Знову в школу! Ризик-менеджмент - Дешеві Акції

Ризик менеджмент.. Уххх! Що може бути цікавіше і більш захоплююче?

Так, можливо тема "управління ризиком" не так цікава, як підсумки важливих футбольних матчів або заїзд на спортивному боліді, але зате ця тема вкрай важлива для трейдерів, зокрема для тих, хто хоче досягти успіху в торгівлі дешевими акціями.

Думаю, немає сенсу нагадувати, що більше 90% трейдерів втратить свої гроші, і не через те, що вони не вміють вибирати акції, або неправильно знаходять точки входу/виходу. Більшість з них просто не знає, як захистити свої гроші і як не втратити все за пару угод. Нерідко можна зустріти історії про те, як бідолахи за раз втрачають 20, 30, 50 (!!!) відсотків за кілька днів - їм нема чого співчувати, такі збитки повністю на їх совісті.Великі втрати не повинні бути частиною вашої подорожі по біржі, збитки неминучі, але тільки не фатальні для вашого депозиту.

Як уникнути плачевного результату і зберегти гроші для торгівлі акціями? Потрібен правильний ризик-менеджмент!

Урок № 1 - Забудьте про 100% впевненість.

Чи часто вам доводилося бачити сцени з фільмів, де головний герой в казино з пафосним виглядом йде ва-банк, пересуваючи всі свої фішки на середину столу? Так ось, торгуючи дешеві акції, ви повинні забути про таке поведінка і подібних ставках. Іноді здається, що всі потрібні вам фактори дотримані і це безпрограшна угода - Фінансові звіти в порядку, репутація компанії теж не викликає сумнівів, все йде до того, що акція скоро полетить.

Але навіть при такому розкладі можна бути впевненим на всі 100 відсотків.

Вся суть в цьому - ви ніколи не можете бути повністю впевнені в подальшому поведінку котирувань - нехай ви торгували такий сетап тисячі разів, нехай ви думаєте, що це найкращий час і місце для відкриття позиції. Ставлячи все на цю єдину угоду, ви, по суті, благає ваш депозит випаруватися.

Буває, акція сходить в твоєму напрямку, наприклад долар, а у тебе всього лише 100 акцій в грі, ось і починаєш уявляти - як круто було б зайти великим розміром.. Нехай в уяву це і залишається, подивіться краще на свої збиткові угоди, уявіть якби ви втратили не 100, а 1000 доларів, не 500, а 5000! Великі ставки гарантовано знищують депозит.

Краще 100 разів по 5 доларів, що жодного разу за 500.

Урок №2 - Знайте ризики інвестування в дешеві акції.

Так чому вам не варто вкладати всі свої гроші в компанію, навіть якщо ви думаєте, що вивчили її вздовж і впоперек? - Тому що 99% всіх пенністаков це, м'яко кажучи, повне.. сміття!

Ви можете забити на цю статтю, але, будь ласка, запам'ятайте одну річ: не довіряйте нікому, хто працює у фінансовій сфері або якось з нею пов'язаний (мені ви можете вірити). Зокрема це стосується промоутерів в дешевих акціях і шишок з Уолл-Стріт (CEO, CFO, і інші високі чини).

Все тут тільки заради себе, заради власної вигоди, і обкрадаючи вас, вони навіть оком не моргнути. Так це неприємно, але такі реалії, так влаштований цей світ. Якщо ви введете на рекламні розсилки та поради щодо купівлі акцій, ви втратите гроші, і якщо ви читаєте і вірите всьому, що пишуть у фінансовій пресі, ви втратите гроші теж.

Ви можете отримати вигоду від цієї інформації, але тільки чітко розуміючи, що вона з себе представляє і, знаючи, як потрібно торгувати в таких умовах.

Урок №3 - Завжди потрібен план.

Одна з причин, по якій багато трейдерів втрачають гроші полягає в тому, що вони торгують те, що починає рухатися. Вони не проводять власний ресерч, не аналізують акції належним чином, вони дивляться, що роблять інші, і намагаються застрибнути в потяг.

Час - два підготовки перед торгами допоможе вам як мінімум стати краще цих хлопців, у вас буде план. Потрібно знати заздалегідь, де ідеальна точка входу і де потрібно вийти, який розмір позиції можна собі дозволити, скільки можна зробити грошей і скільки втратити, якщо щось піде не так.

Всі приготування краще робити після закінчення торгів, а не перед, це дозволить вам взяти участь в премаркеті і бути готовим з моменту відкриття ринку, коли акції роблять свої основні рухи.

Нехай все це звучить занудно і нудно, але це реально дозволить вам уникнути 90% збиткових угод.