Банківська валютна аналітика

"toc-4564-1-box">+
  • Аналітичні джерела
  • FXStreet
  • Trading Positions (торгові позиції)
  • Danske Bank
  • Scotiabank
  • RBS
  • Банк Райффайзен
  • Sberbank CIB
  • Платні валютні позиції банків
  • Аналізуй

Бідні, бідні новачки. Поки вони платять гроші за сигнали на школосайтах, провідні банки планети, які і формують міжнародний валютний ринок, абсолютно безкоштовно викладають по ньому свої аналітичні прогнози.

Дослідницькі підрозділи банків щодня дають аналітику і економічні зведення, доступні кожному. Чому вони викладаються безкоштовно? Залежить від політики банку. Найбільші (скажімо, Deutsche Bank), дають ці дані лише своїм клієнтам або за окремою підписці. Банки подрібніше надають ці прогнози всім бажаючим практично без обмежень, бо так залучають нових клієнтів.

Ситуація складається потішне. Поки дурники купують сигнали і слухають шахраїв на ютубі, в одному кліці від них знаходиться справжня, доросла банківська аналітика від професіоналів валютного ринку, причому халявная. Що це, як і гімн абсурду і роздрібного невігластва?

Аналітичні джерела

Далі ми розглянемо кілька місць, де можна розжитися банківської та іншою інформацією.

FXStreet

Почнемо ми не з банку, а з унікального сервісу, де викладаються прогнози відразу декількох банківських аналітичних груп і експертів валютного ринку. В англомовній версії FXStreet є чудовий розділ Currencies Forecast Poll (Валютний прогноз на основі опитування), де дається прогноз щодо руху валютної пари на тиждень, місяць і квартал. Знаходиться він за адресою:

//www.fxstreet.com/analysis/forecast-currencies-poll/

Валютні пари вибираються в верхньому меню. Дані розділені на три частини: 1-тижневий, 1-місячний і 1-квартальний прогноз. Скажімо, зараз для 1-тижневого по EURUSD загальний консенсус схиляється до зростання ціни (bullish), але вельми невпевнено. А ось в квартальному розрізі більшість схиляється до падіння (bearish).

Ці дані оновлюються кожну п`ятницю і являють собою спільну думку, що акумулюється з банківських та інших аналітичних оглядів. Внизу підводиться підсумкове думка ринкових експертів.

Серед них чимало іменитих прізвищ, а також банківські аналітичні групи HSBC (5й за розміром банк в світі), BMO (банк Монреаля) і RBS (Королівський банк Шотландії).

Як бачимо, потрібен аж 1 клік миші, щоб дізнатися думку не тільки експертів, а й банківських аналітиків. Безкоштовно. Легко. Доступно. Одночасно з цим тисячі очманілий громадян продовжують платити за маячня на сайтах-одновневках. О горе, горе без розуму.

Як щодо ефективності цього аналітичного думки? Представники FxStreet самі протестували цей момент в форексі, використовуючи найпростіше правило. Якщо прогноз був вище поточної ціни закриття, то відкривали позицію лонг, якщо нижче - шорт. Час утримування позиції синхронізувати з періодом прогнозів.

Потім вони підсумували результати за 104 тижні і вийшло наступне:

Як бачимо, результати дали від 18% доходу для щотижневих позицій до 90. 2% за місяць і 129.2% за квартал. При цьому квартальні результати по доходу/волатильності практично збіглися з індексом Barclays Currency Traders.

У період, що охоплюється тестом, GBPUSD показала розгромні результати, що було скомпенсировано відмінними профітами по іншим парам. Природно, минулі результати не є гарантією аналогічних результатів в майбутньому, однак, тест показав наскільки стороння аналітика може бути адекватною. Як бачимо, цілком.

Думки за тиждень і місяць можна спокійно використовувати як підстави для формування каналів на 1-тижневому і 1-місячних ТФ, які потім уточнюються на дрібних ТФ.

Trading Positions (торгові позиції)

В іншому розділі FxStreet дається детальна інформація по відкритих позиціях від декількох інших джерел. Тут банків вже немає, це думки від аналітиків, інвестиційних компаній і декількох форекс-брокерів. Сприймати їх варто як рада - а не як вказівку того, що той чи інший аналітик дійсно відкрив ці позиції на реальному рахунку.

Видно який ордер відкритий (Sell LMT - це, наприклад, ордер Sell Limit), де знаходяться ордера стоп-лосс (стовпець SL) і тейк-профіт (стовпці TP). Довідка за ордерами є на сайті МТ.

