Cmi - індикатор нестійкості ринку

индикатор CMI скачать

Кожен з нас стикався з проблемою того, що коли є тренд, всі стратегії працюють як по маслу, але коли починається пилкоподібна рух «вгору-вниз», навіть хороші, перевірені форекс стратегії зазнають збитків. Так як же визначити коли не варто лізти в ринок? У цьому нам допоможе CMI (Choppy Market Index) - індикатор нестійкості ринку.

CMI - простий індикатор, який обчислює різницю між закриттям останнього (на поточний момент) бару і закриттям N барів тому, а потім ділить це значення на різницю між найвищим HIGH та найнижчою LOW серед цих барів. Отримане число множиться на 100, щоб дати наочне відображення «нестійкості» ринку в проміжку від 1 до 100.

Індикатор, а також стратегію на його основі (див. Нижче) придумав Даніель Фернандез, матеріал з торгівлі з CMI був опублікований в серпневому номері журналу Currency Trader.

Індикатор встановлюється так само як і будь-який інший, якщо у вас виникли труднощі, дивіться Як встановити індикатор в MT4. Після прикріплення CMI до графіка (таймфрейм і пара на ваш вибір), отримуємо таку картинку:

Як багато хто вже здогадалися, - чим менше значення індикатора, тим більше нестійкий ринок. А чим вище його значення, тим більш явно наявність тренда. Переломний момент (тобто коли можна говорити про те, що тренд змінився на незрозуміле рух і навпаки) приблизно відповідає рівню 50.

Також автор пропонує нам стратегію на основі індикатора CMI для торгівлі на денних графіках. Що цікаво, пропонується 2 набору правил: для торгівлі при нестійкому ринку і для торгівлі при наявності тренда.

Правила стратегії CMI

Торгівля на нестійкому ринку

1. Купуємо, коли змінна середня (блакитна лінія) індикатора CMI нижче 40 і лінія самого CMI червона.

2. Продаємо, коли змінна середня (блакитна лінія) індикатора CMI нижче 40 і лінія самого CMI зелена.

3. Виходимо з позиції, коли CMI перевищує 50.

Торгівля на трендовом ринку

1. Купуємо, коли блакитна змінна середня вище 60 і колір лінії CMI - зелений.

2. Продаємо, коли блакитна змінна середня вище 60 і колір лінії CMI - червоний.

3. Виходимо з позицій, коли CMI опускається нижче 50.

За вищеописаної стратегії я б торгувати не радив, вона швидше за дається для розуміння роботи індикатора CMI, а також можливого його застосування для фільтрації сигналів із стратегій проходження за трендом.

PS У блогу tradelikeapro.ru з недавніх пір з`явилася група Вконтакте, запрошую всіх читачів приєднатися до групи «Спільнота форекс трейдерів»?.

Завантажити індикатор CMI (Choppy Market Index)

Скачать индикатор CMI

Важливо! Нюанси установки в нові білди Metatrader 4