Кафе трейдинг - як вибрати заклад для торгівлі за чашкою кави

Торгуємо на форекс з кафе

Стаканчик з мигдальним латте і бородатий хлопчина за ноутбуком. Таку картину можна побачити практично в будь-якому кафе.

Сучасні технології дозволяють нам працювати з будь-якої точки земної кулі. А в кафе до безкоштовного WI-FI ми також отримуємо можливість перекусити, попити чаю і… зміну обстановки, так необхідну для активізації нейронів в нашій голові. Звичайно ж, можна сидіти і лайкать котів вконтактіке, але ми сьогодні поговоримо про трейдингу в місцях громадського харчування. Як вибрати заклад, як не заважати іншим, що взяти з собою і яку каву замовити ще пара тонкощів, пов`язаних безпосередньо з торгівлею на форекс.

Навіщо йти торгувати в кафе?

Навіщо торгувати на форекс з кафе

По-перше, під час поїздок. По-друге, коли ваша квартира з якої-небудь причини зайнята: день народження тещі, прибирання, ремонт або раптовий приїзд табору циган, які виявилися вашими далекими родичами.

І по-третє, не найочевидніша, але дуже важлива причина - для зміни обстановки. Справа в тому, що коли ми кожен день робимо одну і ту ж, в нашій голові зміцнюються нейронні зв`язки. Ми стаємо все більш і більш звичними до всього і наш мозок працює гірше. Тому треба постійно пробувати щось нове. Зміна робочої обстановки піде вам на користь, повірте.

Ще одна причина - це підвищення рівня дисципліни. Коли ти на очах у інших людей, як-то простіше дотримуватися правил. Можливо, мені це тільки здається, але тим не менше. Спробуйте, раптом і вам допоможе?

Готуємося до роботи

Що взяти з собою для форекс трейдингу

Врахуйте, що в кафе ви з ранку до ночі сидіти не будете. Це незручно, отже вибирайте час - воно має збігатися з часом, коли ви перевіряєте графіки на предмет відкриття позицій.

З собою беремо: заряджений ноутбук (давайте без понтів, залишимо макбуки хіпстера), мишку (бездротову, якщо ви торгуєте на великих таймфреймах, можна і без неї), смартфон (якщо інтернет пропаде, будемо використовувати в якості модема).

Не забудьте сходити в туалет, перед тим як принесуть ваше замовлення - ноутбук залишати на столі незручно.

Краще, якщо можливо, вибирати стіл на чотири персони. Так у вас буде місце і для їжі і для комп`ютера.

вибираємо заклад

Вибираємо кафе для форекс трейдингу

Отже, критерії вибору підходящого кафе:

 • WI-FI, швидкісний, безкоштовний, без обмежень по часу та іншої нісенітниці. Для нас це найважливіше.
 • Музика. Чи не повинна вам заважати.
 • Зручність. Причому як всередині кафе, так і за місцем розташування.
 • Середня наповненість. Так, постійно переповнені місця нам не підійдуть. Шумно і персонал буде не дуже радий вашим довгим посиденьок.
 • Час роботи.
 • Вам повинно бути тут комфортно?

Хорошим варіантом буде сходити «на розвідку» зі смартфоном для перевірки інтернету, перш ніж йти в заклад з ноутбуком. Швидкість інтернету можна перевірити додатком Speedtest (є і на айфон і на андроїд).

Чит-код особисто від мене: лобі-кафе в готелях. Люди з вулиці заходити соромляться, отже небагатолюдно, ціни помірні, тому що у кафе немає мети заробити (адже це готель), а інтернет, як правило, хороший. Запитувати, проживаєте ви в готелі чи ні, ніхто не буде, повірте)

Як себе вести, щоб вас не викинули

Етикет трейдингу в кафе

 • Не користуйтеся великі столи на 6-8 персон
 • Використовуйте навушники, якщо вам потрібен звук з ноутбука. Або вимкніть звук, щоб не заважати іншим. Метатрейдер, наприклад, при втраті зв`язку дуже противно пищить.
 • Уникайте гучних і тривалих розмов по скайпу і / або телефону. Пам`ятайте, що ви не в себе вдома.
 • Купуйте напої та їжу кожні пару годин. Не будемо нахабніти, та й чайник пуеру допоможе зосередитися.
 • Будьте ввічливими і залишайте чайові

Нюанси, пов`язані з торгівлею

Торгівля на форекс з кафе

Почнемо з типу вашої торгової форекс стратегії. Якщо ви скальпіруете на хвилинах з шістьма моніторами, працювати з кафе / ресторану вам навряд чи вдасться. Незручно, немає стабільного з`єднання. А ось таймфрейме від M15 і вище цілком підійдуть.

Як я говорив вище, поєднуйте час походу в кафе з часом, коли перевіряєте графіки. Зараз багато закладів працюють цілодобово, тому навряд чи це стане проблемою. Навіть, якщо ви торгуєте на дневках і перевіряєте графіки раз на добу, спробуйте зробити це з кафе - голова працюватиме трохи краще, перевірено)

Будьте уважні: з незвички, в новому місці, ви можете наробити помилок.

В якості другого монітора, наприклад для відстеження будь-якого інструменту, скажімо нафти, можна використовувати планшет. Благо MT4 для Ipad давно вже є.

Врахуйте, що інтернет може пропасти в будь-який момент і будьте готові швидко підключитися до мережі через ваш смартфон. Режим модему є в будь-якому сучасному телефоні. Якщо не знаєте що це - загугли.

Зверніть увагу на наявність розеток - у багатьох закладах вони приховані заглушками в підлозі. Якщо розетки є, значить ви зможете використовувати зарядку.

Не давайте волю емоціям. Якщо вдома ви можете кинути мишку в стіну, в кафе цього робити не варто.

Не замовляйте алкоголь. «100 грам для хоробрості» можуть коштувати вам торгового депозиту.

А ви пробували торгувати з кафе?

З повагою, Власов Павло

v3