Смуги Боллинджера - зручний інструмент для трейдера

indikator-polosy-bollindzhera

Привіт, гості блогу, в цей раз я хочу познайомити вас індикатором «Смуги Боллинджера», які до цього дня користуються великим попитом серед трейдерів. Даний інструмент був названий на честь свого автора Джона. Боллінджера, який є відомим на весь світ трейдером. Даний інструмент відноситься до категорії технічних інструментів, він будує свої криві за допомогою ковзних середніх та рівня волатильності.

Опис індикатора смуги Боллинджера

Смуги Боллинджера - трендовий інструмент, який має на торговому графіку такий вигляд.

polosy-bollindzhera

Даний інструмент будує на графіку 3 криві:

 1. Середня крива являє собою просту ковзаючу середню з періодом 20.
 2. Верхня крива будується за допомогою суми показань середньої кривої і пари стандартних відхилення.
 3. Нижня крива використовує свідчення середньої лінії за вирахуванням пари стандартних відхилень.

Це стандартні настройки параметри, при необхідності їх можна змінити.

Даний інструмент ви можете знайти в Метатрейдер 4, так що скачувати його не потрібно. Ви його зможете знайти за адресою: «Вставка / Індикатори / Трояндова / Bollinger Bands».

indikator-bollinger-bands

Після цього перед вами має з`явитися вікно з настройками, які означають наступне:

 • Період - цей параметр відповідає за період середньої ковзної середньої.
 • Відхилення - цей параметр відповідає за відхилення.
 • Застосувати до - сюди вносяться дані про те, за якою ціною індикатор буде здійснювати розрахунки.

Сподіваюся, з налаштуванням індикатора у вас не виникне труднощів.

Стандартне відхилення визначається за такою формулою:

indikator-polosy-bollindzhera

В описуваному сьогодні інструменті відхилення виступає у вигляді мірила рівня волатильності. У разі збільшення волатильності, криві будуть віддалятися один від одного, а при зменшенні - сбіжаться.

Кращі брокери РФ і світу

№FX РФЗагранкаБінарниеФондовие
1 Бро №1 Бро №1 Бро №1 Бро №1
2 Бро №2 Бро №2 Бро №2 Бро №2
3 Бро №3 Бро №3 Бро №3 Бро №3
4 Бро №4 Бро №4 Бро №4 немає

Кращі статті

Важливо відзначити, що якщо збільшити значення в рядку «Отклоененіе», ціна все рідше буде досягати ліній Боллинджера. Перед тим як використовувати цей інструмент для ведення торгів, слід вибрати для себе оптимальне значення цієї настройки.

Сам творець даного індикатора радить використовувати його зі стандартними настройками на фондовому ринку і на денному часовому інтервалі. А ось для того щоб використовувати його на ринку Форекс, потрібно провести його оптимізацію під конкретну валютну пару і тайм-фрейм.

Важливо брати до уваги той факт, що якщо валютна пара має високу волатильністю, то при зниженні періоду ковзної середньої збільшитися чутливість індикатора, що може привести до появи великої кількості помилкових сигналів, що, в свою чергу, негативно позначиться на загальній прибутковості.

Поради щодо застосування

 • Для молодших часових відрізків оптимальним значення періоду є 10.
 • Для середньострокових торгів оптимальним значенням періоду є 20.
 • Для довгострокової торгівлі індикатор необхідно застосовувати з ковзаючою середньою з періодом 20.

Я особисто переконалася в тому, що збільшувати стандартне відхилення не варто. Статистика говорить про те, що ціна 95% часу перебуває в діапазоні двох стандартних відхилень. Вносити будь-які зміни рекомендується тільки в поле «Період».

особливості інструменту

Індикатор смуги Боллинджера має цілу низку відмінних рис:

 1. Рух цінового рівня за межами смуг Боллинджера прийнято вважати ознакою того, що наявна тенденція буде продовжуватися. indikator-polosy-bollindzhera
 2. Якщо ціновий рівень починає рух від однієї з крайніх смуг Боллінжера, то з високим рівнем імовірності він досягне іншої крайньої смуги. indikator-polosy-bollindzhera
 3. У ситуаціях, коли після підйому / падіння цінового рівня за межами смуг Боллинджера, формується нове максимальне / мінімальне значення, а наступний пік / западина виникає вже всередині смуг, то це можна сприймати як сигнал про зміну тенденції. indikator-polosy-bollindzhera
 4. Якщо після того, як смуги Боллинджера звузяться, а ціновий рівень протягом певного часу буде рухатися всередині коридору, то слід готуватися до зростання рівня волатильності і різкого стрибка ціни. indikator-polosy-bollindzhera
 5. Професіонали стверджують, що якщо чотири свічки перетинають кордони смуг Боллинджера, то після цього виникає корекція. Насправді таке трапляється далеко не завжди. indikator-polosy-bollindzhera

застосування інструменту

Індикатор Bollinger Bands є трендовим інструментом, але він не в змозі виявляти оптимальні місця для відкриття ордерів. Основним завданням цього інструменту є визначення поточного стану ринку і виявлення наявної тенденції.

Незважаючи на сказане вище, цей інструмент можна застосовувати для отримання сигналів для створення ордерів:

 1. Створення позиції можна здійснювати після пробиття однієї з крайніх ліній інструменту. Закриття створеної позиції слід здійснювати в момент, коли ціновий рівень наблизиться до протилежної кривої.
 2. Ще один метод торгівлі передбачає відкриття ордерів проти руху цінового рівня в момент, коли ціна наближається до однієї з крайніх смуг інструменту. Подібний метод відкриття ордерів є дуже ризикованим, тому що ціновий рівень може протягом певного часу рухатися разом з лінією, що стане причиною виникнення збитків.
 3. Крайні смуги інструменту можуть виконувати роль динамічних рівнів опору / підтримки. Ця методика ведення торгів найкращі результати показує на денних тимчасових інтервалах.

indikator-polosy-bollindzhera

Індикатор Bollinger Bands не рекомендується застосовувати в якості основного інструменту для ведення торгівлі. Його найкраще використовувати спільно з різними осцилляторами.

Як наочний приклад ми розглянемо спільне застосування індикатора Bollinger Bands і MACD.

indikator-polosy-bollindzhera

У представленому вище прикладі в якості сигналу виступає пробиття крайней лінії Bollinger Bands, в якості підтвердження достовірності сигналу виступає зниження розміру стовпців MACD після формування чергового максимуму.

При грамотному застосуванні індикатор Bollinger Bands може стати складовою частиною вашої власної торгової стратегії. Цей індикатор зумів довести свою надійність, що робить його незамінним інструментом для ведення торгів.