Кластерні індикатори. ключові особливості

klasternye-indikatory

Привіт, дорогі гості блогу, сьогодні я розповім вам про кластерні індикатори, які користуються великою популярністю серед трейдерів. На товарній біржі трейдери купують товари за валюту, в той час як на валютному ринку в ролі активу виступає певна валюта. Котирування валютної пари залежать від вартості валют, які входять до її складу. Так, наприклад, якщо дешевшає основна валюта, графік ціни рухається вгору, а якщо дешевшає котируемая валюта - вниз. У парі євро / долар євро є основною валютою, а долар - котируемой.

Кластерні індикатори призначаються для аналізу котирувань валютних пар з метою передбачення подальшого розвитку.

Безліч досвідчених трейдерів працюють над створенням подібних інструментів і вже сьогодні існує маса різних методик заробітку з їх допомогою. Кластерний аналіз не може похвалитися простотою. Але якщо освоїти його, то стане значно легше розуміти і передбачати подальше рух ціни.

Застосування кластерних індикаторів

Пропоную вам ознайомитися зі взаємозв`язком валютних пар на конкретному прикладі. Отже, для того щоб провести аналіз стрибків ціни валют євро, долар, ієна і фунт, нам знадобляться котирування 6 валютних пар. У цих парах повинні конфігурувати описані вище валюти.

Графічна зв`язок між цими 4 валютами виглядає як квадрат, де по кутах розташовуються наші валюти, а їх зв`язок відображається за допомогою діагоналей і сторін квадрата. Область між кордонами квадрата називається кластером.

klasternye-indikatory

Інструменти цього типу можна застосовувати для вирішення наступних завдань:

  1. Для виявлення активу, який проводить до зародження тренду.
  2. Для виявлення відповідних моментів для відкриття і закриття ордерів.
  3. Для супроводу угод при веденні середньостроковій або довгостроковій торгівлі.

Всі існуючі в даний час кластерні індикатори відображаються у віконці під графіком. Дані інструменти виводять на екран коливання співвідношення ціна різних валют. Дані про зміну котирувань виражаються у відносних одиницях. Якщо одні пари дорожчають, інші дешевшають, а загальна сума змін цін за певний відрізок часу дорівнює нулю. Саме з цієї причини нульовий рівень вважається лінією балансу, він і є основним елементом будь-якого кластерного індикатора.

У разі якщо валюта розташовується нижче нульового рівня, це говорить про те, що вона є перепроданою по відношенню до інших валют. Якщо валюта розташовується в плюсовій зоні, це говорить про перекупленності валюти.

Валюти постійно змінюють своє розташування щодо нульового рівня, вони знаходяться то вище нульового рівня, то нижче. Якщо одна з валют знаходиться біля нульового рівня, а інші на віддалі, значить вона досягла рівноваги.

Перетин кривих часто використовується для відкриття угод. Найчастіше кластерний індикатор застосовується для аналізу однієї валютної пари, але в такому випадку необхідно використовувати для аналізу всі пари, які включають валюти з пари для торгівлі.

Кращі брокери РФ і світу

№FX РФЗагранкаБінарниеФондовие
1 Бро №1 Бро №1 Бро №1 Бро №1
2 Бро №2 Бро №2 Бро №2 Бро №2
3 Бро №3 Бро №3 Бро №3 Бро №3
4 Бро №4 Бро №4 Бро №4 немає

Кращі статті

Так, наприклад, щоб відкривати ордера на парі фунт / долар, потрібно застосовувати для аналізу всі пари за участю фунта і долара. При появі сигналу для створення ордера варто брати до уваги той факт, що торгується не тільки пара фунт / долар, а й весь кластер.

klasternye-indikatory

Перевага такого методу полягає в тому, що отримані сигнали є надійними, тому що вони виходять в ході аналізу всіх валютних пар. Слабка сторона подібної методики створення позицій полягає в тому, що основний актив, на якому ви хотіли створювати ордера, може вибитися з усієї групи валют. На валютному ринку таке часто відбувається через високі продажів фунта за долари. У такі моменти від створення позиції на основі кластерних індикаторів найкраще утриматися.

Різновиди кластерних індикаторів

Основне призначення кластерних індикаторів полягає у виявленні напрямку тренда і точки розвороту. Всі існуючі на сьогоднішній день індикатори даного типу поділяються між собою на:

  • Трояндова.
  • Сигнальні.

Перші індикатори, тобто трендові, призначаються для виявлення напрямку тренда. Яскравим представником цієї категорії є індикатор CCFp. Цей інструмент в змозі видавати інформацію про відносну силі восьми валют одночасно. Актив, який трейдер вибере для створення позицій, буде виділено понад жирною лінією. Припустимо основна валютна парі фунт / долар.

klasternye-indikatory

У разі якщо крива фунта зростає, а крива долара спрямована вниз, значить на графіку фунт / долар висхідний тренд. Якщо фунт буде дешевшати, а долар рости, тоді на графіку пари буде спадний тренд. Перетин кривих валют говорить про зміну тренда.

Інструмент CCFp доцільніше застосовувати для пошуку найбільш підходящою валютної пари для відкриття ордера. Чим сильніше криві віддалені один від одного, тим сильніше тренд. Для збільшення прибутковості торгівлі, індикатор CCFp рекомендується використовувати в комплексі з іншими алгоритмами.

Ще один алгоритм з цієї категорії називається CFP. Даний алгоритм самостійно виявляє обрану валютну пару і відображає тільки її. У разі якщо крива розташовується з мінусовій зоні, це говорить про перепроданості, а якщо вище - перекупленности.

Перетин нульової позначки низу до верху говорить про зародження висхідної тенденції, а зверху вниз - низхідній. У разі якщо крива розташовується біля нульового рівня, це говорить про наявність флета.

klasternye-indikatory

Завантажити описані вище інструменти, ви можете, скориставшись, розміщеної нижче посиланням.

Кластерні індикатори являють собою досить зручні інструменти, які за умови грамотного застосування дозволяють трейдеру вибирати оптимальні моменти для створення ордерів на покупку / продаж того чи іншого активу.

Щоб отримати необхідні навички застосування описаних індикаторів, потренуйтеся протягом певного часу на демо-рахунку. Лише після того, як ви отримаєте достатньо досвіду, можна переходити до торгівлі на реальні гроші.