Індикатор смуги Боллинджера% b

Індикатор Bollinger Bands% B є повним аналогом класичних смуг Болленджера, але з відмінністю в тому, що в даному випадку індикатор перенесений на лінійний графік і чимось навіть схожий на осцилятор."tradingview_0cfc3-wrapper">

Опис індикатора

Що собою являють смуги Боллинджера b? Для відповіді на це питання я пропоную поглянути на малюнок нижче.
На сам графік нанесені класичні смуги, а нижче -% B. Зверніть увагу, що обидва індикатора показують абсолютно ідентичні значення - моменти виходу ціни за межі конверта. Саме в цьому суть індикатора в цілому, а якщо говорити про нове його інтерпретації, тосуть в тому, щоб позбавити трейдера від болісних пошуків точок виходу, коли їх погано видно. Адже в окремому вікні і у вигляді лінійного графіка все видається набагато наочніше.

Лінії Боллинджера і складаються з наступних елементів:

  1. Сама лінія
  2. Рівень 1, 0 - відповідає верхній лінії класичного індикатора.
  3. Рівень 0, 0 - відповідає нижній лінії класичного індикатора.

В результаті ми можемо говорити про те, що маємо справу з класичними смугами Боллинджера, які просто виражені трохи в інший графічній формі. Тому в якості методів застосування на практиці будуть використовуватися ті ж методи. Детальніше про них - тут.

Практичне застосування

Якщо говорити про головну практичному застосуванні даного індикатора, то воно полягає в роботі з зонами перекупленности (вище 1, 0) і перепроданості (нижче 0,0), як з осцилляторами і є ідентичним для ринку форекс і для бінарних опціонів. У загальному випадку можна говорити, що якщо інідкатор піднявся вище 1,0 - розглядаємо в перспективі угоди на пониження. Якщо індикатора опустився нижче 0,0 - шукаємо можливість відкритися на покупку.
Навіть цей малюнок наочно показує ті обмеження, які потрібно враховувати. З класичної теорії технічного аналізу ми пам'ятаємо, що відхилення 2 у смуг Боллинджера є досить небезпечним, оскільки ціна буде часто тестувати його межі і пробивати їх періодично. Тому базові настройки частіше будуть використовуватися для короткострокової торгівлі або скальпування. Збільшення ж відхилення зменшить кількість сигналів, але дозволить відкривати угоди на більш тривалий час і сподіватися на більш імпульсний рух.
Навіть з наведених прикладів видно, що Bollinger Bands% B є дуже наочним інструментом, що і привертає трейдерів, але пам'ятайте, що він нічим не відрізняється від класичних BB.