Чи можна обміняти порвану купюру в Ощадбанку і чи приймуть долари?

Вітаю! Чим погані паперові гроші? Тим, що вони не тільки знецінюються з кожним роком, а й "псуються" в самому прямому сенсі. Купюри рвуться, випадково потрапляють в пральну машину і заливаються чорнилом. У магазині такі гроші якщо і беруть, то неохоче і рази з п'ятого-десятого.

Чи можна обміняти порвану купюру в Ощадбанку? Хороша новина: з недавніх пір це можна зробити не тільки в Ощад. Тепер будь-який комерційний банк на території Росії зобов'язаний виконати обмін на першу вимогу клієнта. У касі "неліквідну" банкноту просто поміняють на іншу, із таким самим значенням.

Правда, це стосується лише рублів. До іноземній валюті пред'являються більш жорсткі вимоги.

Зміст

 • 1 Російський рубль
  • 1. 1 З якими ушкодженнями купюру зобов'язані обміняти в банку?
  • 1. 2 Комісія за обмін
  • 1. 3 Чи потрібна експертиза?
  • 1. 4 Які банкноти в банку на обмін не приймуть?
 • 2 Іноземна валюта

Російський рубль

З якими ушкодженнями купюру зобов'язані обміняти в банку?

 • Склеєні банкноти. Допускається навіть "колаж" з декількох фрагментів. Головне, щоб всі вони належали одній банкноті. Сюди ж відносять купюри з надривами (заклеєними чи ні). Причому, кількість надривів може бути будь-яким
 • Купюри з невеликими ушкодженнями (відірвані краї, є проколи, потертості або забруднення). Обміну також підлягають і "знебарвлені" гроші (наприклад, після прання або вигорілі на сонці)
 • Купюри, що збереглися хоча б на 55%.Мається на увазі, що більше половини банкноти повинна бути цілою і без пошкоджень

Головна умова: на порваній купюрі повинен добре читатися її серійний номер!

Комісія за обмін

В будь-якому банку Росії (в тому числі, і Ощадбанку) пошкоджену купюру зобов'язані обміняти на іншу того ж номіналу без комісії! Плату за послугу в Росії скасували ще в 2010 році.

Чи потрібна експертиза?

В окремих випадках банк має право відправити пошкоджену купюру на експертизу (безкоштовну для власника банкноти). На експертизу купюра "поїде", якщо вона розірвана на чверть (і більше) або склеєна з декількох фрагментів. За часом процедура перевірки зазвичай займає близько 10 днів.

Які банкноти в банку на обмін не приймуть?

Якщо коротко - то банки не обміняють купюри зі значними ушкодженнями (а якщо точніше, то з збереженням менше 55%). Наприклад, якщо замість купюри - "огризок", що зберігся менш ніж на 55% від загальної площі. Або дві куці половинки, з обгорілими краями. Так що, якщо половинка одна, але "пристойна", можна спробувати її обміняти на цілу.

Іноземна валюта

Обміняти пошкоджені долари або євро набагато складніше, ніж російські рублі. Справа в тому, що в 2004 році Центробанк відмовився від регулювання вимог банків до інвалюті. Тому в кожному банку вимоги до виду зіпсованих банкнот іноземних держав будуть різними.

Деякі банки не приймають купюри навіть з невеликими ушкодженнями (наприклад, з проколом від степлера). Інші без проблем беруть банкноти, випадково випрані в машинці або з обпаленими краями.

Наприклад, в "Абсолют Банку" головне, щоб купюра зберегла основні реквізити.Допускається незначна зношеність, два дрібних штампа або плями (діаметром до 5 мм), до двох отворів і проколів і невеликі надриви до 1 см. При цьому купюри іноземних держав не повинні мати слідів сторонніх чорнила, масел або фарби.

В Промсвязьбанк візьмуть купюру з основними реквізитами (серія і номер, номінал цифрою і прописом, назва емітента, головний малюнок з обох сторін). Повинні бути цілими елементи захисту від підробок: різнокольорові волокна, водяні знаки, магнітні мітки та інші.

У Райффайзенбанку не візьмуть купюри, склеєні з трьох і більше частин. І не обміняють брудні і потерті, обпалені або втратили колір банкноти.

Ще один момент. У російських банках без проблем візьмуть долар, євро, фунти, а також валюту країн ближнього зарубіжжя. А ось з порваній купюрою екзотичної країни, швидше за все, доведеться побігати ...

Якщо іноземну купюру банки приймають "під комісію" - її тут же змінюють на російські рублі з комісією 8-10%. Якщо "на інкасо" - то банкноти відправляють за кордон через агентські банки. Процедура ця, по-перше, платна, по-друге, за часом може зайняти і два місяці, і два роки.

Ну, і третій (найпростіший) спосіб позбутися від пошкодженої іноземної купюри - витратити гроші за кордоном. До зовнішнього вигляду купюр там чіпляються набагато менше - лише б була фальшива.

А як Ви рятуєтеся від первинних і пошкоджених купюр? Підписуйтесь на оновлення та діліться посиланнями на найцікавіші пости з друзями в соціальних мережах!