Дана таблиця використовується як рекомендація від декількох профільних порталів щодо стану валютного ринку і того де, на їхню думку, доречно відкривати угоди.

Danske Bank

Це найстаріший і найбільший банк Данії, заснований в 1871 році Він також є одним з найбільших роздрібних банків в ЄС. Банк щотижня відкрито публікує безліч прогнозів, від макроекономічних до місцевих. Нас же цікавлять його огляди щодо валютного ринку.

Переходимо на сайт:

//www-2.danskebank.com/danskeresearch

У меню збоку клацаємо на FX & Commodities

Тепер у нас буде одразу кілька джерел цілющої вологи. У меню праворуч ми бачимо верхній розділ FX Forecasts Де публікуються щотижневі прогнози банку щодо однієї з валют. Виберемо, скажімо, USD.

Відкриється PDF з прогнозом по валютним котируванням в різні періоди, від 1 до 12 місяців. Ціна Spot - це поточна котирування на момент складання прогнозу.

Прогнози можна банально нанести як різнокольорові рівні на графік, щоб побачити, які котирування банк вважає більш значущими. В даному випадку, Danske Bank вгледів котирування EUR/USD, рівну 1.12 в 1 і 3-місячній перспективі, 1.14 протягом півроку і 1.18 через рік.

Трохи нижче в розділі Danske Daily можна отримати щоденний фундаментальний прогноз щодо стану світового ринку. У ньому багато відмінних англійських літер і маса цікавих графіків. Хто знає мову, отримає масу корисного.

У розділі Monthly Updates клацаємо на засланні FX Forecast Update і отримуємо чудовий щомісячний огляд, де треба знайти свою валютну пару. Скажімо, по EUR/USD під картинкою видно все ті ж прогнози на 1, 3, 6 і 12 місяців:

Тепер з бічного меню звертаємо увагу на основний розділ, де купа посилань на IMM Positioning Update Це щотижневий графічний огляд про стан валютного ринку, де за основу беруться позиції трейдерів валютними ф`ючерсами від CFTC (згадуємо, це дані Commitments of Traders) і власна аналітика банку.

На цьому графіку визуализирован перекіс биків і ведмедів, вельми наочно. Скажімо, на цьому тижні більшість шорти EUR і екстремально захопився зміцненням JPY.

У стовпці Positioning trend вказуються особливості за минулий тиждень. Наприклад, щоб з`явилася зелена стрілочка необхідно, щоб відкритий інтерес (попит) певної валюти ріс 4 тижні поспіль (і навпаки для стрілочки червоною).

Scotiabank

Третій за величиною банк Канади, що називається Scotiabank (Bank of Nova Scotia) теж абсолютно безкоштовно ділиться своєю аналітичною інформацією. Розташована вона за наступною адресою:

//www.gfx.gbm.scotiabank.com/Market_Reports/MR_Overview.html

На сторінці нам пропонується маса цікавих PDF:

Клацають на G10 FX Daily (PDF) і отримуємо ежеднево огляд валютного ринку:

Трохи нижче в цьому ж документі технічні сигнали на покупку/продаж і рівні півот:

Бачимо MACD, DMI, RSI і МА 9/21. Проста відповідь на питання, що саме використовують банківські аналітики з технічних інструментів та індикаторів. Як ви розумієте, це не є основою для прийняття рішень - це лише базові інструменти.

Йдемо далі. У наступному CAD Technical Overview (PDF) дається технічний огляд для CAD:

У Quick Notes (PDF) дається коротенький огляд по EUR/USD:

У Forecast Summary (PDF) немає букв - тільки прогноз по котируваннях валютних пар прям в календарному форматі, щоб зовсім зручно було. Ці дані можна сміливо наносити на графік як рівні:

У Monthly Outlook (PDF) дається узагальнюючий фундаментальний огляд по ключовим валютних парах і прогноз по ним:

У документі Weekly FX flows & CFTC positioning (PDF) ми отримуємо дані про настрої ринку на основі вже вивченого нами звіту Commitments of Traders і даних банку. Бачимо що, наприклад, по CAD народ активно працює в лонг ( Bullish ), Нарощуючи обсяг відкритих позицій ( Position ):

У розділі FX Presentation (PDF) дається загальний прогноз валютного ринку на рік вперед. Цей звіт виходить щорічно на початку січня. У ньому безліч крутих графіків, скажімо, кореляція курсу USDCAD і цін на нафту з 2000 року і до цього дня:

Порівняння USDCAD c 10-річної ковзної середньої? Не питання, в 30% випадків, починаючи з 1984 року, курс USDCAD вище цієї ковзної:

І такий годноти там вагон і маленький візок.

