Крег Фергюсон (craig Ferguson): Як я почав займатися свінг-трейдингом

Мене звуть Крег Фергюсон (Craig Ferguson). Я розповім вам свою історію про те, як покупка декількох акцій онлайн зробила це заняття моїм основним захопленням.

Як все починалося

Ви не повірите, як все починалося для мене на фондовому ринку!

Перемикаючи канали на телевізорі, я натрапив на CNBC. Я знав, що це - фінансовий канал, де розповідається про фондовий ринок, але я ніколи раніше не дивився його. Все це здавалося мені таким складним. Вони розмовляють про продаж компаній, прибутки, коефіцієнті ціна/прибуток, і при цьому дивляться на якісь забавного виду графіки. Для мене все це було якийсь тарабарщиною.

Але так сталося, що в той момент вони якраз говорили про Home Depot. Мені подобалася компанія Home Depot. Це був один з моїх улюблених магазинів! Тому я прислухався і з'ясував, що ціна їх акцій дуже низька. Тоді я подумав: "Вау! Я міг би купити кілька їхніх акцій і стати співвласником свого улюбленого магазину!"

Але як?

Я пошукав в інтернеті і виявив, що дійсно є можливість купити ці акції через онлайн-брокера. Навіть не треба було йти в найближчу брокерську контору. Можна було зробити це просто через інтернет. Круто! Я так і зробив. Я відкрив рахунок у брокера і купив кілька акцій Home Depot.

Я стану мільйонером

Це було так просто! Настільки просто, що я почав купувати акції найрізноманітніших компаній. Це було дуже захоплююче. Я робив це прямо зі свого комп'ютера! Техніка - відмінна штука!

Я уявлення не мав про те, що робив! Я абсолютно нічого не знав про фондовий ринок і ніколи раніше навіть в очі не бачив жодного графіка акції! Але ось що найсмішніше в усьому цьому..

Ми перебували в ведмежому ринку! У той час я навіть не знав, що таке ведмежий ринок. Я також не знав, що всього через пару місяців ведмежий ринок закінчиться, і почнеться новий - бичачий! Тільки завдяки чистому везінню я завантажився усіма цими акціями прямо напередодні початку бичачого ринку.

Завдяки одній з акцій, які я купив в числі перших, мій капітал подвоївся.

У це було важко повірити! Це були "шарові" гроші! Чому я не зайнявся цим раніше? Я стану мільйонером! Є прислів'я: "Не дозволяйте бичачому ринку збити вас з пантелику". Це прислів'я, напевно, була написана саме для мене!

І тут настала реальність.

Ринок увійшов у фазу корекції і я втратив всі гроші, які встиг заробити! Як це могло статися? Я "заробляв так багато грошей". Що відбувається? У мене виникло дуже багато питань, і мені потрібно було знайти відповіді.

Початок захоплення

Я почав купувати книги по фондовому ринку, відвідувати сайти і задавати питання в форумах. Я хотів розібратися в цьому фондовому ринку, якщо вже він мене знищив! Практично кожну вільну хвилину я присвячував тому, щоб розібратися, як працює фондовий ринок І як я можу почати знову заробляти.

Я, в основному, спочатку вивчав фундаментальний аналіз компанії (обсяги продажів, прибуток і т. п.). Але я дуже швидко виявив, що більшість з цього - брехня. Я просто не міг вірити тому, що компанії говорять про свої фінансові показники.Просіювання всіх цих даних забирало дуже багато часу. До того ж, у мене не було доступу до інформації, якою володіють "розумні гроші".

Потім я побачив графік акції. Це був переломний момент! Замість того, щоб розбиратися, які компанії хороші, а які - погані, треба було всього лише "слідувати за грошима". Оскільки я не міг конкурувати з тими, хто дійсно приводив в рух ринок, я вирішив просто слідувати за ними. Ось де знадобився технічний аналіз.

Вивчення технічного аналізу

У мене багато часу пішло на вивчення динаміки попиту і пропозиції і на те, щоб навчитися розпізнавати їх на графіку. Я не найрозумніша людина в світі, але я - завзятий! Я відвідав багато сайтів в пошуках того, хто міг би навчити мене торгувати акціями. Виявилося, що бажають допомогти мені - багато, аби я заплатив їм кілька тисяч доларів наперед!

Ні дякую. Якщо вони розібралися, то і я зможу розібратися (я ж сказав, що я - завзятий!). Деякі люди були готові давати поради з технічного аналізу та торгівлі акціями, але я незабаром виявив, що більшість з них, насправді, знали не набагато більше мене!І більшість з них не хотіли розкривати свої "секрети".

Успіх!

Після декількох років навчання, великих втрат і безлічі безсонних ночей я, нарешті, знайшов ключик до дверцят, за якою захована стабільний фінансовий результат на ринку акцій. Емоційно, шлях до становлення прибуткового трейдера був схожий на американські гірки. Я то заробляв купу грошей, то так само швидко втрачав їх.

Постійність - ось чого мені не вистачало. Після того, як я зміг це сформулювати, моя торгівля стала схожа на спокійне плавання під вітрилами. (Підказка: вся справа - в правильному управлінні капіталом) Кожен може заробляти, торгуючи акціями. Найважче в цій справі - заробляти стабільно.

Я зміг! Мені вдалося, в кінцевому підсумку, розібратися і стати прибутковим свінгового трейдером.