Консервативний скальпінг intraday

konservativnyj-skalping-intraday

Напевно ви вже знаєте, що на сьогоднішній день відомо багато різних способів торгівлі. Ті, трейдери, які можуть похвалитися великими грошовими заощадженнями, вважають за краще вести довгострокову торгівлю, так як вона приносить більш високий прибуток, але за більш тривалий термін. Решта ж трейдери віддають перевагу короткостроковій і середньостроковій торговлям. Багато хто віддає перевагу скальпинг, так як він дозволяє за короткий час створити велику кількість ордерів.

У скальпинга є кілька ефективних торгових стратегій, в число яких входить і консервативний скальпинг intraday. Дана торгова методика є індикаторної, вона відрізняється простотою в застосуванні, саме про неї і піде мова далі.

Опис консервативного скальпинга intraday

Консервативний скальпінг intraday передбачає одночасне застосування двох тимчасових інтервалів, а саме M5 і H4, де перший використовується для торгівлі, а другий для аналізу. Автором цієї торгової методики є відомий на весь світ трейдер Олександр Ширяєв. Творець стратегії допускає її застосування і на 10-ти хвилинному тимчасовому інтервалі, але для це потрібно провести оптимізацію інструментів.

Це методику ведення торгів можна застосовувати практично на будь-якій валютній парі. Основний сенс консервативного трейдера полягає в тому, щоб відшукати сигнали на вхід відразу на двох тимчасових інтервалах.

Хочу також відзначити, що даний спосіб торгівлі існує вже більше 10 років, що зайвий раз підтверджує його ефективність.

Отже, які ж інструменти потрібні? Як ми вже знаємо, що описують сьогодні стратегія передбачає одночасне застосування двох тимчасових інтервалів: M5 і H4. Індикатори на ці графіки будуть встановлюватися різні.

Отже, давайте розберемося з п`ятихвилинним тайм-фреймом. На M5 потрібно перенести такі інструменти:

 1. Три експоненціальні ковзаючі середні з періодом 34, з яких 2 повинні бути зі зміщенням 0,21 і -0,21. Таким чином, криві повинні утворити конверт.
 2. Експонентну середню з періодом 144, яка буде використовуватися в якості головної.
 3. Експонентну середню з періодом 72, яка буде виступати в ролі другої за важливістю.
 4. Осцилятор Стохастик зі значеннями 13,5,3 з рівнями 80 і 20.
 5. Індикатор MACD з настройками 21,34,5.

skalping-intraday

На тайм-фрейм H4 потрібно перенести індикатор Ишимоку, залишивши тільки Kijun і Tenkan. Щоб не бачити інші лінії, в настройках потрібно змінити їх колір. Після того як ви це зробите, індикатор Ишимоку стане виглядати наступним чином. konservativnyj-skalping-intraday

Сигнали для входу в ринок

Консервативний скальпінг intraday полягає у відкритті ордерів на відбій. Сигнали для відкриття ордерів надходять в тому випадку, коли ціна відбивається від експоненційних ковзають середніх. При відкритті ордерів, потрібно враховувати наступне:

 • Угоди необхідно відкривати лише в напрямку тенденції на часовому відрізку Н4.
 • У разі появи сигналу на часовому відрізку М5, відкриття ордера здійснюється на основі Стохастика в момент виходу з областей перекупленності / перепроданості.
 • Індикатор MACD застосовується для підтвердження сигналу.

Напевно ви вже знаєте, що ринок може перебувати в трьох станах: флетовом, трендовом і невизначеному. Так ось в залежності від стану сигнали можуть відрізнятися.

Якщо на ринку трендові рух, тоді індикатори будуть розташовуватися таким чином:

 1. Експоненціальна змінна середня з періодом 144 буде розташовуватися поза конверта і бічних експоненційних середніх з періодом 34.
 2. Експоненціальна середня з періодом 72 рухатиметься до верхньої експоненційної середньої з періодом 34.

