Брокер АТОН: об'єктивна оцінка і особиста думка

Вітаю! Продовжуємо серію оглядів популярних російських брокерів. Сьогодні в центрі уваги - відгуки про брокера АТОН, його тарифи та умови співпраці, гідності / недоліки і, звичайно, моя особиста думка.

Офіційна інформація

Повний найменування брокера сьогодні звучить як ТОВ "АТОН". Група компаній АТОН була заснована Євгеном Юр'євим в далекому 1991 році. У 1997-му компанія брала активну участь у створенні ММВБ і НАУФОР.

В 2000-м ІК "АТОН" впроваджує систему інтернет-трейдингу Aton-Line і запускає власний сайт. У 2006-му компанія вже бере участь в розміщенні народного IPO "Роснєфті". Ще через два роки "АТОН" анонсує запуск ігрових торгів.

У 2009 році брокер відкриває відразу три нових напрямки: Wealth management, корпоративне фінансування та інституційний брокеридж. Тоді ж компанія отримує ліцензію на роботу на Кіпрі. Запускаються альтернативні брокерські послуги: структуровані продукти, ДУ і ПІФи.

В 2013-му АТОН викуповує 100% акцій КК Deutsche UFG Capital Management і проводить SPO QIWI - перше в Росії SPO "буржуйських" цінних паперів на МБ.

В минулому році АТОН був визнаний "Кращим брокером для приватних інвесторів" на щорічній премії "Фінансова Еліта Росії". А в нинішньому - агентство Moody's підтвердило його кредитний рейтинг на рівні B2.

До речі, про надійність. НРА вже кілька років поспіль присвоює Атон максимальний рейтинг надійності ( "ААА").Рейтинг від "Експерт РА" теж на висоті - "А +" (дуже високий рівень).

На даний момент АТОН обслуговує більше 73 тисяч клієнтів. У їх числі - не тільки приватні особи, але і багато держорганізації, НПФ, банки і страхові компанії. Продукти та послуги компанії можна купити в трьох десятках російських міст. Регіональна мережа АТОН включає в себе 40 партнерів і 7 філій. Офіси компанії відкриті в Швейцарії, на Кіпрі і в Казахстані.

Послуги та тарифи компанії

Клієнти АТОН можуть здійснювати торгівлю через термінал QUIK на таких російських майданчиках:

  • Фондовий ринок МБ
  • Терміновий ринок МБ
  • Позабіржовий ринок
  • Валютний ринок

Вихід на міжнародні ринки (США і Європа) можливий у вигляді диверсифікації ризиків в російські цінні папери. Клієнтам АТОН доступні ринки:

  • Акцій, ETF і ADR Нью-йоркській фондовій біржі
  • Акцій NASDAQ
  • ETF фондової біржі США
  • Акцій та депозитарних розписок на акції Лондонської фондової біржі

АТОН пропонує приватним трейдерам за все п'ять варіантів тарифних планів. Вибравши один з них, трейдер отримає доступ до термінового, позабіржовому або валютному ринку з єдиного рахунку.

Тариф «Стартовий» - це мінімальний депозит від 50 000 рублів і комісія брокеру в діапазоні 0, 17 - 0, 1825% (залежить від фінансового інструмента). Відсутня щомісячна депозитарна комісія, немає обмежень по щоденному і щомісячного обороту.

План "Універсальний" можна вибрати з двох варіантів: "Стандартний" і "Денний".

В першому випадку комісія брокера складе 0, 002-0, 0475% від обороту за місяць (залежить від типу ЦБ і суми угод). У другому - діапазон комісій виглядає так само, але відсоток береться від обороту денного. Додатково трейдеру доведеться сплатити депозитарну комісію (177 рублів) і комісію за маржинальне кредитування (0, 0534%).

Є у АТОН і тарифний план "Біржовий радник" - з актуальними торговими ідеями і персональними консультаціями аналітиків. Це, до речі, хороший варіант для початківців або надто зайнятих інвесторів.

Для такого тарифу трейдер повинен мати у своєму розпорядженні депозитом від 1 млн. Рублів. Комісія брокера залежить від пакета послуг ( "Біржовий радник плюс" або "Біржовий радник"), обороту і типу цінних паперів і варіюється в діапазоні від 0, 11% до 0, 3525%.

До речі, у АТОН є непогана багатоступенева система навчання для роботи на фондовому ринку під назвою "Уроки біржового майстерності". Рекомендую відкрити демо рахунок і поєднувати теорію з практикою.

Плюси і мінуси компанії

До плюсів АТОН однозначно можна віднести те, що це одна з найбільш "старих" і надійних компаній на російському ринку, а так само наявність "преміальних" тарифів.

Негативні відгуки клієнтів стосуються низького рівня технічної та інформаційної підтримки. Іншими словами, в якості брокера АТОН не зовсім підходить початківцям трейдерам - аналітика тут слабенька. Плюс свого часу виникла купа проблем при переході з платформи Атон-Лайн (яку, до речі, багато трейдерів дуже хвалили) на термінал QUIK (який лає вже набагато більшу кількість трейдерів).

Окремо хочу відзначити вкрай заплутані тарифи. З першого погляду зрозуміти скільки мені буде коштувати операція я не зміг. Комісії вираховуються через якісь формули від обороту за період.

Що в результаті?

Моя особиста думка: АТОН - надійний брокер з бездоганною репутацією. Але співпраця з ним більше підійде досвідченим трейдерам, які давно і успішно торгують самостійно. А так же тим, кому буде не лінь витратити півдня на з'ясування величини комісійних винагород з термінового ринку.До слова, за фактом комісії тут одні з найвищих.

Для новачка я б порекомендував Відкриття або Кит-Фінанс. Огляди на них можна знайти тут і тут. Ну, а тим хто тільки планує почати роботу на фондовому ринку, рекомендую відвідати безкоштовний вебінар Дмитра Міхнова.

А що Ви можете сказати (неважливо, поганого чи хорошого) про співпрацю з атонії?

Наступного разу поговоримо про брокера ВТБ, а поки підписуйтесь на оновлення блогу! І якщо якийсь пост Вам особливо припаде до душі - поділіться з друзями посиланням на нього!