індекс RTSI).

Ринок Форекс виграє в порівнянні з ФОРТС в тому, що для торгівлі необхідний мінімальний депозит (навіть 50 $ буде достатньо). Як правило, у хорошого брокера присутній мінімальна комісія (спред), немає ніяких прихованих комісій. Крім торгового терміналу MT4, який легко і швидко встановлюється на комп'ютер, не потрібно ніяких додаткових програм, тим більше, платних. Також на Форекс легко торгувати, використовуючи радники і скрипти.

Як бачимо, торгівля на Форекс більш доступна широким масам. Але і тут не обійшлося без ложки дьогтю - побачити на валютному ринку торгові обсяги майже нереально. Це можливо тільки в разі використання різних платних сервісів на зразок ClusterDelta. Сьогодні все більше трейдерів переконуються в тому, що торгівля з використанням реальних обсягів має величезну перевагу в порівнянні зі звичайним трейдингом.

Незайвим будемо згадати, що джерелом відображення обсягів на Форекс служать саме обсяги контрактів на ФОРТС. Сподіваюся, читач вловив думку. Підказка - обидва ці ринку пов'язані безпосередньо.

Підведемо підсумки. Валютний ринок РФ не настільки популярний серед ринкових гравців, але є досить актуальним. Що вибрати для прибуткової торгівлі (Форекс або ФОРТС) - кожен вирішує сам. Обидва варіанти мають свої переваги. Якщо ви не володіє пристойним капіталом, то, можливо, на Форекс вам посміхнеться щастя. Безсумнівно одне - обидва ринки можуть приносити прибуток і заслуговують вашої уваги.