Індикатори будуть розташовуватися таким чином:

 • При бичачої тенденції в самому верху буде знаходитися центральна EMA 34, під нею буде ЕМА72, далі нижній край конверта і далі ЕМА144;
 • При низхідній тенденції у верхній частині розміститься ЕМА144, під нею верхній край конверта, потім ЕМА72 і центральна EMA
 • Тенденція характеризується тим, що лінії спрямовані в одну сторону і розташовуються під гострим кутом.
 • Під час консолідації ЕМА144 і ЕМА72 розташовуються паралельно один до одного у внутрішній частині конверта. Дистанція між ними має бути від 20 пипсов, чим вона менша, тим більше виражений флет.

Правила відкриття угоди на покупку

На самому початку необхідно переконатися в тому, що на H4 присутній висхідна тенденція, після цього можна переходити до аналізу п`ятихвилинного тимчасового інтервалу. Сигнал для відкриття операції на покупку виглядає наступним чином:

 1. Ціна відбилася від середньої лінії, а експоненціальні середні з періодами 144 і 72 спрямовані в бік висхідного тренда.
 2. Крива стохастика покинула область перепроданості.
 3. Індикатор MACD показується зростаючий тренд.

konservativnyj-skalping-intraday

Досвідчені трейдери радять встановлювати Stop-Loss за минулим локальним мінімумом. При створенні ордерів необхідно застосовувати фіксований Take-Profit. Оптимальним значенням Take-Profit для тимчасового інтервалу М5 є 20-30 пипсов. Крім того, для виявлення рівня потенційного доходу, можна застосовувати середню пряму каналу, а також його межі.

Незалежно від того, яку саме методику установки Take-Profit ви вирішили застосовувати, необхідно обов`язково використовувати трейлинг-стоп для забезпечення часткової фіксації доходу.

Для відкриття ордера на реалізацію валюти, слід упевнитися в тому, що на часовому відрізку Н4 присутній спадна тенденція. Після цього можна перейти на часовий відрізок М5. Для відкриття ордера на реалізацію валюти повинні бути виконані наступні вимоги:

 1. Ціновий рівень після зіткнення з середньою лінією почав рух вниз. При цьому, криві EMA144 / EMA72 повинні також рухатися вниз.
 2. Крива стохастика у вікні інструменту повинна вийти з області перекупленності.
 3. Інструмент MACD повинен відображати спадну тенденцію.

При відкритті ордера на реалізацію валюти вимоги до установки Stop-Loss і Take-Profit є такими ж, як при відкритті позиції на покупку. Різниця полягає лише в тому, що Stop-Loss необхідно встановлювати за минулим максимальним значенням ціни. konservativnyj-skalping-intraday

Торгівля при бічному русі ціни

Якщо ви вирішили застосовувати цю торгову стратегію в момент, коли на ринку присутній бічний рух цінового рівня, то, в першу чергу, вам необхідно звертати увагу на відбій ціни від кордонів каналу.

Відкриття ордерів необхідно виконувати після того, як закриється свічка.

konservativnyj-skalping-intraday

Незважаючи на те, що консервативний скальпинг користується заслуженою популярністю як серед досвідчених, так і серед початківців трейдерів, він не позбавлений деяких недоліків.

Головним мінусом цієї торгової стратегії є те, що угоди відкривати доводиться на невеликих часових відрізках. З цієї причини через присутність на графіку ринкових шумів зростає ймовірність відкриття збиткових ордерів.

Існує величезна кількість інструментів, які покликані фільтрувати ринковий шум, але навіть з їх допомогою не вдається повністю виключити ймовірність відкриття збиткових позицій.

Серед важливих переваг цієї торгової стратегії слід відзначити її простоту. Завдяки цій особливості, консервативний скальпинг прекрасно підходить навіть початківцям трейдерам, які не можуть похвалитися великим досвідом ведення торгів.