У розділі Scotiabank Economics представлено ще 2 PDF. У документі Global Forecast Update (PDF) розкажуть про ключові ставки і дадуть макроеноміческій прогноз по ВВП, цінами на біржові товари, нафта, золото та інше.

Також є дані по валютному ринку Азії і Латинській Америці, якщо ви такий ось ізощренец, кому це цікаво. Як бачимо, банк просто джерело інформації на будь-який смак і колір.

RBS

Королівський банк Шотландії (The Royal Bank of Scotland) вельми щедрий на економічні огляди. Їх коротка версія представлена ​​у FXStreet, а повна доступна у них на сайті за адресою:

//www.rbs.com/news/economic-opinion.html

Тут огляди пропонуються в традиційному аналітичному форматі - у вигляді щотижневих статей.

Сміливо заганяйте цей щотижневий огляд в Google Translate і цього вистачить, щоб вловити загальну суть. Природно, прапор в руки тим, хто володіє англійською.

Банк Райффайзен

Російською теж є чимало смачного. Скажімо, вітчизняний Райффайзен кожен день ділиться оглядами фінансових ринків, що знаходяться за адресою:

//www.raiffeisen.ru/about/analytics/review/

Там можна отримати коротку вижимки про макроеноміческой ситуації.

Sberbank CIB

У інвестиційного підрозділу Ощадбанку (Sberbank CIB) є власне аналітичний підрозділ Sberbank Investment Research, а у нього є портал, доступний лише передплатникам. Однак, ніхто не заважає вам в гуглі за запитами на кшталт "Sberbank CIB новини" знайти цю аналітику, що поширюється провідними фінансовими ЗМІ, наприклад:

Або:

Платні валютні позиції банків

В інтернеті вам можуть зустрінеться всякі привабливі пропозиції, на кшталт можливості побачити відкриті валютні позиції банків за окрему плату. Таку послугу надає, наприклад, сервіс eFXnews.

Я настійно рекомендую включити мізки і відразу зрозуміти: ніхто реальні позиції банків вам не покаже, природно. У цих сервісах постять всякі веселі таблиці, мовляв, банк JP Morgan поставив стоп на рівні 1. 4355. Угу, звичайно! Прям в Метатрейдер і поставив. Розраховано це на людей зовсім наївних і втрачених по життю.

Все, що ви там отримаєте - рекомендації банків щодо позицій. Ті самі рекомендації, що доступні безкоштовно з декількох джерел. Якщо вже вам закортіло купити щось - купуйте доступ до аналітичного банківського порталу. А чи не до сайту, якому раптом привиділося, де банки стопи розставляють.

В основній своїй масі ці дані доступні безкоштовно і є лише радою від банківських аналітиків. А зовсім не відображенням реальних угод на міжбанку з терміналу Bloomberg які, природно, є суворо конфіденційними і доступні виключно банківським трейдерам.

Аналізуй

Громадяни! Ніколи не купуйте сигнали, що гарантують "100% в місяць" і інших чарівних роботів, все це нісенітниця собача. Ніяких гарантованих сигналів на валютному ринку немає і бути не може Навіть провідні банки планети не знають, де буде ринок - цього взагалі ніхто не знає. Банки і аналітичні компанії можуть лише припускати не більше того. Ринок - це теорія ймовірності, перед якою всі рівні. Ці припущення доступні, в основній своїй масі, безкоштовно у вигляді аналітичних звітів, ніж та треба користуватися.

Якщо ж у вас грошима забитий кишеню то віддайте їх мені краще їм застосування - покупка доступу до аналітики від того ж Sberbank CIB або придбання професійного терміналу на кшталт Thomson Reuters Eikon. Це буде дорого (1800 $ в місяць), але зате ви отримаєте термінал, який використовують в банках і хедж-фондах. Що забитий величезною аналітикою і новинами, які відображаються швидше, ніж на сайтах.

Але навіть це не обов`язково, оскільки основні аналітичні тези доступні безкоштовно на банківських сайтах і в світових фінансових ЗМІ. Тільки думки банків, як комерційних, так і провідних ЦБ світу, має вас цікавити. І то, лише як їжа для вашого розуму, як фундаментальна основа, з якої можна виростити своє особисте, індивідуальне розуміння ринку.

Всі інші розповіді про "гарантовані доходи" і пісні про те, що "ми знаємо, де буде завтра ринок" розраховані лише на те, щоб залізти до вас глибше в кишеню. Тому користуйтеся офіційної банківської аналітикою, а всіх інших продавців повітря відправляйте на три букви в пішу прогулянку.