Книги про Уоррен Баффет і ТОП 5 улюблених видань легендарного інвестора

Вітаю! У 2015 році стан Уоррена Баффета оцінювався в $ 70 млрд. У 2008 році він очолив список найбагатших людей світу за версією журналу Форбс. Акції інвестиційної компанії Баффета Berkshire Hathaway з 2000 по 2010 рік зросли на 76%. За той же час знаменитий індекс S & P 500 впав на 11, 3%.

Пару слів, сказаних в інтерв'ю Уорреном Баффетом, здатні обвалити котирування одних акцій і підняти вгору ціну інших. Звідси прізвиська: "оракул з Омахи", "провидець" і "чарівник з Омахи". Погодьтеся, у такий легенди є чому повчитися! Отже, Уоррен Баффет книги про нього і не тільки.

"Список літератури" я розділив на три частини: книги, написані ним самим; книги інших авторів про Уоррен Баффет і книги, які кращий інвестор світу настійно рекомендує вивчити.

Зміст

 • 1 Книги Уоррена Баффета
  • 1. 1 "Назад в школу! Безцінні уроки великого бізнесмена і інвестора"
  • 1. 2 "Есе про інвестиції, корпоративних фінансах та управлінні компаніями"
 • 2 Книги про Уоррен Баффет
  • 2. 1 Роберт Хагстром "Уоррен Баффет. Як 5 доларів перетворити в 50 мільярдів"
  • 2. 2 Еліс Шредер "Уоррен Баффет. Кращий інвестор світу"
  • 2. 3 Джанет Лоу "Уоррен Баффет каже"
 • 3 ТОП-5 улюблених книг Уоррена Баффета
  • 3. 1 Бенджамін Грехем "Розумний інвестор"
  • 3. 2 "Альманах бідного Чарлі"
  • 3. 3 Джон Богл "Зіткнення культур"
  • 3. 4 Тімоті Гайтнер "Стрес-тест: роздуми про фінансові кризи"
  • 3.5 Філіп Фішер "Звичайні акції і незвичайні доходи"

Книги Уоррена Баффета

На російській мові сьогодні доступні дві книги авторства Уоррена Баффета. При бажанні, їх можна безкоштовно скачати в Мережі.

"Назад в школу! Безцінні уроки великого бізнесмена і інвестора"

Книга являє собою кращі лекції Уоррена Баффета. Автор розкриває всі аспекти діяльності професійного інвестора: філософські, фінансові та психологічні. Книга побудована у формі запитань і відповідей, в ній багато гумору і прикладів з життя.

Специфіка Уоррена Баффета: на питання він завжди відповідає чітко і по суті, але дуже лаконічно. Найскладніші речі примудряється пояснювати зрозуміло і без "води".
Наводжу одну з його цитат: "Неважливо, про що мова: акціях або шкарпетках. Я завжди купую якісний, але знижений у ціні товар". Клас?

"Есе про інвестиції, корпоративних фінансах та управлінні компаніями"

Це більш ранній твір, куди увійшли листи легендарного інвестора акціонерам Berkshire Hathaway за кілька років. Книга набагато серйозніше попередньої і розглядає складні питання: злиття і поглинання компаній, корпоративне управління і фінансування, бухгалтерський облік та оподаткування.

Книги про Уоррен Баффет

Роберт Хагстром "Уоррен Баффет. Як 5 доларів перетворити в 50 мільярдів"

Спочатку скажу пару слів про автора книги. Роберт Хагстром - головний інвестиційний стратег Legg Mason Investment Counsel. А не черговий журналіст, який бажає заробити на біографії успішної людини ...

В книзі "по кісточках розібраний" підхід Уоррена Баффета до інвестування. Дається маса практичних рекомендацій: по визначенню вартості компанії, управління фінансами і людьми, ведення бізнесу.Книга відрізняється глибоким аналізом і шикарною аналітикою.

Нагадаю, що "Уоррен Баффет. Як 5 доларів перетворити в 50 мільярдів. Прості правила великого інвестора" - друге, доповнене і перероблене видання книги. У більш пізньому варіанті детально описані і проаналізовані інвестиційні стратегії Уоррена Баффета за 50 років! Перше видання вийшло ще в 1994 році і миттєво став бестселером у багатьох країнах світу.

Якщо Ви не дуже любите читати книги про інвестиції та управлінні особистими фінансами - осільте хоча б цю.

