Смуги Боллинджера - стратегія для бінарних опціонів

Полосы Боллинджера - стратегия для бинарных опционов

Смуги Боллинджера - один з найпопулярніших індикаторів технічного аналізу як на ринку Форекс, так і для бінарних опціонів. Незважаючи на те, що платформи останніх на цьому етапі не оснащені потужним функціоналом, цей інструмент є практично в кожному терміналі кожного брокера. Проте, попередній аналіз набагато зручніше проводити в платформі МетаТрейдер. У чому переваги індикатора?

Опис і склад індикатора

Що стосується індикатора Смуги Боллинджера, стратегії для бінарних опціонів часто спираються на нього як на основний елемент. Інструменту технічного аналізу вже більше 20 років, але він не належить до застарілих, так само як і не вважається непрацюючим. Його популярність обумовлена простотою в застосуванні і ефективністю.

Сам індикатор складається з трьох смуг, які в середовищі трейдерів ще називають стрічками. По центру розташована звичайна змінна середня з періодом 20. Вище і нижче розташовуються точно такі мовного, але зміщені на 2 стандартних відхилення вгору і вниз від основної лінії. Ціна весь час знаходиться в коридорі між верхньою і нижньою лініями. Прийнято вважати, що вона рухається від однієї межі діапазону до іншого.

Головний принцип роботи індикатора полягає в ідентифікації флетових і трендових періодів. BollingerBands стискається, коли ціна ходить у вузькому коридорі (верхня і нижня лінії знаходяться дуже близько один до одного). У разі виникнення такої ситуації необхідно чекати різкого імпульсу в будь-яку зі сторін. Через труднощі в прогнозуванні часу «пострілу» ціни цю стратегію Боллінджера для бінарних опціонів використовувати проблематично. Проте, деяким трейдерам це все-таки вдається. На малюнку нижче показаний приклад роботи індикатора. Імпульси ціни, які утворилися після знаходження пари у вузькому коридорі, обведені в червоний прямокутник.

Опис і склад індикатора Смуги Боллинджера

Розглянемо приклади торгових систем, заснованих на індикаторі Стрічки Боллінджера, які можна використовувати в торгівлі бінарними опціонами, враховуючи їх специфіку.

Приклади простих стратегій Боллінджера для бінарних опціонів

Наступна стратегія розрахована на торгівлю від граничних ліній індикатора і містить елементи системи Мартингейла. Алгоритм працює майже на будь-яких таймфреймах, але на практиці краще вибирати періоди від М15 і вище, оскільки точність торгових сигналів на них більше. Серед перевірених брокерів рекомендуємо зупинитися на компанії OlympTrade.

Суть системи дуже проста. Після руху ціни з діапазону всередині ліній Боллинджера за їх межі необхідно дочекатися закриття першої свічки за верхній або нижче нижньої лінії індикатора. Відразу після цього можна купувати опціони - Put при закріпленні ціни над верхнім рівнем Боллінджера і Call при закритті свічки нижче нижньої лінії індикатора. Термін експірації становить розмір 5-6 свічок. За цей час ціна зазвичай встигає досягти центрального рівня. Ось так це виглядає на практичному прикладі.

Приклади простих стратегій Боллінджера для бінарних опціонів

Якщо покупка опціону не принесла прибуток трейдеру, а ціна не розгорнулася від граничної смуги Боллинджера, можна піти принципам Мартингейла і увійти в ринок повторно подвійним об'ємом. Для цього необхідне дотримання кількох умов. Якщо ціна перетнула лінію BollingerBands і продовжує рухатися вище неї (в разі перетину верхнього рівня) або нижче неї (в разі перетину нижнього), ще раз купувати опціон не варто. Тим більше, не потрібно цього робити подвоєним об'ємом.

Слідувати системі Мартингейла в торгівлі бінарними опціонами потрібно в тому випадку, якщо ціна валютної пари протягом терміну експірації торгувалася всередині смуг Боллинджера і перебувала в бічному коридорі (флеті). Такий підхід, звичайно, пов'язаний з деякими ризиками, тому використовувати його можна тільки при консервативних ставках і ретельному дотриманні правил суворого ризик-менеджменту.

Щоб знизити ризики, торгуючи бінарними опціонами по стратегії ліній Боллинджера, описаної вище, можна використовувати додатковий індикатор Білла Вільямса - Фрактали. Сигналом до покупок опціону Put є утворення фрактала вище верхньої лінії індикатора. Купувати опціон Call можна, якщо фрактал сформувався під нижньою смугою Боллинджера. Входити в ринок можна відразу ж після того, як над свічкою здався фрактал. При цьому слід знати один нюанс, який заощадить вам гроші і застрахує від безлічі збиткових угод.

Оскільки фрактал утворюється тільки тоді, коли дві свічки після поточної мають більш низькі максимуми, ніж сигнальна, при висхідному тренді і навпаки при домінуванні спадної тенденції, ціна може вичерпати свій потенціал за цей період. Якщо фрактал за лінією Боллинджера сформований, але дві наступні свічки після нього досягли центральної смуги індикатора, то торгувати в такому випадку не варто, оскільки до протилежної кордоні каналу ціна може і не дійти.

За такою торговельній системі торгувати краще на таймфрейме М30. Термін закінчення опціону становить ті ж 5-6 свічок, оскільки ціною потрібен час, щоб виконати свою мету. Розглянемо роботу системи на прикладі, представленому нижче.

Приклади простих стратегій Боллінджера для бінарних опціонів

Свічки, освіту яких принесли б трейдеру прибуткові угоди, укладені в червоний прямокутник. Слід розуміти, що сигнальна свічка (фрактал) повинна закритися за межами ліній Боллинджера, а не просто проколоти їх своєю тінню.

Також потрібно враховувати, що в опціонної торгівлі ця стратегія не працює під час підвищеної волатильності фінансових інструментів, викликаної публікацією важливих економічних новин. Якщо ви бачите на графіку великий розкид цін, свічки з великими тілами або тінями, від трейдингу в такий період краще відмовитися.

Індикатор Боллінджера - ефективний інструмент, який часто використовують трейдери в торгівлі бінарними опціонами. Однак, він не є самодостатнім і при використанні в однині дає певну кількість хибних сигналів. Для збільшення продуктивності своєї торгівлі і підвищення її прибутковості користуйтеся також іншими індикаторами, які будуть виступати фільтрами для інструменту Стрічки Боллінджера.Помніте, що прибутковість торгівлі дуже сильно залежить від обраного вами брокера!