Індикатор contrast - непогана основа для скальпинга

foreks-indikator-contrast

Привіт, пані та панове форекс трейдери! Багато бажають мати універсальний індикатор, який можна використовувати на різних таймфреймах від маленьких до денних. До того ж, звичайно ж, важлива інформативність самого індикатора. У сьогоднішній статті мова піде про індикатор Contrast: універсальному інструменті, відповідному як для скальпинга, так і для більш довгостроковій торгівлі. Основний принцип роботи індикатора лежить у визначенні контрасту. Тобто, для визначення справжнього характеру поточного руху необхідно порівняння з рухом йому попереднім. Даний підхід дозволяє ловити нові руху на ринку, які з великою ймовірністю будуть мати продовження.

характеристики індикатора

Платформа: Metatrader 4

Валютні пари: Будь-які

Часовий період: Будь-який

Час торгівлі: Цілодобово

Рекомендовані брокери: Alpari, Forex4you, Exness

Налаштування індикатора

Індикатор Contrast. налаштування індикатора

Установка індикатора аналогічна установці будь-якого іншого індикатора для терміналу MT4. Сам індикатор представлений в двох варіаціях:

  • Перша - у вигляді ліній на графіку, які формують подобу каналу. Даний індикатор в своєму розпорядженні всього одним параметром - coeff. Збільшення коефіцієнта ще більше розсовує лінії, в зв`язку з чим їм потрібно більше часу на перетин. Можна також задати негативний коефіцієнт, тоді сигнали будуть з`являтися частіше. Така функція може знадобитися трейдерам, які торгують бінарними опціонами.

Індикатор Contrast. налаштування індіктаора

  • Друга - у вигляді гістограми в окремому вікні, яка показує значення індикатора з різних таймфреймів. В налаштуваннях також можна вказати коефіцієнт і значення трьох таймфреймів, включаючи поточний. Лінії будуть відображатися знизу вгору, в даному випадку: День, Тиждень, Місяць.

Індикатор Contrast. налаштування індіктаора

Другий індикатор є більш компактною інтерпретацією, завдяки чому дозволяє економити місце на графіку. Друга версія використовує для розрахунку оригінальний індикатор, тому наявність обох в каталозі даних терміналу обов`язково.

Важлива характеристика індикатора Contrast - це відсутність перемальовування. Перемальовується тільки значення на поточному барі, а вся подсчітаная історія залишається достовірною навіть після перезапуску індикатора або терміналу. Таким чином, індикатор цілком придатний для ручних тестів на історії.

Основна ідея

Індикатор Contrast. Основна ідея

Автор Contrast описує ідею, закладену в індикаторі, за допомогою двох постулатів.

  • По-перше, майбутній рух ринку не можна передбачити з вірогідністю більше 50%;
  • По-друге, вже відбувся тренд продовжиться з ймовірністю більше 50%.

Тобто, ймовірність, що вхід в угоду по напрямку вже сформованого руху принесе прибуток, завжди трохи вище, ніж вхід в ринок випадковим чином. Ідея індикатора Contrast полягає в протиставленні поточного тренда і минулого руху. Це може бути зміна основного руху, або в разі особливо сильних сигналів - формування нового руху після флета. Тобто, коли ми помічаємо зміна тренда, намагаємося увійти по ходу руху або торгуємо на контрастах.

Спочатку, індикатор складався з однієї лінії «Контрасту» (червона лінія на графіку), яка ходила назад напрямку ціни. Ціна йде вгору, лінія контрасту йде вниз - маємо тренд вгору. І навпаки, ціна йде вниз, лінія контрасту вгору - спадний тренд. Сигнал на вхід - перетин лінії контрасту з ціною. Згодом, місце ціни зайняла інша лінія авторської розробки. Новий фільтр посилює інформативність індикатора і трохи згладжує потік котирувань.

тестування

Індикатор Contrast. тестування

Сигнал для входу визначається дуже просто, особливо у випадку з версією в вигляді гістограми.

Сигнал на покупку:

Жовта лінія перетинає червону від низу до верху, або на гістограмі з`являється бар зеленого кольору.

Сигнал на продаж:

Жовта лінія перетинає червону зверху вниз, або на гістограмі з`являється бар червоного кольору.

Для тесту ідеї в тестері стратегій одним з форумчан був написаний простою радник. Для фіксації прибутку використовуються фіксовані рівні стоп-лосс і тейк-профіту. Також ордер може закритися по трейлинг-стопу (налаштовується через властивості).

Індикатор Contrast. тестування

Після вибірки параметрів непоганий прибуток була отримана на чотиригодинному графіку. За підсумками тестів, найбільш надійні сигнали індикатор показує на таймфреймах H4 і D1.

Індикатор Contrast. тестування

Також, судячи з результатів попередніх тестів, індикатор здатний давати прибуток навіть без додаткових фільтрів. Але, не варто забувати, що будь-який індикатор є лише частиною стратегії, і працювати з ним в поодинці небезпечно.

Contrast надає нам безпосередньо сигнал для входу в позицію. Таким чином, нам залишається розрахувати розмір стоп-лосс і тейк-профіту. Для фільтра можна застосувати ті ж смуги Боллинджера або класичні рівні підтримки і опору. Також, сам індикатор можна використовувати як авто-фільтр. Існує думка, що сигнал отриманий одночасно з декількох таймфреймів набагато сильніше. Як варіант, можна входити в ринок тільки коли все 3 таймфрейма гістограми показують сигнал в одному напрямку.

висновок

Не дивлячись на надихаючі результати, намагайтеся не використовувати даний індикатор поодинці. Торгівля за сигналами єдиного індикатора - часта помилка новачків. Також, не варто забувати, що на ринку не існує ідеального інструменту. Подстроив роботу з індикатором під себе, можливо, додавши кілька надійних фільтрів, вам вдасться домогтися результатів, гідних для торгівлі на реальному рахунку, але, перш за все, завжди намагайтеся проводити глибокий тест на історії.

Завантажити індикатор Contrast

завантажити кнопка

Тема на форумі

З повагою, Власов Павло

468x60-v2