На мій погляд, одна ця книга замінює десятки брошурок формату "Стати мільйонером може кожен!"

Чому я ще рекомендую цю книгу? У ній багато посилань на інших легендарних інвесторів (Бенджаміна Грехема, Чарльза Мангера, Філіпа Фішера). Плюс - відмінне опис діяльності Coca-Cola, Washington Post, American Express, Gillete і багатьох інших. Дуже цікаво!

Цю книгу поки теж можна скачати онлайн безкоштовно.

Еліс Шредер "Уоррен Баффет. Кращий інвестор світу"

Еліс Шредер описує біографію мільярдера з народження і до кризи 2008 року. Протягом п'яти років автор особисто спілкувалася з Уорреном Баффетом, його рідними, знайомими і друзями і отримала відкритий доступ до його робочого офісу.

Крок за кроком Еліс Шредер показує, як і за рахунок чого росло багатство Баффета. До 18 років він примудрився зібрати близько $ 10 000! А адже в середині минулого століття $ 10 000 коштували набагато дорожче, ніж зараз ....

Ну, і попутно автор наводить масу забавних або вражаючих фактів з біографії мільярдера. Наприклад, Уоррен Баффет завжди вкладає кошти в цінні папери компаній, продукцією який користується особисто: Gillette, Washington Post, Coca-Cola, Walt Disney.

Відмінна, мотивуюча книга про успішне і багатого чоловіка з купою особистих подробиць. Мені дуже сподобалося.

Джанет Лоу "Уоррен Баффет каже"

Книга являє собою збірник цитат і афоризмів легендарного інвестора. Якщо Ви хочете знати, як думає кращий інвестор світу, обов'язково її перегорніть. Книга цінна ще й купою посилань на відмінні зарубіжні джерела з інвестицій та фінансів.

ТОП-5 улюблених книг Уоррена Баффета

Бенджамін Грехем "Розумний інвестор"

Уоррен Баффет називав працю Грехема своєї настільною книгою. Цитати з "Розумного інвестора" герой мого поста використовував на кожному публічному виступі.

В книзі простою мовою пояснюється суть інвестування та специфіка фондового ринку. Рекомендації Грехема будуть особливо корисні починаючим інвесторам. У книзі він описує навіть такі "дрібниці" як типи акціонерів.

Книга доступна для скачування в усіх популярних форматах: fb2, epub та інших.

"Альманах бідного Чарлі"

Це вже не книга, а збірка виступів і статей Чарлі Мангера - друга Уоррена Баффета, активного акціонера і просто дуже багатої людини. Крок за кроком він розкриває перед читачами власну філософію ведення бізнесу. Іноді - навіть занадто прямолінійно.

Джон Богл "Зіткнення культур"

Уоррен Баффет відзначав книгу як зразок гарної "реклами" довгострокового інвестування в порівнянні з короткостроковим. Попутно Джон Богл дає масу практичних порад і підказок інвесторам.

До речі, Джон Богл володів активами на загальну суму в $ 2 трлн. і став засновником Vanguard Group. Ось два приклади його рекомендацій:

"Не женіться за модою і натовпом.Те, у що сьогодні вкладаються все, необов'язково буде актуально завтра "." Час - друг, імпульс - ворог. Завжди трохи вичікуйте перед покупкою ".

Тімоті Гайтнер" Стрес-тест: роздуми про фінансові кризи "

Головна цінність книги: автор вчить успішно вести бізнес в умовах кризи на прикладі Великої Рецесії. Як" бонусу "Тімоті Гайтнер описує успішні методики відновлення для підприємців.

Філіп Фішер "Звичайні акції і незвичайні доходи"

З назви зрозуміло, що мова в книзі піде про найприбутковіших цінні папери - акції. Філіп Фішер об'єднав в одне ціле відразу три своїх праці , які вважають класси кой інвестування.

Автор книги впевнений, що для перспективних вкладень в акції потрібно чітко дотримуватися 15 принципів. Кожен з них він детально розкриває. А ще в книзі багато рекомендацій щодо складання "правильного" портфеля інвестицій. Те, що потрібно для приватного інвестора !

А які книги Уоррена Баффета прочитали Ви? Підписуйтесь на оновлення та діліться посиланнями на свіжі пости з друзями в соціальних мережах!