Індикатор center of gravity допоможе визначити рівень волатильності

center-of-gravity

Сьогодні я вирішила розповісти вам про вельми ефективному індикаторі волатильності, який стане в нагоді всім новачкам на ринку Форекс. Йдеться про інструмент Center of Gravity. Даний інструмент дозволяє виявити волатильність і цінової канал. Він малює рівні підтримки і опору на основі поточної волатильності на ринку.

Раніше я вже описувала деякі індикатори волатильності, знайти їх ви можете тут і тут. У порівнянні з ними індикатор Center of Gravity наділений деякими перевагами, про які ми і поговоримо сьогодні.

Принцип роботи Center of Gravity

Center of Gravity був створений відомим вченим Елерса, його назва дослівно перекладається як «центр гравітації». Всього цей інструмент будує п`ять ліній, які обчислюються на основі складного математичного розрахунку центру фільтра Елерса, в якому беруть участь ковзаючі середні.

Індикатор малює лінії відступу ковзної середньої. Ці лінії залежать, в першу чергу, від коливань цінового рівня, вони по черзі то звужуються, то розсуваються в залежності від волатильності на ринку Форекс.

indikator-center-of-gravity

Індикатор підходить для використання на будь-якій валютній парі і тайм-фреймі. У нього є і невеликий мінус, який полягає в тому, що він перемальовує лінії, що, в свою чергу, може вводити деяких трейдерів в оману.

Завантажити Center of Gravity ви можете за посиланням, розміщеної нижче.

Установка і настройка Center of Gravity

Установка Center of Gravity здійснюється так само, як і будь-якого іншого подібного інструменту. Скачані архіви зберігаєте в каталог даних вашої торгової платформи, потім перезапускаєте її. Потім вибираєте підходящу валютну пару, тайм-фрейм і переносите індикатор з вікна «Навігатор» на відкритий графік.

У разі якщо ви все виконайте правильно, перед вами з`явиться таке ж вікно, як на картинці, представленої нижче.

skachat-center-of-gravity

У вкладці «Вхідні параметри» ви зможете побачити стандартні настройки, які означають наступне:

  • bars_back - тут вказується кількість свічок, які інструмент буде використовувати для своїх розрахунків.
  • m - тут вказується лінійна регресія. Чим більше значення в цьому рядку, тим вище рівень чутливості інструменту.
  • I - тут кількість свічок, на яке здійснюється зрушення в минуле.
  • kstd - тут вказується кількість відхилень. Тут ви можете вказати відхилення верхньої і нижньої ліній від середньої. Якщо цифру 1 змінити на 1,5, то відстань від середньої до крайніх ліній збільшиться на 50%.
  • sName - тут ви можете вказати назву червоною точки.

Вносити зміни в стандартні настройки новачкам на ринку Форекс не рекомендую, так як ви можете порушити ефективність індикатора.

Кращі брокери РФ і світу

№FX РФЗагранкаБінарниеФондовие
1 Бро №1 Бро №1 Бро №1 Бро №1
2 Бро №2 Бро №2 Бро №2 Бро №2
3 Бро №3 Бро №3 Бро №3 Бро №3
4 Бро №4 Бро №4 Бро №4 немає

Кращі статті

Як використовувати індикатор Center of Gravity

Важлива перевага даного індикатора полягає в тому, що він малює краю ринку, які можна використовувати в якості цінового каналу. З його допомогою торгівлю можна вести 2 способами: на пробій і на відбій від кордонів каналу.

Давайте розглянемо приклад використання даного індикатора для торгівлі на відбій від його крайніх ліній.

center-of-gravity

Отже, на малюнку, представленому вище, ви бачите, як ціновий рівень стосується нижньої лінії індикатора це сигнал для відкриття операції на покупку. Після невеликого відкоту ціни вгору, відкриваємо угоду Buy, встановивши стоп-лосс на кілька пунктів нижче нижньої лінії індикатора, а тейк-профіт на пару пунктів вище верхньої лінії. Після цього стежимо за графіком і чекаємо коли ціна підніметься до середньої лінії, як тільки це станеться, переносимо стоп-лосс на рівень середньої лінії, що робить ордер беззбитковим. Тепер можна спокійно чекати поки спрацює тейк-профіт.

Важливо пам`ятати той факт, що волатильність на ринку може раптово змінитися, що змусить індикатор перемалювати свої лінії. З цієї причини трейдер повинен постійно перебувати перед екраном і стежити за змінами показань індикатора, щоб вчасно поправити свої угоди.

center-of-gravity

Пропоную вашій увазі ще один спосіб застосування даного індикатора, мова йде про відкриття угод при торканні ціновим рівнем середньої лінії індикатора. Отже, при низхідному тренді при торканні ціновим рівнем середньої лінії відкриваємо угоду на продаж, а при висхідному - на придбання валюти. Stop-Loss і Take-profit в цьому випадку рекомендується встановлювати за зеленими лініями індикатора.

Другий спосіб торгівлі більше нагадує скальпинг. На відміну від першого способу застосування індикатора Center of Gravity другий відрізняється більш низькою прибутковістю, але більш високою безпекою.

Для того щоб відсіяти помилкові сигнали індикатора, його рекомендується використовувати в комплексі з іншими інструментами. Багато трейдерів використовують індикатор Center of Gravity разом з індикатором Стохастік. Всі сигнали Center of Gravity підтверджуються індикатором Стохастік.

Отже, якщо ціновий рівень підходить до нижньої лінії Center of Gravity, а осцилятор Стохастик знаходиться нижче позначки 20, то це є сигналом того, що пора відкривати ордер на придбання валюти. Якщо ж цінової канал стосується верхньої лінії Center of Gravity, а лінія осцилятора Стохастік знаходиться вище позначки 80, то це є сигналом того, що пора створювати угоду на реалізацію валюти.

Мінуси індикатора Center of Gravity

Плюси індикатора Center of Gravity ми вже обговорили, прийшла пора поговорити і про його недоліки. Крім перемальовування, індикатор до того ж не зовсім точно будує свої лінії, тобто дуже часто ціновий рівень виходить за цінової канал або не дотягує до його кордонів. На історії даний індикатор є бездоганним, а ось в реальному часі використовувати його не так вже й просто, особливо новачкам на ринку Форекс.

Отже, на основі всього сказаного не важко зробити висновок, що цей інструмент створює цінової канал в залежності від волатильності на ринку, який дуже корисний під час пошуку відповідних точок для входу в ринок. Але через те, що індикатор в будь-який момент може перемалювати свої лінії, при його застосуванні потрібно бути завжди насторожі і підтверджувати його сигнали іншими індикаторами.