"Буратіно" для бінарних опціонів

Стратегія Буратіно (патерн пін бар) дуже проста в застосуванні. Її може використовувати як професійний, так і початківець трейдер. До того ж, дана система, на відміну від інших може застосовуватися без певних професійних навичок і знання тонкощів фундаментального або технічного аналізу. При цьому, стратегія настільки універсальна, що може застосовуватися як для торгівлі товарними індексами і акціями, так і для торгівлі валютними парами Форекс.

Опис стратегії

Стратегія Буратіно для бінарних опціонів і ринку форекс може застосовуватися на різних типах графіків. Це одна з найпростіших стратегій, оскільки в її основі лежить проста робота з комбінуванням свічок (барів), що дає базові розуміння про ринок, без глибокого вникання в суть процесів. Нижче представлений скріншот, на якому ви можете бачити пін-бар, що лежить в основі стратегії Буратіно, або як її іноді називають "Стратегія Пиннокио".

На живому графіку ми бачимо, що дана фігура складається з 3-х послідовних свічок (ми розглядаємо для спадного тренда, а для висхідного правила будуть дзеркальними):

  1. Ліве око. Це свічка, яка рухається в основному напрямку тренда і формується без яскравих тіней (тіло свічки займає приблизно 70% -80%).
  2. Ніс. Ця свічка встановлює новий мінімум, нехай і локальний. Крім того свічка відрізняється вкрай малим тілом і великий тінню. Чим більша тінь, то краще.
  3. Праве око. Рухається протилежно попередньому тренду. Приблизно можна порівняти за розміром з лівим оком і не має великих тіней.

Як тільки ми бачимо на графіку таку модель це вірна ознака того, що тенденція, яка довго панувала на ринку себе вичерпала.

Ідеальний варіант це коли шип (тінь свічки) виходить далеко за межі попереднього елемента або свічки, а тіло не виходить за її межі. У деяких випадках, тіло Молота (а це саме модель "Молот" для японських свічок) або пін бару може виходити за межі попереднього. Але для того, щоб сигнал був якомога більш чітким, краще дочекатися саме такого пін бару. Є ще одне важливе зауваження. Шип молота повинен в кілька разів перевершувати по довжині його тіло.

Тим кому зручніше працювати з барами, повинні шукати модель складається з трьох послідовних елементів. Ті ж, хто віддають перевагу японським свічки, будуть шукати модель, яка складається з однієї свічки. Закриття бару, який розташований зліва має відбуватися в рамках відкриття середнього елемента, отже середній бар повинен закриватися в рамках відкриття правої свічки. При цьому, середній бар повинен мати досить довгою тінню, яка сильно виступає за межі правого і лівого барів.

Торгові правила

Нарешті, після того, як ми розібрали як виглядає даний патерн на графіку, можна переходити безпосередньо до рекомендацій по відкриттю торгових позицій. Купівля бінарного опціону здійснюється тоді, коли є підтвердження останньої свічки в комбінації. Якщо мова йде про ситуацію з висхідним трендом, тіло третьої свічки повинно вийти за межі тіла другого. Отже можна говорити про те, що патерн підтвердився. У цій ситуації можна купувати бінарний опціон Call Якщо мова йде про низхідному тренді, важливо, щоб ведмежий бар праворуч від пін-свічки перетнув тіло свічки зверху вниз. Це буде говорити про те, що на ринку продовжиться ведмежа тенденція і можна купувати опціон Put

У випадку з форексом ми також визначаємо рівень (як написано вище) пробиття якого призведе до покупки. Надалі слід просто тримаємо позицію відкритою за власним бажанням. Не забувайте - ринок непередбачуваний, тому якщо ви вирішили довго тримати відкритою позицію - працюйте безубикамі.

Слід зазначити, що незважаючи на те, що стратегія досить проста, новачкам рекомендується уважно придивлятися до формується на ринку моделями. Дуже важливо дійсно дочекатися формування такої фігури і її підтвердження у вигляді третього бару. Часто, початківці трейдери купують угоди завчасно і таким чином, несуть великі збитки. Після цього, вони говорять про те, що стратегія Буратіно не працює. Однак насправді це не так. Просто вони не до кінця виконують умови формування даної фігури і тому втрачають свої гроші.

Важливі умови

Стратегія Буратіно це досить ефективний торговий інструмент, який знаходиться в розпорядженні трейдера. Однак, для початку роботи з такою системою необхідно приділити достатньо великий час того, щоб визначити на графіку пін-бар. Це складний момент, оскільки найчастіше на ринку формуються схожі фігури, які сигнальними не є. Саме тому багато початківці інвестори "вішають клеймо" на дану методику роботи, називаючи її безперспективною. При цьому чомусь не акцентується увага на тому, що частина куплених контрактів була придбана не обгрунтовано. Але якщо Ви приділите достатньо часу вивченню системи, то це може стати хорошим стимулом для надалі прибутковою торгівлі.

Також пропонуємо ознайомитися з деякими правилами, які можуть підсилити сигнали зі стратегії Буратіно. Перше посилення стосується ситуації, коли "Буратіно" утворюється на сильному рівні підтримки/опору. Це говорить про тестування рівня і про відскоку ціни від нього. Приклад наведено нижче.

Наступний тип посилення даної стратегії полягає в роботі з осцилляторами. Якщо в момент утворення пін бару (молота) осцилятор видає схожий сигнал - значить ринок дійсно змінюється. Наприклад, в якості такого підтверджує індикатора часто використовують Стохастік. У прикладі нижче видно, як поява сигналу по основній стратегії дублюється однозначним сигналом від стохастика. В цьому випадку ми говоримо про дуже сильному посиленні. Деякі трейдери в такому випадку збільшують початковий лот в кілька разів, оскільки впевнені, що сигнал дуже сильний.

Повернутися на головну Стратегії